-GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: JanB »

Dziękuję za odp. No dość szybko bateria Tobie siadła. Ja mam dopiero 112 tys km przejechane, auto z 2006r. Jakie miałeś objawy zanim doszli, że to bateria?
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: MateoM »

Phil, domyślam się że skoro wymianę załatwiła gwarancja to przebieg raczej był sprawdzany, choć może i nie bo liczy się chyba 10 lat a nie przebieg, ale... 2008 rok i 147.000 km nalatane? Coś bardzo mało. Bardziej ciekaw jestem nie żeby go podważać, tylko czy faktycznie przy takim, raczej małym przebiegu padła bateria. Mi zaczęła szwankować dopiero przy około 240-250, nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: bulikcbr »

Witam ja przymierzam się właśnie do zakupu Gs bądź RX 400 .Czy ktoś z użytkowników miał już przypadek że padła bateria i musiał wymieniać lub naprawiać na własny koszt? Jakie to pieniądze ?Widziałem w necie oferty firm zajmujących się naprawą hybryd i np do \priusa nowe baterie oferują w 1200 zł .Watro brać takie serwisy ewentualnie pod uwagę czy tylko ASO? Zakładam że auto będę użytkował przynajmniej 5-7 lat wiec ewentualna naprawa układu jest dla mnie bardzo realna.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Phil »

MateoM pisze:Phil, domyślam się że skoro wymianę załatwiła gwarancja to przebieg raczej był sprawdzany, choć może i nie bo liczy się chyba 10 lat a nie przebieg, ale... 2008 rok i 147.000 km nalatane? Coś bardzo mało. Bardziej ciekaw jestem nie żeby go podważać, tylko czy faktycznie przy takim, raczej małym przebiegu padła bateria. Mi zaczęła szwankować dopiero przy około 240-250, nie pamiętam dokładnie.
Hej, auto zakupione i od nowości serwisowane w ASO na Połczyńskiej w Wawie więc przebieg pewny. Przy gwarancji na baterię przebieg jednak się nie liczy, odnawiasz ją co rok (bądz co 15tys km zależy co wyjdzie wcześniej) i tak do 10 lat licząc od daty pierwszej rejestracji.

Odnośnie samej usterki to nie poprzedzały jej żadne niepokojące objawy, wszystko działało jak trzeba i nagle pewnego dnia wyskoczył mi komunikat "Check hybrid system". Wtedy ewidentnie bateria zaczęła działać na "pół gwizdka", szybko się rozładowywała i nie doładowywała odpowiednio, auto często jeżdziło na samej benzyznie i spalanie znacznie wzrosło. Po zczytaniu błędu w ASO stwierdzili że to bateria i kwalifikuje się do wymiany w ramach gwarancji. Nie protestowałem mając na uwadze iż wymiana w takim wypadku jest za free a za rok takiej możliwości już bym nie miał :-)

Niewykluczne jednak że był to opisywany na forum problem zaśniedziałych styków etc bo komunikat wyskoczył w mocno deszczową pogodę i wilgoć mogła to spowodować. Wtedy pewnie można byłoby rozwiązać problem inaczej bez konieczności wymiany całej baterii ale ja się z ASO nie kłóciłem :-)
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Phil »

bulikcbr pisze:Witam ja przymierzam się właśnie do zakupu Gs bądź RX 400 .Czy ktoś z użytkowników miał już przypadek że padła bateria i musiał wymieniać lub naprawiać na własny koszt? Jakie to pieniądze ?Widziałem w necie oferty firm zajmujących się naprawą hybryd i np do \priusa nowe baterie oferują w 1200 zł .Watro brać takie serwisy ewentualnie pod uwagę czy tylko ASO? Zakładam że auto będę użytkował przynajmniej 5-7 lat wiec ewentualna naprawa układu jest dla mnie bardzo realna.
Z tego co wiem to cena nowej baterii do GS450h to ok 14k brutto.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: JanB »

Dzięki kolego za te mądre uwagi.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: thepowerofbeams »

Ile trwa wymiana i ekspertyza w ASO ??
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Adolvo »

bulikcbr pisze:Witam ja przymierzam się właśnie do zakupu Gs bądź RX 400 .Czy ktoś z użytkowników miał już przypadek że padła bateria i musiał wymieniać lub naprawiać na własny koszt? Jakie to pieniądze ?Widziałem w necie oferty firm zajmujących się naprawą hybryd i np do \priusa nowe baterie oferują w 1200 zł .Watro brać takie serwisy ewentualnie pod uwagę czy tylko ASO? Zakładam że auto będę użytkował przynajmniej 5-7 lat wiec ewentualna naprawa układu jest dla mnie bardzo realna.
cała bateria na ogniwach z Aurisa to koszt ok 3-4 tys..
i masz baterię na min kolejne 250-300 tys
Obrazek
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Phil »

thepowerofbeams pisze:Ile trwa wymiana i ekspertyza w ASO ??
Ekspertyza to duzo powiedziane, raczej zczytali kod błędu - trwało to może 15 minut. Wymiana 5-6h, zostawiałem auto na cały dzień.
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: thepowerofbeams »

Phil pisze:
thepowerofbeams pisze:Ile trwa wymiana i ekspertyza w ASO ??
Ekspertyza to duzo powiedziane, raczej zczytali kod błędu - trwało to może 15 minut. Wymiana 5-6h, zostawiałem auto na cały dzień.
Mieli na miejscu baterie ;D ?
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości