Światła dzienne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Darecki »

Ja zamówiłem taki:
http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 10693.html

Po jednym dniu odmówił posłuszeństwa... Po rozmowie ze sprzedającym doszedł do tego, że spalił się bezpiecznik termiczny bo moduł działał tylko na jednym obwodzie świateł (?). Odesłałem mu na gwarancje, powiedział, żeby w nowym module zmostkować przewody idące do długich świateł i powinno pomóc.
Elektrykiem nie jestem i nie wiem do końca o co chodzi :D Ale zrobię jak powiedział, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Tantarian »

baniaq pisze:Nawiązując do posta wyżej:
Znacie jakiś naprawdę dobry, niepalący się moduł DRL z długich + follow me home? :)

Pozdrawiam
Jakub
Z czystym sumieniem polecam moduł od Proeltec.
http://www.proeltec.com/proeltec/o_dla_auta.html
Zainstalowałem taki zaraz po zakupie auta, więc prawie 3 lata temu i do dzisiaj działa bezproblemowo. Funkcja coming/leaving home działa fajnie po połączeniu z fotoelementem też od tego producenta. :)
Awatar użytkownika
Kiwi
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 9 cze 2015, o 20:53
Model Lexusa: GS300; GS430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Kiwi »

Witam. Dzisiaj wyleciały u mnie w GS-e długie do jazdy dziennej od bartsoft wersja sterowana masą. Dodatkowo jak któryś z kolegów pisał, trzeba zainstalować dodatkowy przekaźnik, a nawet zamontowane mam dwa, na każdą lampę osobno. Plus po stacyjce z gniazda zapalniczki, ale to chyba zmienię ze względu na obciążenie. Może ktoś doradzi z jakiego miejsca wziąść + po stacyjce pod maską?
Wszystko działa ok, tylko mały minusik to że mruga delikatnie kontrolka świateł długich.
Pozdrawiam Kiwi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: rafael »

Kiwi pisze: Wszystko działa ok, tylko mały minusik to że mruga delikatnie kontrolka świateł długich.
Pozdrawiam Kiwi
Ja Ci to przeszkadza to tylko dioda prostownicza wlutowana na kablu od długich (powyżej przyłącza DRL) pomoże.
Ja mam moduł firmy Lepard (ten który jednemu z naszych kolegów się spalił - niestety), ale lekko świecąca (nie mrugająca) kontrolka długi, daje mi info. ze nie jadę bez świateł i moduł działa.
Awatar użytkownika
Kiwi
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 9 cze 2015, o 20:53
Model Lexusa: GS300; GS430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Kiwi »

rafael pisze:
Kiwi pisze: Wszystko działa ok, tylko mały minusik to że mruga delikatnie kontrolka świateł długich.
Pozdrawiam Kiwi
Ja Ci to przeszkadza to tylko dioda prostownicza wlutowana na kablu od długich (powyżej przyłącza DRL) pomoże.
Ja mam moduł firmy Lepard (ten który jednemu z naszych kolegów się spalił - niestety), ale lekko świecąca (nie mrugająca) kontrolka długi, daje mi info. ze nie jadę bez świateł i moduł działa.
Ogólnie mi nie przeszkadza ta mrugająca kontrolka. Elektryk powiedział, że można tą diodę wlutować, ale jak światła długie będą świecić całą mocą to będzie się grzać.
Pozdrawiam kolegę z RZ.
Obrazek
Obrazek
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Darecki »

@rafael i inni, owy moduł najprawdopodobniej nie spalił się przez jego wadę/złe wykonanie - tylko przez problem z instalacją świateł drogowych, na których (też najprawdopodobniej) gdzieś coś zwiera - jutro to wszystko rozbiorę i będę mógł potwierdzić te prawdopodobieństwa :)
Także to nie jest wina modułu ;)
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Raczej wątpię, chłopaki którzy montowali moduł robili to nie raz i nie dwa, nawet sami zamawiali dokładnie ten sam.

Elektrykiem nie jestem, ale wydaje mi się że nie powinien się palić zwlaszcza że był w skrzynce bezpieczników, miał sucho, nie za gorąco, był podpięty porządnie i z bezpiecznikiem.

Chłopaki z leparda bardzo fajnie się zachowali, ja im życzę wszystkiego dobrego, robią bardzo fajne gadżety które pozwalają sensownie i estetycznie rozwiązać problem stworzony przez rządzących. Ale niestety mam trochę uraz psychiczny po tym incydencie i trzymam się z daleka od świateł dziennych.

Dobra rada ode mnie, jeśli ktoś to montuje to niech to zrobi tak żeby było gdzieś nie za głęboko żeby w razie czego można było się do tego dostać.
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Misha »

To ja dodam od siebie - że właśnie dziś, po miesiącu od założenia, spaliła mi się jedna z żarówek z tego zestawu http://ultraleds.pl/458,swiatla-do-jazd ... ba15s.html :/

Teraz trzeba rozebrać zderzak znów, żeby wymontować i oddać z reklamacją do sprzedawcy :/

Testował ktoś z Was może DRLe w halogenach? Bo te setupy zmieniające światła długie jakoś do mnie nie przemawiają :/
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Misha pisze: Testował ktoś z Was może DRLe w halogenach? Bo te setupy zmieniające światła długie jakoś do mnie nie przemawiają :/
Bardzo dużo fur w Krakowie (głównie taksówki) mają ten właśnie patent z modułem drl ale nie dają na drogowe tylko na halogeny. Wygląda to fajnie, samochód mniej się męczy, a światła mijania / drogowe odwdzięczają się dłuższą pracą i lepszym światłem w nocy.

Ja akurat mam niefarta do świateł DRL, bo pierwsze miałem lampy do jazdy dziennej MAXLED (obecnie Einparts) i zakłócały mi radio, drugie miałem na światłach drogowych ze zmniejszoną mocą, ale spalił mi się ten nieszczęsny moduł. Dlatego już się nie bawię w takie rzeczy i jeżdżę jak za normalnych czasów gdy świecenie po zderzakach w upalny dzień zakrawało o szaleństwo, a nie było obowiązkiem - wychodzi dużo korzystniej niż grzebanie we wiązkach, rozbieranie auta i jeżdżenie do elektryków.

widziałem że jeszcze takie rzeczy robią, (https://hidretrofit.pl/kategoria/realizacje/) wygląda nieźle, ale to znów grzebanie w samochodzie i wydawanie pieniędzy - a tego już robić nie chcę, bo stwierdziłem że dopóki wszystko działa jak należy nie będę grzebał bez sensu w aucie.
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Misha »

Hmm nie nie, opcja przerabiania kloszy też do mnie nie przemawia.
Jeśli zaś chodzi o zabawę z elektryką - to z tym nie ma problemu akurat, bo mam "pod ręką" człowieka, który się tym bawi i to lubi ;) więc jedyne co mnie odpycha na chwilę obecną, to demontaż zderzaka, żeby te światła podłączać (zaraz po zakupie auta rozebraliśmy przód, założyliśmy DRLe w kierunkach i wszystko było super... aż się jedna z żarówek spaliła...). Aktualnie jestem niejako zmuszony do jeżdżenia na dziennych, ale... trzeba kurde pamiętać, żeby włączyć te światła... zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest zostawienie przełącznika od świateł na Auto i pozostawienie przekaźnikowi roboty z włączaniem i wyłączaniem świateł (przyzwyczajenie z poprzedniego auta.. jak człowiek jeździ ileś lat na automacie to później ciężko się przestawić).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości