Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: Lexus-Qualitat »

Dzień dobry,
w czasie ostatnich 6 miesięcy oglądałem kilkanaście egzemplarzy LS 430. Większość z nich miała niesprawną regulację kierownicy. Czy ktoś miał z tym do czynienia i zna sposób naprawy ?

Podepnę jeszcze jedno pytanie.. Czy ktoś wie, dlaczego we wszystkich LS 430 prawe-tylne drzwi są fabrycznie krzywo spasowane ? Utrata linii jest widoczna najbardziej po listwach.. Zaznaczam, że nie jest tutaj mowa o egzemplarzach powypadkowych, a uwaga dotyczy kilkunastu spotkanych egzemplarzy - również takich w pierwszym, fabrycznym lakierze.

Pozdrawiam
:LEXUS:
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Regulacja kierownicy jest typowa usterka dla tego modelu, sa dwa silniki, jeden ktory reguluje przod/tyl i drugi gora dol. O ile sie nie myle jedynym sposobem na naprawe jest wymiana silnika, mozna to zrobic samemu, ale silnik sam w sobie jest bardzo drogi.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: owczar »

Jeśli chodzi o kierownice to jak wyżej. A silniki w większości wypadków to efekt wysokich przebiegów...

A możesz zaznaczyć gdzieś na foto o jakie spasowanie chodzi?
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Na forum w UK ktos sugerowal ze znacznie skraca sie zywotnosc silnikow jak uzywa sie kierownicy jako "uchwytu" do wsiadania i wysiadania z auta, szczególnie podczas gdy kierownica sie przesuwa. Jeden koles zajechal 3 silniki w 2 lata, ale przyznal ze jest gruby i wiesza sie na kierownicy przy wsiadaniu/wysiadaniu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: owczar »

Na forach w USA wielu osobom po prostu padło przy normalnym użytkowaniu. Możliwe, że te silniki są też po prostu mało trwałe, albo mają jakąś wadę.
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: Lexus-Qualitat »

To wszystko już wiem. Bardziej interesuje mnie "sposób naprawy", inny niż wymiana drogich silników na nowe w ASO.

Przesyłam zdjęcia dotyczące spasowania prawych tylnych drzwi i listew. Na zdjęciach 3 różne egzemplarze (2 w pierwszym lakierze). To samo widziałem na kilkunastu innych egzemplarzach. Link do zdjęć: http://pokazywarka.pl/m2a4rc/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: owczar »

Innego sposobu naprawy nie ma. Tylko wymiana silnikow. Mozesz zamowic silniki z Japonii na amayama.com. Jest troche taniej.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: adamsky73 »

Lexus-Qualitat pisze:Przesyłam zdjęcia dotyczące spasowania prawych tylnych drzwi i listew.
A cóż w tym dziwnego? Przednie drzwi opadły z czasem na mocowaniach i tylne nie pasują. Podniesiesz zamek na regulacji i powinno wszystko pasować. Niestety sztywność limuzyn jest jaka jest i z wiekiem na dziurach wszystko pracuje
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: owczar »

Pierwszy raz to widze. U mnie jest rowno.
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Elektryczna regulacja kierownicy LS 430

Post autor: Lexus-Qualitat »

To w tym dziwnego, że dotyczy to kilkunastu egzemplarzy - nie jednego, czy dwóch. Żadne drzwi nie opadły - nieprawdziwe historie.


Owczar, a masz tam oryginał, czy były akurat na tych drzwiach ingerencje blacharsko-lakiernicze ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości