[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Miłosz »

Jakie świeczki wrzuciłeś i skolka za sztukę ? ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Wan Zen
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2016, o 15:24
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: WPR
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Wan Zen »

A nie pamiętam firmy znajomy u siebie w warsztacie mi wymieniał, zapłaciłem w Inter Carsie 78 zł za sztukę po warsztatowej zniżce znajomego, normalnie chyba 120~ za sztukę. Powiedziałem żeby od razu wszystkie 4 wymienili, zapłaciłem łącznie 310 zł.
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Victor »

Czytając to co panowie piszecie jestem przerażony wczorajszym kupnem fakt 200d facelift 11' ale to żadnej różnicy pewnie nie robi. Oczywiście czas pokaże co bedzie sie działo,oby nic ...
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: darokomadwa »

Victor pisze:Czytając to co panowie piszecie jestem przerażony wczorajszym kupnem fakt 200d facelift 11' ale to żadnej różnicy pewnie nie robi. Oczywiście czas pokaże co bedzie sie działo,oby nic ...
Silnik masz już poprawiony (było na forum) a opisywane problemy z dpf ma większość współczesnych diesli (nie mówiąc o najnowszych wynalazkach). Ja 4 lata temu po zakupie czytając forum też byłem skołowany ale mi przeszło. Spalanie mogło by być niższe i skrzynia lepiej zestopniowana - to najbardziej mi przeszkadza, poza tym nie mam zastrzeżeń. Pozdrawiam.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Miłosz »

U mnie identyczna sytuacja jak u darokomadwa ;) Też byłem delikatnie mówiąc przerażony w co wsadziłem swoje ciężko zarobione $$$... i to wiedząc o tym że były jakieś cuda z dcatami, ale mój zakup był motywowany tym że auto po akcji serwisowej czyli już kupiłem z nowym silnikiem. Póki co śmigam co dziennie i jest git, trochę się mocy doda i myślę będzie bardziej przyjazne to auto.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: eMeM »

U mnie z usterek w tym roku :

- pompa wody padła przy przebiegu 240 kkm - wyrobił się gwint wirnika, na szczęście pod samym domem to się jakoś doturlałem gubiąc po drodze połowę płynu.

- uszczelka pod wtryskiem przy przebiegu 245 kkm - na początku standardowe problemy tj. nierównie obroty przez pierwsze 2-3 sek. po odpaleniu czy też nadmierne kopcenie na biało, następnie pojawiła się spora ilość nagaru na pokrywie. Po wymianie odeszły problemy z odpalaniem i nadmiernym kopceniem. Koszt uszczelki znikomy, jednak sporo roboty z demontażem wtrysku, jeszcze seryjny.
Lethos
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2017, o 11:34
Model Lexusa: Chcę kupić
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Lethos »

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem IS220D i mam małe pytanie do was użytkowników bo czytając tematy posty można natrafić na opinie które negują lub pozytywnie chwalą ten silnik.
Auto którym jestem zainteresowany jest z 2009 roku.

Czy do tego czasu poprawili coś w silniku ( nieszczęsna uszczelka, dpf?) jakich roczników się wystrzegać ?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Miłosz »

Wszystko już zostało napisane, jakoś się kulają te auta.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Wan Zen
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2016, o 15:24
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: WPR
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Wan Zen »

U mnie w ciągu ostatniego roku miałem trzy rzeczy do zrobienia (przebieg 230k):

- świece - 3 z 4 były do wymiany, wymieniłem wszystkie 4 od razu
- rozrusznik do regeneracji - przycinał się przy odpalaniu od czasu do czasu, nie "kręcił" od razu
- zawór scv wymieniony na nowy - auto początkowo falowało obrotami przy odpalaniu, później zaczął gasnąć na postoju, szczególnie przy niskich temperaturach, aż w końcu potrafił zgasnąć nawet dojeżdżając np. do świateł czy skrzyżowania. Dostępność tej części do is 220d w Polsce to jest jakaś masakra. Do toyoty nie ma najmniejszego problemu jest dostępny praktycznie w każdym sklepie z częściami, ale ten w isie różni się kierunkiem wtyczki i jest lipa. Pierwszy z warsztatów nie poradził sobie ze znalezieniem tej części i dali mi kontakt do mechanika, który pracuje w serwisie toyoty i po godzinach dorabia sobie w swoim warsztacie. Dopiero on dotarł do zaworu, poprzez serwis. Sprowadzali mu go specjalnie z Belgii, czekaliśmy ponad 2 tygodnie. Poza wyeliminowaniem problemu z gaśnięciem i obrotami, po wymianie scv u mnie, zauważalnie lepsza reakcja na gaz.

Przy okazji zawora sprawdzali mi wtryski, bo najpierw na to padło "podejrzenie", przynajmniej wiem, że z wtryskami wszystko w porządku :P

Poza tym, standard - wymiana oleju, filtrów, klocki przód.
Jarosław
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2017, o 13:07
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Jarosław »

IS220d - proszę o pomoc, co to za wycieki - zapocenia?

zdj. 1,2 : wyciek na wężu - co to za wąż? czy to poważna sprawa czy tylko kwestia szczelności spinki?

https://zapodaj.net/7b0d8aa9e1202.jpg.html‬
zapodaj.net/7f03b707ff504.jpg.html

zdj. 3
zapodaj.net/9cafbec723c65.jpg.html‬

To jest uszczelka pod pokrywą zaworów czy mam to łączyć z uszczelką pod głowicą?

Z czym muszę się liczyć przy takich zapoceniach? jakie konsekwencje kosztowe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości