Wymiana baterii gs 450h

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Wymiana baterii gs 450h

Post autor: panPrzemek »

Witam
Kupiłem lexusa jakieś 2 miesiące temu. Mam z nim problem , jak dłużej postoi zaczyna świecić check hybrid system , vsc, ebc, no i trakcja, byłem z tym w takim serwisie w którym niby się tym zajmują, po podlaczeniu do kompa pokazało , że 4 cele dają mniejsze napięcie , przez co świecą te checki, chciałem wymienić te słabsze cele ale mechanik doradził mi wymianę całej baterii za około 4 tysiące ( dwuletnia bateria ) bo ponoć wymiana kilku cel nie rozwiąże problemu na stałe.. samochód jest z 2006 roku przejechanie 113 tyś mil ( około 190 tyś KM ) Moje pytanie , czy ktoś kiedyś przerabial ten temat ? Czy może to też być problem z akumulatorem który też nie jest już nowy ?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: adeq4 »

Najpierw zaczął bym od wymontowania baterii i poczyszczeniu miejsc łączenia pojedynczych ogniw baterii.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: Phil »

Nawet nowa bateria teoretycznie też może się zepsuć więc na stałe nie ma rozwiązania. Wszystko zależy jak długo chcesz autem jeżdzić, jak planujesz dłuższą przygodę i masz kasę to wymieniaj całą. Jak krócej to raczej naprawa. Ja miałem wymianę na gwarancji więc raczej trochę jeszcze autem pojeżdżę bo wiem że (teoretycznie) powinien być spokój a w każdym nowym aucie jest coś do zrobienia więc nie ma co zmieniać. Zwłaszcza ze stosunek osiągów vs spalanie jest znakomity.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: panPrzemek »

No właśnie chodzi o to , że poprzedni właściciel sam sobie tą baterię naprawial, w sensie , że ją powyjmowal i wyczyscil te styki , tyle że samochód postal tydzień dwa bez jazdy u mnie bo wyjechałem za granicę i wtedy zaczęły się te problemy, mechanik który to już przerabial powiedział , że takie czyszczenie samemu to nie jest rozwiązanie dobre na dłuższą metę, powiedział też , że miał takie same przypadki jak z moim i zawsze doradzał wymianę całej baterii, no w sumie ma się ten spokój na kolejne chociażby 8 lat.
Dodam , że samochód pali mi jakieś 10 litrów przy bardziej spokojnej jeździe więc myślę , że to o te 1,5 litra za dużo i że to ten w jakimś sensie wina tej baterii, która ma już te 11 lat :)
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: panPrzemek »

Bateria wymieniona wczoraj , 5200 z czego tysiąc robocizna,bateria z 2015 roku
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: Thorgal1 »

i spalanie spadło?
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: panPrzemek »

Thorgal1 pisze:i spalanie spadło?
Kurcze ciężko mi to na razie ocenić bo przed wymianą jeździłem jak było cieplej, przed zimą, teraz mamy zimę, nie chodzi już o sam śnieg , tylko o temperaturę pracy hybrydy, tak , żeby zaczęła ona pracować w pełni i tak jak należy potrzebuje przejechania około 10 km.
No ale w tej chwili spalanie jakieś 10-11 70/30 % miasto , trasa przy normalnej jeździe
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: panPrzemek »

Wiecie co mogę zrobić ze starymi celami? Mam ich 45 sztuk i nie wiem czy od tak je wywalić czy gdzieś takie coś skupuja czy no nie wiem
Awatar użytkownika
Msojka
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2015, o 00:19
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: Msojka »

A gdzie wymieniales??? W ASO czy u Pana Władka??
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wymiana baterii gs 450h

Post autor: Adolvo »

panPrzemek pisze:Wiecie co mogę zrobić ze starymi celami? Mam ich 45 sztuk i nie wiem czy od tak je wywalić czy gdzieś takie coś skupuja czy no nie wiem
nikt nie skupuje takich baterii..

co do wyrzucenia ot tak.. to może przyjmą w PSZOK-u.. ale i tu może być problem..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości