[IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Biszkopt »

Tak jak koledzy wcześniej pisali, napisz do zmienolej.pl albo sklep.oleje.pl albo czarnepaliwo albo innego poważnego sklepu i opisz samochód, jak jeździsz i czego oczekujesz. Doradza odpowiedni olej.
Mnie doradzono Millersa i go nie ubywa, nie pamiętam dokładnie oznaczenia. Castrol wręcz znikał...
Ale nie ma jednego dobrego oleju do tego silnika. Zależy jaki przebieg, czy jeździsz po autostradach czy po mieście, etc.
Michał
http://studiodrugiplan.pl
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re:

Post autor: piktogram »

Biszkopt pisze:Tak jak koledzy wcześniej pisali, napisz do zmienolej.pl albo sklep.oleje.pl albo czarnepaliwo albo innego poważnego sklepu i opisz samochód, jak jeździsz i czego oczekujesz. Doradza odpowiedni olej.
Mnie doradzono Millersa i go nie ubywa, nie pamiętam dokładnie oznaczenia. Castrol wręcz znikał...
Ale nie ma jednego dobrego oleju do tego silnika. Zależy jaki przebieg, czy jeździsz po autostradach czy po mieście, etc.
Michał

Na czym jak na czym, ale na oleju silnikowym staram się nie oszczędzać. Kolega niech napisze lub zadzwoni jeszcze tutaj http://www.motochemia.pl/mobil-m-32.html
Mają tam kumatych doradców, powinni podpowiedzieć jaki olej będzie najlepszy.
Ewentualnie udać sie do jakiejś rozlewni olejów. U mnie w mieście jest taka, kiedy się nie zajedzie, to zawsze trzeba czekać około 30 min na wymianę.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: Miłosz »

Panowie bardzo proszę o informacje ile wchodzi oleju silnikowego ? Chodzi mi o informację z doświadczenia, a nie z książki bo w tych piszą takie cuda że głowa boli. Ja tam od 6-7 lat leje do aut motula i złego słowa nie powiem. Uważać trzeba co prawda na podróbki , ale kupuje w pewnie znanym co niektórym sklepie filtry gdańsk ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
marcin80pl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 08:19
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: marcin80pl »

hej, a wie ktor ktory rodzaj oleju jest najlepszy do is 220d ? C1 , C2 , C3 ?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: carsik »

jeśli tylko ten parametr to c2
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
marcin80pl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 08:19
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: marcin80pl »

carsik - a mozesz to jakos uzasadnic ? bo czytam ostatnio sporo o olejach...chce wybrac jak najlepszy (z forum wyczytalem ze tez C2 ma byc ) - ale nikt nie uzasadnil... Natomiast jak czytam o oznaczeniach olejow to nie bardzo wiem ktory bedzie najlepszy do is220d. W instrukcji obslugi wyczytalem ze zalecany jest: B1 - ale po pierwsze B to chyba nie dla samochodow z DPF , a po drugie B1 nigdzie nie mozna znalezc.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: carsik »

napisz do Toyoty może Ci uzasadni. Taki olej przewiduje producent samochodu. Toyota zaleca do samochodu C2.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: Biszkopt »

Rozumiem, gdyby kolega carsik szukał takich rzeczy - do pracy by mu się przydało, ale po co robić doktorat z oleju, skoro wymienisz go w ISie kilka razy?
A jak zmienisz auto to znowu się zdoktoryzujesz, bo będzie inny silnik w nowym samochodzie? Szkoda czasu robić z siebie eksperta od wszystkiego...
Napisz do kilku sklepów olejowych (tylko uczciwie i rzetelnie opisz jak jeździsz i czy po mieście czy po autostradach), porównaj ich odpowiedzi, przeanalizuj i zobaczysz co Ci tam wyjdzie. Będziesz miał do wyboru pewnie ze 2-3 marki o bardzo podobnych parametrach.
Sklepy z olejami podchodzą rozsądnie do klientów, bo jak już ktoś chce kupić olej inny niż z supermarketu to jest mechanicznie ogarnięty ;) i wie co pisze.

Używam teraz Millers EE Longlife C3 5w30, przejeździłem około 11k km i dolałem może ze dwie setki... Wcześniej Castrol znikał w oczach.
http://studiodrugiplan.pl
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: carsik »

A ja jeszcze raz napiszę w przypadku tego parametru należy trzymać się tego co zaleca producent samochodu. A do tego silnika zalecane jest C2, można nalać C1 bo jest bardziej restrykcyjne. Są samochody, które mają zalecenie C3 ale to zawsze jest zalecenie dla modelu i silnika. I tu nie ma co kombinować, szczególnie że chodzi o DPF. A koledze carsikowi w pracy się to przydaje i stara się łykać każdą wiedzę jak pelikan :laugh1: Ja stosuję co prawda Motula a nie Millersa ale to dobre oleje tylko zmień na C2.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220 D] Jaki olej silnikowy ??

Post autor: Miłosz »

Bardzo proszę doktoraty z olejów ;)

http://bmwservice.livejournal.com/27699.html
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości