[IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Cyprianii
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, o 10:16
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: Cyprianii »

Witam, od kwietnia jeżdżę IS220d 2006r wersja Sport. Od samego początku auto bardzo negatywnie zaskoczyło mnie spalaniem (obecnie przejechałem już ponad 5 tys) - trasa z tempomatem między 110-120km/h spalanie na poziomie 10,5 litra. Miasto, przy spokojnej jeździe 11.5, przy dynamicznej prawie 13. Byłem w serwisie AJC na Jutrzenki 81 w Warszawie, ale podpięcie pod komputer nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Z racji na to, że jest to wersja Sport, auto fabrycznie posiada 18 calowe felgi z szerokimi oponami, poprzedni właściciel mówił, że na mniejszych stalówkach na zimę pali z litr mniej, ale to i tak nie będzie rewelacji?

Czy macie jakiś pomysł co może być powodem takiego spalania? Ostatnio wyczyściłem (również w AJC) EGR, ale to nie wpłynęło na spalanie.
Dodam, że DPF jest cały czas w aucie.
Może możecie polecić sprawdzone miejsce w Warszawie gdzie za sensowne pieniądze ktoś zdiagnozuje problem?
Gdybym wiedział, że tak będzie ze spalaniem to kupiłbym benzynę, no ale niestety..
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: Łukasz220d »

U mnie identyczne objawy. :( Auto pali na poziomie 10l/100km gdzie jeszcze miesiąc temu palił 6-7l/100km. Komputer nic nie wykazuje ;/ Podłączam się do pytań!
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: klexus »

bo ten diesel to szajs,
Pewnie problem z filtrem FAP, należy pamietac ze od czasu do czasu gonimy przez 10km autko na wysokich obrotach.
Druga sprawa sprawdzić szczelność rur IC, następnie filtr powietrza i paliwa na samym końcu wtryski.

Tak ASO nic nie widzi oddaj to zobaczysz ile znajdą :laugh1:
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: turmoll »

stawiam na lejące wtryski, czy interfejs mvci ma opcje sprawdzenia dawek korekcyjnych?
(w oplowskim opcomie była opcja i widać było jak na dłoni który leje)

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
stryjak
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2014, o 20:49
Model Lexusa: is 250
Skąd:: anglia
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: stryjak »

mam is 250 benzyna , wydaje mi się że spalanie twoje jest ok , cały miesiąc jeżdżę po mieście 60 km/h i wychodzi mi 12l/100 km ,prowadzę bardzo spokojnie
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: Łukasz220d »

posprawdzaj przewody wszystkie pod maską a szczególnie rure od filtra powietrza :) u mnie była za luźno i dostawał lewe powietrze stąd takie spalanie. Rura dokręcona, włożony nowy filtr i spalanie jest na poziomie 8-8,5l więc już dużo lepiej :) Gdyby lały wtryski to strasznie by dymił :) a nikomu nie życzę wymiany wtrysków w lexusie, 2 tys za sztuke...
Awatar użytkownika
Dymis
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2014, o 11:48
Model Lexusa: IS
Skąd:: SBI
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: Dymis »

stryjak pisze:mam is 250 benzyna , wydaje mi się że spalanie twoje jest ok , cały miesiąc jeżdżę po mieście 60 km/h i wychodzi mi 12l/100 km ,prowadzę bardzo spokojnie
to coś dużo ci pali ten is, mi przy spokojne jezdzie po miescie wg kompa pali 8.6-9, co do tak duzego spalania w 220d polecam sprawdzić cały układ wtryskowy oraz przepływomierz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: Dawid0ss »

Dymis pisze:
stryjak pisze:mam is 250 benzyna , wydaje mi się że spalanie twoje jest ok , cały miesiąc jeżdżę po mieście 60 km/h i wychodzi mi 12l/100 km ,prowadzę bardzo spokojnie
to coś dużo ci pali ten is, mi przy spokojne jezdzie po miescie wg kompa pali 8.6-9, co do tak duzego spalania w 220d polecam sprawdzić cały układ wtryskowy oraz przepływomierz
Panowie, ale co tu można porównać spalanie na mieście. Wystarczy, że ktoś robi do pracy 6km przez miasto, gdzie auto się się nawet porządnie nie nagrzeje. Po drugie miasto a miasto to zupełnie inne korki itp. Dla przykładu mi w Płocku pali znacznie mniej niż w Wawie. Pzdr
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: kda88ct »

Wymień filtr powietrza na jakiś dobrej klasy np. MAN oraz sprawdź przepływkę. Mi pomogło - po wymianie filtra zszedł z 8.5 na 7.5 po mieście.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS220d] Nienaturalnie wysokie spalanie.

Post autor: gmiter »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości