GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
dwaero
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 16:50
Model Lexusa: gs300
Skąd:: United K
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: dwaero »

Kupiłem Distance Conctrol ecu na ebayu. Zobaczymy co z tego wyjdzie po przekładce.

Ja bym mógł mieć sam zwykły tempomat mimo wszystko, bo radar nie działału mnie zbyt dobrze, a nawet był denerwujący czasami, bo potrafił wyhamować mnie, nawet gdy pas był pusty przede mną, ale pewnie w późniejszych rocznikach zostało to poprawione. No i do tego kwestia awaryjności tego systemu... z tego co czytałem, to PCS w toyotach siada nagminnie. Nawet w nowych samochodach. Takze powodzenia i oby te Twoje mody nie wymagały naprawy po kilku miesiącach :P
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: Arczi89 »

Cześć, Kontrolka pcs koło temperatury jest i seat belt control unit przy bezpiecznikach też jest :)
Już kilka razy piszczał jak szalony.
Tak więc wychodzi na to że mam system :)
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: _chris_ »

Szacun :) Ciekawe czy te same elementy zatrybilio na starszych rocznikach.

i taka mala ciekawostka PSC zaczeto montowac od wrzesnia 09 :)
Załączniki
LEXUS_GS450H_GWS191L-BEXQHW_-_ELECTRICAL.png
LEXUS_GS450H_GWS191L-BEXQHW_-_ELECTRICAL.png (11.19 KiB) Przejrzano 4841 razy
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: Thorgal1 »

wojtekS pisze:Minęło kilka miesięcy i sprzęt działa.

I aktywny tempomat i pre crash.

Poza zabawami testowymi to 2x się zdarzyła sytuacja, że mi zaciągnął pasy, piszczał brzęczyk samochód i sam hamował.

Raz jak jakiś dupek postanowił na środku skrzyżowania po żwawym starcie wyhamować do zera i włączyć kierunkowskaz w lewo bo on jednak będzie skręcać a nie jechać prosto.

Drugi raz jak się zrobił kocioł na drodze i efekt domina - pierwszy zwolnił, drugi też, piętnasty się z niezrozumiałego powodu nagle zatrzymał (a na A4 to było).

W 2 przypadkach było to jednak za którko i za szybko, żebym zerknął na ekran czy tam faktycznie miga BRAKE !!! BRAKE !!! (niczym pull up w tupolevie :D).
na a1 miałem ostatnio hamowanie do 0 ze 160km/h ... tak bez powodu :)
część gratów już mam ... kable, komputery, przełączniki, manetki ... szukam jeszcze radar/znaczek/pasy i zostanie montaż :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: DawGad »

Panowie w moim Gs430 z 2005r przestał działać tradycyjny tempomat, na chwilę obecną wyświetla mi błąd U1101(lost communication with distane control ecu), nie posiadam Distance Control ECU (wtyczka pod kierownicą jest), nie ma też wtyczki pod przycisk PCS. Samochód zachowuje się jakby miał wbudowany aktywny tempomat , pokazuje informację "radar redy" a po przekroczeniu ok 50km/h wyrzuca błąd "check cruise control", po sczytaniu U1101. Wymieniłem ECU na inne i nic, dalej ten sam problem z tempomatem. Przeczytałem wiele wątków na zagranicznych forach jednak nie znalazłem niczego co mogło by mi pomóc. Może macie jakieś pomysły co mogło się uszkodzić?. Zakładam że to coś innego niż ECU skoro po wymianie jest bez zmian, chyba że to ECU jest również wadliwe...
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: DawGad »

wojtekS pisze:Czy te ECU które było wymienione jest dokładnie takie samo? Bo jeżeli jest z ten nowszej wersji szyny CAN to może mieć zupełnie inną komunikację i cośtam mówi do licznika który to cośtam interpretuje jako transmisję z radaru (którego de facto nie ma).
Obecne ECU jest z nowszej wersji i ma inne numery seryjne, natomiast poprzednie było takie samo jak oryginał i tam również występował problem z tempomatem...

Wczoraj tj. 15.03.2020 podłączyłem samochód do Techstream'a, wykonałem diagnostykę (ecm, can,dtc), wszedzłem w zakładkę cruise control tam "wygumowałem" kilka prametrów, nic nie zapisałem, samochód odstawiłem do garażu bo nie przyniosło to żadnej zmiany. Natomiast dzisiaj okazuje się że TEMPOMAT znów działa poprawnie, po roku mam tempomat, ten tradycyjny... Nie wiem co pozmieniałem w Techstream ale coś pomogło, wczoraj nie wyszło być może dlatego że nie wyłączyłem/włączyłem samochodu ponownie... Nic z tego nie rozumiem, co Wy na to???
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości