[Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: adeq4 »

Na tych ramionach co się łączy czujnik z wahaczem jest regulacja. Może tym musisz dostosować wysokość świateł.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Ropuch25 »

Reflektory ksenonowe mają normalną regulację. Czyli ustawia się je tak samo jak zwykłe. Na odpowiednim przyrządzie lub na ścianie. Natomiast to jest normalne że po odpaleniu ksenony robią takie wahnięcie i potem ustawiają się w pozycji nominalnej (tej którą się ustawiło). Czujniki na wahaczach aktywują regulację dopiero przy różnicy obciążenia przód-tył. Na przykład dwa worki ziemniaków w bagażniku. Regulacja na tych dźwigienkach przy czujnikach jest po to aby zakres ruchu wahacza nie wyszedł poza zakres ruchu czujnika. Pewnie jest to jakieś wstępne ustawienie w fabryce. Nie podjął bym się przestawiania dźwigienek. Podejrzewam że zajęło by to masę czasu. Aż taki cierpliwy to nie jestem.
Pozdrawiam.
Tomek G.
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2015, o 10:36
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Tomek G. »

Przed wystąpieniem usterki światła były ustawione poprawnie. Śruby od regulacji chyba się same nie przestawiły? Istnieje jakiś sposób na reset układu?
Były: Nissan Sunny Y10 2.0d, Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V, Ford Focus MK2fl 1.8 TDCI
Jest: Lexus IS200 AT + Fiat 126p elx :)
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: adeq4 »

Zresetować się chyba nie da, ale mam jeszcze jeden pomysł. Nie wiem jak w is200, ale w is250 trzpień od czujnika obraca się o 360st. Do ramienia można go przykręcić w dwojaki sposób. Tzn. w pozycji nazwijmy to 0, albo przekręcony o 180st. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć... Po zdjęciach czujnika w sieci widzę, że też tak się da, o ile trzpień się obraca dookoła.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Ropuch25 »

w IS 200 trzpień w czujniku nie obraca się o 360 stopni.
Może wartość oporu czujnika jest inna niż powinna być i dlatego przestawia w dół.
Albo światła były regulowane gdy jeden czujnik był niesprawny. Teraz zadziałały i ustawiły reflektory w dół. Ja u siebie wymieniłem na razie tylko przedni i też światła mi trochę opadły. Ale ten mój stary czujnik na pewno nie regulował niczego. Ścieżki na potencjometrze już nie istniały.
Proponuję ustawić reflektory na śrubach regulacyjnych i obserwować co się będzie działo przy obciążeniu głównie tyłu.
Pozdrawiam.
Tomek G.
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2015, o 10:36
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Tomek G. »

Dzięki za odpowiedzi. Dziś podjadę na stację diagnostyczną na ustawienie i zobaczę jaki będzie efekt.
Były: Nissan Sunny Y10 2.0d, Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V, Ford Focus MK2fl 1.8 TDCI
Jest: Lexus IS200 AT + Fiat 126p elx :)
Donausa
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:34
Model Lexusa: Is300
Skąd:: Jelenia Gora
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Donausa »

Witam nie chcę zakładać nowego wątku. Mój lex IS 300 zaczął ustawiać sobie lampy w górę i w dół. Chętnie pozbyłbym się tej automatycznej regulacji. Pytanie jest czy można wstawić od zwykłych lamp potencjometr do kabiny. Załatwi problem na zawsze no i w nocy będę mógł podnieść do góry. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bombel80
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:48
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: bombel80 »

Donausa pisze:Witam nie chcę zakładać nowego wątku. Mój lex IS 300 zaczął ustawiać sobie lampy w górę i w dół. Chętnie pozbyłbym się tej automatycznej regulacji. Pytanie jest czy można wstawić od zwykłych lamp potencjometr do kabiny. Załatwi problem na zawsze no i w nocy będę mógł podnieść do góry. Pozdrawiam
Ale podczas odpalania czy podczas jazdy? U mnie też tak się zadziało, a potem przestało.

P.S. Samozpoiomowanie mi siada gdy mam w baku mniej niz 1/4 paliwa
Donausa
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:34
Model Lexusa: Is300
Skąd:: Jelenia Gora
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: Donausa »

Podczas jazdy nie działa jak trzeba. Potrafi trzymać światło do góry. Mam program do diagnozy ale nie pozwala mi się połączyć z tym systemem. Wiem że otwieranie elementów do samo poziomowania może być jednorazowe.
chrom177
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2019, o 16:43
Model Lexusa: Lexus IS250
Skąd:: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: [Lexus IS]Czujnik sampoziomowanie xenonów by kamilb

Post autor: chrom177 »

Jak by ktoś potrzebował wrzucam filmik jak wyregulować światła w IS250 2006r. https://www.youtube.com/watch?v=zZqfBQkDrXw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości