[NX 300h] brzęczenie z rolety okna dachowego

Problemy, porady, sugestie.
ODPOWIEDZ
Michal_Gadek
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2018, o 13:04
Model Lexusa: RX 200t
Skąd:: Tychy
Kontakt:

[NX 300h] brzęczenie z rolety okna dachowego

Post autor: Michal_Gadek »

Witam!

Chciałbym bardzo poprosić o pomoc, w szczególności zapytać, czy któryś z forumowiczów nie spotkał się z podobnym problemem, bo serwis Lexusa ewidentnie nie wie jak się do tego zabrać, albo mu się nie chce...

W moim NX od prawie samego początku jak wyjechał z salonu, pojawiają się okresowo hałasy z rolety okna dachowego (panoramy), umiejscowione w okolicy prawego słupka C (czyli po prawej stronie mechanizmu rolety). Hałasy te przypominają "brzęczenie", coś jakby stukał metal o metal. Poniżej zamieściłem filmik z przykładem, natomiast słychać to dobrze na słuchawkach, bo jakość jest przeciętna (nagrywałem telefonem w czasie jazdy) i youtube też obcina wyższe częstotliwości;

youtu.be/9uIzJR6bxJU

Najgorsze w tym jest to, że pojawia się okresowo, czasami wystarczy wjechać na większą nierówność i problem się pojawia lub znika, za to jak się pojawia jest ekstremalnie wkurzający. Problem mam też z Lexusem Katowice, który ewidentnie olewa temat (auto mam nieco ponad 7 miesięcy, a za to 6 wizyt w serwisie :cenzura: i za każdym razem muszę wysłuchać tyrady z gatunku "u nas nie stuka")

Dlatego szukam, czy ktoś może miał podobny problem i wie jakie może być rozwiązanie, ewentualnie na tyle zna się na konstrukcji tego elementu, że ma jakieś podejrzenia.

Pozdrawiam
Michał
Michal_Gadek
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2018, o 13:04
Model Lexusa: RX 200t
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: [NX 300h] brzęczenie z rolety okna dachowego

Post autor: Michal_Gadek »

Dodam jeszcze wersję pogłośnioną, żeby lepiej było słychać o czym piszę;

https://youtu.be/bflGZpEMxSI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość