Światła dzienne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Darecki »

Wracam z garścią informacji na temat mojego spalonego modułu.
Producent powiedział mi, aby przy instalacji nowego modułu zmostkować przewody idące do świateł drogowych, wyeliminuje to problem teoretycznie możliwego słabego połączenia gdzieś przez co tranzystorki będą lepiej pracować i się nie grzać.. Tak też zrobiłem, zmostkowałem je zaraz za kostką wychodzącą z modułu.
Jakie było moje zdziwienie, że po tym zabiegu światła drogowe świecą z max mocą od razu po włożeniu kluczyka do stacyjki! Bez wpiętego modułu.. Producent twierdzi, że mam gdzieś zwarcie na drogowych... Po rozłączeniu tych przewodów DRL działa w porządku, ale pewnie znowu za chwilę się spali...

Ktoś coś na ten temat może powiedzieć jak to jest ze światłami drogowymi i dlaczego one cały czas świecą po zmostkowaniu kabelków z modułu (a podobno nie powinny) ?
IS 2002 r (polift)

Męczy mnie już ta sprawa....
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

są jeszcze fajne zestawy Osram LEDriving Fog(montuje się je w miejsce halogenów) - lampy które mają DRL i halogen w technologii LED. Niestety pasują do samochodów w których halogeny są okrągłe, a w naszych ISach są jakieś takie trapezowate, więc pewnie trzeba byłoby coś rzeźbić.

https://www.youtube.com/watch?v=61_xmilb8yU

Wygląda fajnie, ale jak dla mnie za dużo rzeźbienia więc wolę już jak się trafi ten mandat za normalne używanie świateł.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Darecki pisze: Ktoś coś na ten temat może powiedzieć jak to jest ze światłami drogowymi i dlaczego one cały czas świecą po zmostkowaniu kabelków z modułu (a podobno nie powinny) ?
IS 2002 r (polift)

Męczy mnie już ta sprawa....

O popatrz, ciekawa sprawa - ja się zastanawiałem między Lepardem a właśnie tym dzienne.eu. Mój zanim spłonął (ja miałem Leparda) świecił non stop na 100% mocy, nawet przy zgaszonym silniku. Nie pomogło wyłączenie stacyjki, dopiero zgasło gdy wyciągnąłem bezpiecznik. Wydaje mi się że te moduły to lipa, chłopaki widzę że niektórzy zadowoleni, ale ja już chyba w to się nie będę bawił.

Problem jest taki, że nie ma za bardzo alternatywy - led wygląda kiepsko.
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Misha »

Tak sobie czytam i przypomniałem sobie, że u mnie za wysterowanie DRLi odpowiada jeden prosty przekaźnik (link: http://ultraleds.pl/462,automat-przekaz ... -24-v.html).

Widzę, że macie problemy z palącymi się modułami itd - może zamiast modułu wystarczy zaadoptować takie rozwiązanie?
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: madkiw »

elomike pisze:są jeszcze fajne zestawy Osram LEDriving Fog(montuje się je w miejsce halogenów) - lampy które mają DRL i halogen w technologii LED. Niestety pasują do samochodów w których halogeny są okrągłe, a w naszych ISach są jakieś takie trapezowate, więc pewnie trzeba byłoby coś rzeźbić.

https://www.youtube.com/watch?v=61_xmilb8yU

Wygląda fajnie, ale jak dla mnie za dużo rzeźbienia więc wolę już jak się trafi ten mandat za normalne używanie świateł.

To może takie coś ?

Link https://www.amazon.com/Spec-D-Tuning-LF ... automotive
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

tylko że to do GSa - wygląda niegłupio, ale jak widzę żarówkę ledową w miejsce H7/H1/H4 to mnie ogarnia słabość. Poza tym coś nie widzę tam podłączenia do DRL za bardzo, a już na pewno nie automatycznych, czyli takich które się zapalają po stacyjce a gasną przy pozycyjnych.
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Misha »

elomike pisze:tylko że to do GSa - wygląda niegłupio, ale jak widzę żarówkę ledową w miejsce H7/H1/H4 to mnie ogarnia słabość. Poza tym coś nie widzę tam podłączenia do DRL za bardzo, a już na pewno nie automatycznych, czyli takich które się zapalają po stacyjce a gasną przy pozycyjnych.
A rozwiniesz temat słabości przy ledach? Bo sam się zastanawiam czy nie zmienię halogenów na DRLe (czyli żarówa HB4).

Jeśli zaś chodzi o automat - to tak jak mówiłem wcześniej - wystarczy przekaźnik (koszt 10PLN plus wysyłka) i działa tak jak mówisz - przełącznik świateł na Auto, DRL się odpala jak jest dzień, gdy czujnik zmierzchu włącza światła mijania, to DRLe gasną. Przetestowane, działa.

Poniżej krótki filmik, jak to działało w moim przypadku.

Kod: Zaznacz cały

https://drive.google.com/open?id=0B-4CENDDsx-IYzRpU1FSUUU0ckU
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

chodzi o to, że reflektory z odbłyśnikiem zaprojektowane są pod żarówki halogenowe, montowanie tam ledów to często loteria, po pierwsze jeśli chodzi o moc świecenia, po drugie jeśli chodzi o rozproszenie światła, po trzecie jeśli chodzi o nierażenie po oczach, po czwarte wszelakie możliwe błędy, no i w końcu to czy w ogóle to będzie świeciło, nie będzie mrugać, nie będzie zakłócać radia, telefonu i Bóg wie czego jeszcze.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: madkiw »

Miałem zakładać moduł, ale mój elektryk nie miał ostatnio czasu, a mnie naszły wątpliwości czy się jednak w to bawić... tak swoją drogą jak to wygląda z D2R żarówkami, zaraz po zakupie auta kupiłem jakieś markowe Philipsa, zakładając że dziennie świecę nimi non stop przez godzinę, to ile mniej więcej wytrzymają ?
Nie miałem nigdy wcześniej takich, więc nie mam porównania. :)
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Miałem Dodge'a z USA który ten patent miał od 2014 roku, przebieg jakieś 35 000 km i obydwie żarówki H1 miał fabryczne.

Ale zaraz, moduły nie współpracują z ksenonem, one używają H1 a nie D2R, D2R masz do mijania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości