oszukanie mechanizmu Kasety

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: romus130 »

rkiljan pisze:przykro mi, spierdoliło i to, nawet nie wkleje zdjecia bo szkoda patrzęć, co do browarka to na zlociku pokaż się a dostaniesz na 100% :pijak: Zacznę zbierać na nowe radio 2din albo coś w tym stylu. Pozdrawiam
No nie wierzę. spawarką to jechałeś?? :szok: czy prent 10mm Grzałeś i prubowałeś lutować?? :doh: Zazdroszcze talentu :laugh1:
Ale tak szczerze to szkoda próbowałem do końca pomóc;]
na piwko Liczę :piwko: Pozdrawiam
romus130
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2015, o 22:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: romus130 »

oto schemat na oszukanie elektryki od kasety. jeszcze nie jest skończony i sprawdzony ale powinien działać,.. jutro jezcze musze dokupić parę cześci. led jest na próbe później zastąpie go..
Załączniki
11082589_1615581325394621_2044574888288604704_n.jpg
(33.73 KiB) Pobrany 240 razy
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: medyss »

super sprawa :dance3: jeszcze jakby zamiast tego było wejście usb na pendrive to już wgl by było miodnie ale pewnie do tego potrzebny jest chociażby transmiter :D
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

uruchomienie kasety

Post autor: kliMati »

Witajcie, jak widzę trafiłem na specjalistów od kaset, więc szybkie pytanie: próbuję uruchomić w LS400 '92 kasetę (mam jeszcze takie coś i to parę sztuk) i niestety strasznie przeciąga dźwięk, tak jakby mocy brakowało. Od specjalisty naprawiającego stare RTV dostałem radę, żeby wyczyścić rolki i zmienić paski. Paski zmienione, rolki czyste, a kaseta po ładnym starcie zaczyna przeciągać, dodatkowo auto revers przestał reagować. Jakieś porady jak ugryźć temat? Chodzi mi po głowie kupno całego radia od GS-a, ale nie wiem czy mechanizmy są takie same (Pioneer CXK 1688) i podmiana samego mechanizmu. Mogę oczywiście kupić całe radio od LS'a ale to dużo droższa opcja, a przerzucenie mechanizmu to 2 minuty.
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Żeby nie zakładać nowego tematu to odgrzewam stary.
Poradził ktoś sobie z oszukaniem tego mechanizmu w taki sposób żeby całkiem go wyrzucić? +jeśli ktoś ma schemat tych radyjek to byłbym wdzięczny za podesłanie ;)
mrpl
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 15:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: mrpl »

Aspir440 pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu to odgrzewam stary.
Poradził ktoś sobie z oszukaniem tego mechanizmu w taki sposób żeby całkiem go wyrzucić? +jeśli ktoś ma schemat tych radyjek to byłbym wdzięczny za podesłanie ;)
Powiem tak, dla amatora, nawet lekko ogarniającego elektronikę - niewykonalne. Ja bawiłem się w to całą majówkę i byłem blisko ale ostatecznie ten mechanizm mnie pokonał. Jeśli jednak masz ten mechanizm sprawny to da się ominąć napęd kasety. Wymaga zmostkowania kilku ścieżek, zbudowania układu z migającą diodą na bazie ne555 i wlutowania się z nim w odpowiednie miejsce. Warunkiem jest jednak że masz sprawny mechanizm odpowiedzialny za obsługę kasety, u mnie był on zepsuty i radio nie ogarniało co się dzieje. Ono nie kieruje się prostą logiką, w sensie np. sygnałem z czujnika powinien być impuls a stały sygnał ze. zmostkowanego czujnika interpretuje jako błąd i się zawiesza. Zrezygnowałem, a następnie próbowałem się wlutować w radio am, jednak jakość dźwięku była bardzo słaba - niekoniecznie jednak wlutowałem się w dobrym miejscu, a ostatecznie wlutowałem się w radio FM i jest super, jakby to zrobić porządnie to można by dodać jakiś przełącznik aux/fm ale ja radia i tak nie słucham. Jakość dźwięku naprawdę robi wrażenie, jest dużo lepiej niż na typowym radiu 2 DIN bez wzmacniacza. Napisz którym sposobem chcesz to zrobić to postaram się opisać mniej więcej co i jak, ale w przypadku kombinowania z magnetofonem nastaw się na długą walkę i że jeszcze chyba nikomu nie udało się tego od początku do końca ogarnąć.
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Cóż.. zawsze mogę być pierwszy ;) Myślę, żeby podpiąć wszystkie ważne piny wychodzące z mechanizmu pod oscyloskop i przeanalizować co gdzie muszę dać. NE555 to fajny układ ale stwierdziłem, że tam dzieje się za dużo żeby on sam wystarczył. Postaram się to zrobić na jakimś ATtiny i przy okazji myślę o interpretowaniu sygnału idącego na silnik napędzający kasetę. Można by wtedy w względnie prosty sposób wykorzystać przyciski przewijania i zmiany strony do np sterowania modułem bluetooth(nastepna piosenka, poprzednia, pause/play) który już siedzi u mnie w radiu.
Mój mechanizm jest niestety zepsuty ale w taki sposób, że cały czas myśli, że ma w sobie kasetę. Przypadek :D
Jak załatwię drugie radio do kombinowania z tym to może coś z tego wyjdzie
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Troy »

Jakbyś chciał mam niepotrzebne radyjo z LS-a .Wersja na US
mrpl
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 15:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: mrpl »

To jest magnetofon full logic, ciężko go rozkminić nie znając algorytmów nim rządzących. Potrzebujesz układ na Ne 555 lub inny generujący przerywany sygnał z regulacją (do czujnika obrotów taśmy) i układ generujący pojedynczy impuls po określonym czasie kilka sekund od włączenia (tam jest takie kółeczko które przekręca się o jakiś kąt przy włączeniu radia, przekręcając się zwiera na chwilę jedną ścieżkę. Jeśli zewrzesz ją na stałe radio z tego co pamiętam po chwili łapie error, dlatego potrzebny jest pojedynczy impuls.
Aspir440
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 sie 2016, o 12:41
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: oszukanie mechanizmu Kasety

Post autor: Aspir440 »

Jest troszkę inaczej niż mówisz mrlp ale mniejsza o to ;)

Po dwóch wolnych wieczorkach rozkminiłem mechanizm od A do Z :D
Żeby oszukać "kółeczko" nie obejdzie się bez mikrokontrolera ;) Halle to akurat najmniejszy problem bo NE555 wystarcza spokojnie. Jak ktoś nie chce dłubać to tak na prawde można pozbyć się silnika napędzającego kasetę i podłączyć NE555 pod wyjścia czujnika(ów) halla i mechanizm będzie działał bez kasety z tym, że nadal będzie potrzebował drugiego silnika aby ten poruszał mechanizmem zmieniając jego stany. Na szczęście nie chodzi on caly czas tylko w określonych momentach więc to rozwiązuje problem hałasujących trybów.

Ja poszedłem dwa kroki dalej. Wywaliłem całkiem mechanizm, a na jego miejsce podłączyłem wymyślony przeze mnie układ z zaprogramowanym mikrokontrolerem. Wymagało to dogłębnego zrozumienia i obadania mechanizmu kaset ale opłaciło się.
Co mi to dało? A np to, że będę mógł sterować zmianą piosenek i odbieraniem połączeń telefonicznych idących przez moduł Bluetooth poprzez przyciski na radiu (przewijania,zmiana strony kasety i wyjmowania kasety).

Jak skończę testy i będą na to chętni to planuję wykonywać taką przeróbkę za opłatą oscylującą w okolicach 150zł. W porównaniu do zmieniarki Yatour za 250zł możliwości zdecydowanie większe, a cena dużo niższa ;)

Filmik z testów prototypu:
https://youtu.be/3SjeEyxPYes

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości