[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: janasek »

Tomek, prawdopodobnie w Europie sprzedano najwięcej diesli, bo gdyby wziąść również pod uwagę USA/Kanadę to wyjdzie więcej sprzednych benzynek. Myślę że IS 250 tutaj przoduje. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Ucislaw
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2011, o 14:23
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Ucislaw »

casej pisze:witam wszystkich :)
czytam temat bo zamierzam w przyszłości kupić 220d :D a tu same negatywne opinie :( ciężko mi uwieżyć że jest aż tak źle z tym 2.2 dieselkiem, jakoś mi się to nie widzi :/ diselek jak diselek ma swoje wday ale żeby aż tak wadliwy był ?
Zobacz jakie auta mają ci co piszą takie pierdoły, nie wiem czy im się lepiej robi pisząc tak negatywnie o tym modelu. Napewno dzięki temu IS 200 dziesięcioletni nie stanie się lepszy i oszczędniejszy od IS220. Ciesze się, że przed zakupem nie czytałem tych opini (...kolega mówił...., ...słyszałem od kolegi..., itp.) bo pewnie bym go nie kupił. Mam na liczniku 105 tys. km i do tej pory kompletnie nic w autku się nie działo. Silnik jest bardzo elastyczny a poza tym moment obrotowy 400Nm pozwala na dynamiczną jazdę zarówno w mieście, na trasie a szczególnie w terenie górzystym. IS-y zarówno jak i 220d jak i 250 mają jedną wadą - zbyt krótka jedynka.
A co do wycieków płynu to napewno nie jest to uszkodzona uszczelka pod głowicą bo wtedy poziom oleju by się zwiększał i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaświeciła by się kontrolka ciśnienia oleju. Tak samo to nie wina termostatu, ponieważ termostat nie wytwarza ciśnienia w silniku tylko odpowiedzialny jest za nagrzewanie silnika a raczej o to by cylindry szybciej osiągnęły prawidłową temp. pracy - najpierw na "małym obiegu" a dopiero przy ok 75-95 st. C termostat się otwiera i włancza duży obieg czyli przez chłodnicę. W twoim IS-e w ukł. chłodzenia wytwarza się zbyt duże ciśnienie i to jest przyczyną wycieków. Jest jeden sposób na ten problem ale szczerze go nie polecam, najlepiej sprawdź to w ASO. U mnie na szczęście nie ma tego problemu :biggrin2:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: klexus »

Ucislaw pisze:
casej pisze:witam wszystkich :)
czytam temat bo zamierzam w przyszłości kupić 220d :D a tu same negatywne opinie :( ciężko mi uwieżyć że jest aż tak źle z tym 2.2 dieselkiem, jakoś mi się to nie widzi :/ diselek jak diselek ma swoje wday ale żeby aż tak wadliwy był ?
Zobacz jakie auta mają ci co piszą takie pierdoły, nie wiem czy im się lepiej robi pisząc tak negatywnie o tym modelu. Napewno dzięki temu IS 200 dziesięcioletni nie stanie się lepszy i oszczędniejszy od IS220. Ciesze się, że przed zakupem nie czytałem tych opini (...kolega mówił...., ...słyszałem od kolegi..., itp.) bo pewnie bym go nie kupił. Mam na liczniku 105 tys. km i do tej pory kompletnie nic w autku się nie działo. Silnik jest bardzo elastyczny a poza tym moment obrotowy 400Nm pozwala na dynamiczną jazdę zarówno w mieście, na trasie a szczególnie w terenie górzystym. IS-y zarówno jak i 220d jak i 250 mają jedną wadą - zbyt krótka jedynka.
A co do wycieków płynu to napewno nie jest to uszkodzona uszczelka pod głowicą bo wtedy poziom oleju by się zwiększał i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaświeciła by się kontrolka ciśnienia oleju. Tak samo to nie wina termostatu, ponieważ termostat nie wytwarza ciśnienia w silniku tylko odpowiedzialny jest za nagrzewanie silnika a raczej o to by cylindry szybciej osiągnęły prawidłową temp. pracy - najpierw na "małym obiegu" a dopiero przy ok 75-95 st. C termostat się otwiera i włancza duży obieg czyli przez chłodnicę. W twoim IS-e w ukł. chłodzenia wytwarza się zbyt duże ciśnienie i to jest przyczyną wycieków. Jest jeden sposób na ten problem ale szczerze go nie polecam, najlepiej sprawdź to w ASO. U mnie na szczęście nie ma tego problemu :biggrin2:
kazda sroka swój ogonek chwali, ale nie wmówisz mi ze ten diesel jest lepszy od benzyny:)
Lex

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Lex »

gzoom pisze:Miałem 220d 3x jako samochód zastępczy z ASO, zrobiłem nim w sumie jakieś 1000km, z czego 700km na autostradzie. Spalanie na poziomie 9-10l/100km. Nie mogę porównać kultury pracy silnika z innymi dizlami, bo nie jeżdżę, ale nie mialem specjalnych zastrzeżeń. Nie rozumiem, skąd to biadolenie. IS220d to taki IS250 dla milosnikow dizla.
Ucisław stwierdzenie gzooma jest jak najbardziej trafione do pierwszej część twojego posta jeśli chodzi o pisanie pierdół o 220d , zaś jeśli chodzi o drugą część czyli wyciek to muszę powiedzieć że to cenne wskazówki chyba nie liczne w tym temacie (choć nie wiem po co i dla kogo go założono no ale...) więc przypominam wszystkim proszę pisać na temat o faktach a nie o mitach i pierdołach , pierdoły i mity proszę pisać w odpowiednim dziale [Na każdy temat] :pala:
BDT
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2011, o 11:24
Model Lexusa: IS220D
Kontakt:

Re: [is220d] Usterki w IS 220d

Post autor: BDT »

Bardzo prawdopodobne, że poszła uszczelka pod głowicą. Ten typ tak ma. Silnik D4D Toyoty montowany w Lexusie miał wadę konstrukcyjną i często siadała uszczelka, a bywało, że głowica pomiędzy zaworami ulegała pęknięciom. Lexus stara się przemilczeć ten problem zamiast wezwać użytkowników i usunąć usterkę.
Sprawdź co dzieje się w zbiorniczku przelewowym płynu chłodzącego przy pracującym silniku. Spróbuj delikatnie podnieść obroty. Jeżeli w płynie chłodniczym pojawią się pęcherzyki gazu (płyn jakby się gotował) to z przykrością możesz przyjąć, że masz do wymiany wspomnianą uszczelkę i by tylko na tym się skończyło. Nie przeciągaj sprawy bo może to podnieść koszt naprawy.
Mirabelux
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2011, o 11:53
Model Lexusa: IS 220D
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Mirabelux »

Witam,
Coś w temacie uszczelki jest tak jak napisał BDT, niedawno zakupiłem, przez salon Lexusa z programu "Lexus Select", IS220d 2008 rocznik 75K przejechane miał i zanim go odebrałem serwis bezpłatnie wymienił uszczelkę pod głowicą, tłumacząc ze to tak na wszelki wypadek bo zdarza się ze wywala uszczelkę.
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: lexrwd »

W IS mam dopiero 75 tys. km i nic się nie dzieje, ale mam ten sam silnik w Rav4 - 180kkm i nic po prostu nic się nie dzieje z silnikiem. Przy 150kkm w Rav rozleciała się skrzynia, ale 1500 zł na alledrogo i jest elegancka z 2008 roku. Co do wtrysków, o których ktoś wspomniał w pierwszym poście: stosuję cały czas porządny dodatek do paliwa do regularnego stosowania i nie mam żadnych problemów. Mam czysty układ i więcej cetanów, i problem z głowy.
nismo
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2011, o 10:49
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: nismo »

Odnośnie żarówek ksenonowych to nie jest to duży wydatek. Ostatnio wymieniałem dwa i zapłaciłem około 160zł za jeden.

Żarówek D4S Philips XenEco jest sporo na allegro. Wystarczy poszukać.
Pozdrawiam,
nismo
paweł
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2010, o 06:19
Model Lexusa: is 220d :(
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: paweł »

Witam wszystkich
Moim skromnym zdaniem , do najczęstszych, a jednocześnie nie tanich oraz bardzo upierdliwych usterek należy nieszczęsny zawór EGR może wyłącznie w moim przypadku ale regenerowany był 4 razy wymieniany raz na nowy. Generalnie bardzo wk7urzająca sprawa bo nie tania autko tj. silnik przechodzi w tryb awaryjny świecą wszystkie kontrolki ukł. hamulcowego i dojazd do serwisu jest koszmarem nie wspominam o żenującej sytuacji kiedy ze startu zatrzymanego spod świateł autobus Ikarus rocznik 70 któryś odstawia cię w chmurze dymu :) z tego co mnie jeszcze dotknęło to padnięty układ hamulcowy wymieniony na szczęście w ramach akcji serwisowej
kamilmx88
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:13
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: kamilmx88 »

Witam wszytskich,
Od jakiś pół roku mam IS220d 2006 rok. Obecnie mam problem z silnikiem... Zapalają się 3 kontrolki check , TRC i VSC czyli standard jak w toyocie.
Komputer wyrzuca błąd P0093 czyli nieszczelność w układzie paliwowym. Macie jakies pomysły na to , może ktoś juz miał podobnie?
Jeden z mechaników wskazywał na jakiś zawór na pompie wtryskowej że się zawiesza i przez to te aukcje. Samochód po zapaleniu się tych błędów jedzie przez jakis czas a potem staje i trzeba restart. Ewentualnie jaki serwis polecacie w Warszawie lub okolicach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości