GS450h MK III zapamiętane ustawień lusterek, zmiana podczas

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
ghostiewicz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, o 22:40
Model Lexusa: GS450h MK III
Skąd:: Weymouth UK
Kontakt:

GS450h MK III zapamiętane ustawień lusterek, zmiana podczas

Post autor: ghostiewicz »

Witam.

Na forum jestem nowy, jak również jestem świeżym użytkownikiem Lexusa GS450h III. Pytań mam wiele, ale staram się odpowiedzi wyszukiwać na forum i w internecie. Niestety, ale nie na wszystkie potrafię znaleźć odpowiedź.

Pierwsze moje pytanie odnosi się problemu z lusterkami bocznymi. Fajna opcja jest gdy podczas cofania lusterka się obniżają. Wiem, że jeśli żadne z lusterek nie jest podświetlone/wybrane na panelu sterowania wtedy ta funkcja nie jest włączona.

U mnie problem polega na tym, że jak wycofam samochód i postanowię włączyć bieg D lub Postuj, wtedy prawe i tylko prawe, ponieważ lewe działa poprawnie, nie chce powrócić do ustawionej wcześniej pozycji.
Lusterko wędruje w "przestworza" inaczej mówiąc ustawia się bardzo wysoko i jedyne co widać to niebo. Ta sama sytuacja pojawia się często, ale nie za każdym razem jak przełączam ustawienia fotela, kierownicy i lusterek np. z pozycji 1 na 2.
Tak jak wspomniałem lewe lusterko działa poprawnie. Dla informacji, o ile informacja ta jest istotna, to posiadam wersję samochodu UK więc prawego lusterka używam częściej. Na tą chwilę ratuje się wyłączeniem funkcji obniżania lusterek, więc jest ok, ALE...

Skoro mam taką fajną funkcję w samochodzie, miło by było z niej móc korzystać.

Czy macie może jakieś pomysły jak to naprawić?

Z moich przemyśleń pojawiło się kilka pomysłów, ale żadnego jeszcze nie sprawdziłem, raczej liczę na waszą wiedzę/doświadczenie, bo o samochodach znam się nie wiele i nie chciałbym pogorszyć sytuację.
Pierwszy to reset komputera przez odłączenie akumulatora, wtedy zaprogramują się lusterka od nowa.
Drugi to, że problem tkwi w mechaniźmie lusterka, ale nie mam pojęcia jak do tego nawet podejść by sprawdzić.
Trzeci to, żeby napisać na tym forum i posłuchać waszych pomysłów lub gotowych rozwiązań.

W każdym razie, z góry dzięki za odpowiedź.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS450h MK III zapamiętane ustawień lusterek, zmiana podc

Post autor: wuju »

Mialem kiedys cos takiego w mercedesie.
Lusterko ustaeialo sie prawidlowo, ale przy pamieci i wstecznym wariowalo. U mnie to byla wiazka elektryczna. Kabelki sie poprzecieraly i robily zwarcie. Dziwilo mnie to ze ustawialy sie prawidlowo. Sprawdz wiazke. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości