Rozladowany akumulator rx 400h

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: carinus »

Marco108 pisze::szok:
Trochę mnie wystraszyliscie. To że trzeba naładować mały akumulator to oczywista sprawa. Co zrobić jeśli baterie trakcyjne beda rozladowane do 0? Czy auto odpali z małego akumulatora?
Wyczytałem gdzieś że należy zrobić reset po takim rozladowaniu baterii.
Już pisałem wcześniej że bez baterii trakcyjnych silnik nie odpali.Małe aku zasila tylko elektronike pokładową,cała energia do rozruchu jest brana z pakietów.Jeżeli pakiety będą głęboko rozładowane to możliwe że będą kłopoty.Nie umiem powiedziec czy jest możliwość w jakiś sposób naładować pakiety,ale czuję że gdyby były sprawne to sprzedający bez problemu odpaliłby silnik już wcześniej z "płaskich bateryjek".
Marco108
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2019, o 01:32
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Słupsk
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Marco108 »

Nie znam się ale się wypowiem ;) oczywiście że można odpalić lexusa rx 400h jeśli baterie trakcyjne są rozladowane do 0. Trzeba podpiąć źródło prądu 12v do małego akumulatora i wszystko działa.
Znalazłem nawet instrukcję Lexusa, która mówi to samo.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: pawelwdowczyk »

Marco108 pisze::szok:
Trochę mnie wystraszyliscie. To że trzeba naładować mały akumulator to oczywista sprawa. Co zrobić jeśli baterie trakcyjne beda rozladowane do 0? Czy auto odpali z małego akumulatora?
Wyczytałem gdzieś że należy zrobić reset po takim rozladowaniu baterii.
Nie rozładujesz trakcyjnego do 0. Jeśli poziom naładowania będzie się zbliżał do 1 kreski to spalinowy się włączy czyli nie jesteś w stanie zostawić go po jeździe w takim stanie rozładowania żeby nie można było go uruchomić. Jeżdżę już jakiś czas i z doświadczenia powiem, że nie ma takiej opcji nawet jakbyś się starał :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: carinus »

Jest jednak opcja że auto stoi dłuższy czas na minimalnym naładowaniu pakietów i traci z czasem zgromadzoną energię.Po paru miesiącach przestoju pakietymogą byc juz prawie puste.Nigdy nie słyszałem że z małego aku jesteśmy w stanie przetransferować energię do trakcyjnych,w drugą stronę bez problemu.
tomek_tom
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2018, o 19:28
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: tomek_tom »

Marco108 pisze:Nie znam się ale się wypowiem ;) oczywiście że można odpalić lexusa rx 400h jeśli baterie trakcyjne są rozladowane do 0. Trzeba podpiąć źródło prądu 12v do małego akumulatora i wszystko działa.
Znalazłem nawet instrukcję Lexusa, która mówi to samo.
Daj proszę linka do tej instrukcji lub wrzuć ja na jakiś serwer.
Gin
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2019, o 12:11
Model Lexusa: Lexus Ls430 2004
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Gin »

Ogolnie to nie wiem w czym problem. Kupujesz nowy akumulator podpinasz. Probujesz uruchomić. Jesli nie działa to trzeba użyć boostera. RX/ CT i inne hybrydy maja w skrzynce bezpiecznikow plus. Minus szukasz na silniku i zakreci. Mozesz pojezdzic troche i przyjechać do aso na test hybrydy. Wtedy powiedzą Ci co kupiłeś. Ps. Jeśli auto było z salonu Polskiego może mieć dodatkowy alarm, ktory uyrudni Ci odpalenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości