[GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: rho »

Czy ma ktos jakies doswiadczenia z rejestrowaniem uzywanego kluczyka kupionego np na allegro?

Kupilem auto z jednym kluczykiem wiec dokupilem uzywany kluczyk razem z surowym grotem na allegro. Dokupiony kluczyk ma taki sam nr seryjny jak fabryczny. Techem udalo mi sie usunac drugi kluczyk ktorego nie posiadam tak zeby jedynym dzialajacym byl ten ktory dostalem z autem. Chcialem zarejestrowac kluczyk kupiony na allegro ale mimo ze samochod go widzi bo reaguje na przykladanie do przycisku start to po ostatnim kroku z polozeniem go na fotelu pasazera pokazuje sie komunikat ze rejestracja nie powiodla sie.

Czytalem troche na ten temat na club lexus i ludzie pisali ze ogolnie sa duze problemy z rejestrowaniem uzywanych kluczykow i ze normalnym sposobem sie nie da. Podobno mozna to zrobic poprzez reset/czyszczenie modulu odpowiedzialnego za start i wgranie ich jakby na nowo. Wada tego rozwiazania jest ze po takiej operacji jesli zgubi sie oba kluczyki to w aso nie moga uruchomic auta korzystajac z kodow wpisanych do systemu przez fabryke.
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: [GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: wlaziu »

Potrzebujesz najprawdopodobniej czegoś o nazwie Inteligent tester 2 (może być nieoryginalny). Techstream jest strasznie kapryśny w tym co może, a czego nie. Zwłaszcza na niecertyfikowanym od Toyoty kablu. Mowa tu o autach na Europę. W USA działa ponoć bez problemu.
U mnie np. aktualizacji ECU w 220d nie dało rady wykonać poprzez Techstream. Ruszyło dopiero gdy zaopatrzyłem się w IT2.
Obstawiam, że programowanie kluczyka lub sam reset Immo w Lexach na Europę sprzed 2012 Techstreamem może być problematyczny. Jakby nie patrzeć auta te wchodziły na rynek z myślą o innych narzędziach diagnostycznych. Techstreamu wtedy jeszcze nie było (pojawił się chyba w 2006 r.).
Poszukaj kogoś z tym urządzonkiem w okolicy lub pojedź do ASO.

Jeszcze jedno. Używanego kluczyka raczej nie można dodać tak o przy użyciu opcji add key. Trzeba wykonać caaaaałą skomplikowaną procedurę resetu ECU (Smart Key System Reset).
Link tu: http://branch.lncc.edu.cn/qcx/jpk/slw/j ... %BF%A1.pdf
A kalkulator np. tu: http://www.weboctopus.nl/lexus-scion-to ... ulator.php

I jeszcze jeden haczyk... Cała ta jazda dodawaniem używanych kluczyków ponoć działa tylko w USA. Europejskie i Azjatyckie ECU są jakoś zablokowane. Możliwe jest tylko jednorazowe zaprogramowanie kluczyka lub ECU. Więc najprawdopodobniej musisz kupić nowy kluczyk.

Możliwe jest jeszcze, że podczas programowania trzymasz w pobliżu ciągle swój oryginalny kluczyk (powinien być 4 amerykańskie stopy :biggrin2: od auta po weryfikacji) i się nie chce zaprogramować :fiu: .

Teoretycznie w manualu do IT2 piszą, że można dodać dodatkowe używane klucze. np. W sytuacji gdy klient zgubił kluczyki, wyrobił nowe, a później je odnalazł.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: ArtIS »

Odkopię temat. Chce dokupić drugi klucz do mojego ISa mk2 z Ameryki.

Mam szukać po jakimś konkretnym numerze kluczyka czy każda SmartKey podejdzie tylko bedzie wymagała kodowania?

Pozdrawiam,
Artur
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: [GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: szyfkrzysiek »

Witam wszystkich. Kupiłem auto Lexus GS mk3 z jednym kluczykiem (smart key) i udało mi się dokodować drugi. Wbrew różnym, negatywnym opiniom z sieci, temat da się ogarnąć kupując używany kluczyk.
Dla zainteresowanych podaję sposób jak to zrobić.
1. Kupujemy używany kluczyk (identyczny z naszym, mój to Denso 14AAC). Kluczyk który kupiliśmy ma inny kod, więc raczej na pewno nie uda nam się go dodać. Stary kod trzeba usunąć (wyczyścić kluczyk), niestety nie poradziłem sobie z tym sam. W zakładzie dorabiającym i kodującym klucze wyczyścili mi go za "jedyne 150 zł"
2. Ściągamy program serwisowy Toyoty techstream, musimy też zopatrzyć się w interfejs OBD np. Mini VCI.
3. Łączymy się z ECU komputera w aucie i w zakładce Start|Entry, możemy dodać nowe jak i usunąć stare kluczyki. W techstreamie, jest krok po kroku opisana procedura dodawania jak i kasowania , więc nie będę jej opisywał. "Czysty" kluczyk zakoduje się na pewno.

Tak na przyszłość, może ktoś wie przy pomocy jakiego urządzenia da się usuwać kody z już zaprogramowanych pilotów?
Ramanujani
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 9 lis 2015, o 18:12
Model Lexusa: GS 430 Mk3 2006
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: Ramanujani »

Witajcie,
Jak widzę temat występował kilka razy, dzięki za odpowiedzi.
Mam GS'a III 430 z '06 sprowadzony kilka lat temu z USA.
Dostałem dwa kluczyki, z czego na jeden auto nie reaguje, także po wymianie baterii. Diodka w pilocie przy wciskaniu zaświeca. Nie znam historii jaką przebył pilot.
Jak się dodaje pilota? Czy w okolicy Wawy jest ktoś kto byto zrobił? Wyrosłem już z etapu gdzie sam się za wszystko brałem, chętnie dam komuś zarobić kilka zł.
Podpowiecie coś?
Dziękuję z góry,
Krzysiek
Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: [GS III] Programowanie uzywanego kluczyka SmartKEY

Post autor: Michal84 »

Witam
Prośba
Gdzie lub ktoś z forum odplatnie zrobi mi rest kluczyka do Gs mk3 Smart key
Posiadam jeden kluczyk
A drugi kupiłem używany z innego gsa
Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości