GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Post autor: MateoM »

Cześć, mam problem ze swoim GS. Po dłuższym postoju (chyba 10-11 dni stał), przestała działać wentylacja. O tym postoju dodaję tylko na wszelki wypadek, ale to chyba nie ma żadnego wpływu... w każdym razie auto nie pokazuje nic na wyświetlaczu że jest jakiś błąd, wszystko poza tym działa. Na panelu sterowania mogę ustawiać aby wiało mocniej albo słabiej, mogę włączyć i wyłączyć, nawet system automatyczny teoretycznie sobie przestawia ze słabszego na mocniejsze nawiewanie ale niezależnie od tego co ustawię, z żadnej kratki nic nie leci - ani ciepłe ani zimne powietrze. Nie działa też jak włączę nawiew na szybę, nawet nie słychać aby coś tam pod deską działało w stylu silniczka czy wentylacji. Uprzedzam pytania, kratki mam pootwierane :)

Bezpiecznik? Jeśli tak, to ktoś się orientuje który to może być? Instrukcja tego nie mówi. A jak nie to co?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Post autor: LinkPL »

Dostań się do filtra przecipyłkowego i wyjmij go, ustaw nawiew i będziesz widział czy działa wentylator czy nie ... jak nie działa to sprawdź czy daje prąd na wentylator, odłącz wtyczkę zasilania od niego i zobacz multimetrem. Jeśli prąd jest no to wentylator, jeśli prądu brak no to trzeba szukać dalej w instalacji.

Zanim jeszcze cokolwiek ruszysz, to zobacz bezpieczniki - wszystkie ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Post autor: MateoM »

OK dzięki. A bezpieczniki to japońce zrobili chyba w najgorszym miejscu do sprawdzania na świecie - mówię o tych "do góry" nogami obok nóg kierowcy i pasażera.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Post autor: MateoM »

Przetarty kabel od wentylatora, kabel wymieniony, śmiga jak wcześniej :)
Awatar użytkownika
forestwalt
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2022, o 19:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: GS450 MK3 nie leci powietrze z wentylacji

Post autor: forestwalt »

MateoM pisze:Przetarty kabel od wentylatora, kabel wymieniony, śmiga jak wcześniej :)
Cześć @MateoM!

Mam podobny problem w swoim GS300 MK3. Mianowicie wentylacja działa, ale jedynie przy pierwszym uruchomieniu po długim postoju lub wypięciu i wpięciu klem akumulatora. Przy każdym kolejnym razie wentylator stoi w miejscu, dokładnie tak jak u Ciebie.

Jesteś w stanie opisać mi lub podesłać jakieś zdjęcie który konkretnie przewód wymieniłeś w swoim GS'ie?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości