oszukanie mechanizmu Kasety

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
eKo
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2016, o 22:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: eKo »

Troche inaczej mam przyciski od 1 do 6 jak u ciebie
i mam do wylaczania/wlaczania volume po prawej nie po lewej. czy to z anglika radio?
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Tak to anglik. W takim radiu piosenki będą zmieniane przyciskami 3 i 4 bo one są od przewijania
micha_mrt2
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2016, o 09:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: micha_mrt2 »

Panowie, nie chce pisać nowego posta i zaśmiecać forum.
Auto Lexus is200 2004 rok
mam podlutowany pod kasete jack.

Problem jest taki, że wkłądam kasete i zaraz wyrzuca.
Dokaldnie wyglada to tak, wkladam kasete, coś piszczy, przeklada revers, i wychodzi

Dzis zawiozlem radio do majstra typowo robiacego takie rzeczy, nie chce tego robic bo powiedzial ze w -elce nic sie nie psuje, wiec to jest cos powaznego....

moze macie chociaz rady na co zwrocic uwage, moze to jakas pierdola

dzieki!
mrpl
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 15:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: mrpl »

Albo działa czujnik zerwania taśmy (może wkładasz kasetę bez taśmy?), albo mechanizm ma gdzieś mechanicznie za duży opór na napędzie taśmy i odbiera to jako koniec kasety.
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Trzeba sprawdzić czy magnetofon działa prawidłowo ale do tego trzeba znać zasadę jego działania. (Nagraj film to może coś zauważę) Mi to wygląda na źle złożony albo uszkodzony w którymś miejscu mechanizm.Radio zmienia strone kasety w momencie kiedy przestanie się ona obracać tzn dojdzie do końca i przestanie być podawany impuls z czujnika halla na jeden z pinów. Najlepszą opcją na pozbycie się problemu z wkładaniem kasety jest zbudowanie prostego układu na NE555 i odcięcie przewodów od silnika napędzającego kasetę ale jeśli masz coś nie tak z mechanizmem to i tak nie będzie Ci to działać. Rozkładany był mechanizm?
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Jako, że mało się ostatnio dzieje bo czekam na paczkę z Chin to postanowiłem się wgłębić w temat zmieniarek. Jeśli ktoś ma radio poliftowe z martwą zmieniarką i chciałby się go pozbyć to zapraszam na priv ;) Chętnie odkupię, a pomoże mi to bardzo w ogarnięciu tematu.
Pozdro!
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Doszła paczka. Niestety moduł ma uszkodzoną komunikację szeregową więc nawet w 100% się nim nie pobawię. Jakość dźwięku niestety gorsza niż bym chciał więc nie wiem czy nie będziemy musieli zostać przy samym BT+głośnomówiący żeby nie pakować byle czego do tego radia.

Przy okazji powiem, że w temacie zmieniarek zrobiłem ogromne postępy :) Polifty rozgryzłem, teraz pora na przedlifty. Miałem zmieniarkę, w której zmieliło zębatki. Udało mi się zrobić silikonową formę i odlać taką zębatkę z żywicy. Działa idealnie, a ma jedynie 7mm średnicy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: luki90 »

Tak wlasnie, u mnie w polifotwej tak sie stalo ze zmielilo zebatke.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Poliftowe są o tyle dobre, że łatwo się je rozbiera i szybko wyciąga z radia. Jak Ci na tej zmieniarce zależy to napisz mi na pw.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: madkiw »

Aspir440 pisze:Poliftowe są o tyle dobre, że łatwo się je rozbiera i szybko wyciąga z radia. Jak Ci na tej zmieniarce zależy to napisz mi na pw.
A jak sprawa z dorobieniem bluetooth-a do kaseciaka w GS300 polift ? Coś ruszasz z tematem, czy jeszcze nie ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości