Światła dzienne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: carinus »

madkiw pisze:Miałem zakładać moduł, ale mój elektryk nie miał ostatnio czasu, a mnie naszły wątpliwości czy się jednak w to bawić... tak swoją drogą jak to wygląda z D2R żarówkami, zaraz po zakupie auta kupiłem jakieś markowe Philipsa, zakładając że dziennie świecę nimi non stop przez godzinę, to ile mniej więcej wytrzymają ?
Nie miałem nigdy wcześniej takich, więc nie mam porównania. :)
Wszystkie lampy wyładowcze zabija ilość odpaleń a w mniejszym stopniu godziny pracy.Lepiej odpalić na 3 godziny niż zapalać 3 razy na 15minut.
Ponczek
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2015, o 03:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Ponczek »

Co na dzień dzisiejszy montować do jazdy w dzień? Ledy, jakiś moduł do długich czy halogeny? Zależy mi głównie na bezawaryjności i na automatycznym sterowaniu światłami.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Z tymi modułami bywa różnie. Czasem lubią się przypalić lub zepsuć ale nie ingerują w wygląd

Ktoś tam jeszcze montował w kierunkowskazach podwójną żarówkę, wygląda też niegłupio. Poszukasz w internetach to znajdziesz.

Pasek ledowy ciężko czasem wkomponować żeby to jakoś wyglądało.

Najlepiej byłoby coś dedykowanego do modelu w miejscu przeciwmgielnych (dwie funkcje - dzienne i przeciwmgielne). Jest taka lampka, OSRAM Duo Light, ale to jest uniwersalne i jakoś do Lexusów nie pasują kształtem. Ale to według mnie patent najbardziej estetyczny i w 100% bezprzypałowy jeśli chodzi o badania techniczne i takie sprawy. Są jeszcze tańsze odpowiedniki tych lamp marki chyba Einparts.

Wybór należy do Ciebie.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: madkiw »

elomike pisze:Z tymi modułami bywa różnie. Czasem lubią się przypalić lub zepsuć ale nie ingerują w wygląd

Ktoś tam jeszcze montował w kierunkowskazach podwójną żarówkę, wygląda też niegłupio. Poszukasz w internetach to znajdziesz.

Pasek ledowy ciężko czasem wkomponować żeby to jakoś wyglądało.

Najlepiej byłoby coś dedykowanego do modelu w miejscu przeciwmgielnych (dwie funkcje - dzienne i przeciwmgielne). Jest taka lampka, OSRAM Duo Light, ale to jest uniwersalne i jakoś do Lexusów nie pasują kształtem. Ale to według mnie patent najbardziej estetyczny i w 100% bezprzypałowy jeśli chodzi o badania techniczne i takie sprawy. Są jeszcze tańsze odpowiedniki tych lamp marki chyba Einparts.

Wybór należy do Ciebie.
Co do tych OSRAM Duo Light, one są okrągłe, ale jakby dorobić z jakiegoś materiału płytkę w miejsce przeciwmgielnych to by można. W końcu z jednej strony wsuwa się w szczelinę, z drugiej dwie śruby (GS300). Może drukarka 3D ? Albo jak za drogo, to wyciąć z aluminium czy czegoś innego ? Potem tylko w odpowiedni kolorek i mamy piękne fogi z DRL. Co myślicie o takim patencie ?
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: elomike »

Jeśli się uda wkomponować to dla mnie bomba. Koniecznie daj fotki jak wyjdzie. Możesz poszperać coś jeszcze na aliexpress, może jakieś rozwiązanie dla GSa mają, w Rosji jeździ tego mnóstwo.
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: jezyk_05 »

Trochę odkopię temat, co warto teraz kupić za moduł do gs mkII ??
Awatar użytkownika
darojaro
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2014, o 13:55
Model Lexusa: IS 300-był, GS 430-jest
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: darojaro »

Ja mam taki moduł podłączony do halogenów. Halogeny przerobione na biały kolor i jest gitara. Na przeglądzie się nie czepiają a niektóre auta jak np, skoda mają podobne rozwiązanie i niebiescy się nie czepiają :dance3:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości