[IS 220] Usterki w IS 220d

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: owczar »

A nie lepiej pojechać i zapytać w ASO?
kris80
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:30
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: opolszczyzna
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: kris80 »

Mam podobny problem i byłem w serwisie. Dowiedziałem się,że że mój IS nie kwalifikuje się do darmowej "wymiany" silnika bo mam za wysoki przebieg. Magiczna granica to 180 tys. więc nie ma co się zastanawiać i trzeba jechać do ASO
encoder22
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:52
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Barcelona
Kontakt:

Post autor: encoder22 »

W ASO w Hiszpanii mi powiedzieli od razu ze to uszczelka pod głowicą. Ale za cenę 4700 euro. Zostawiłem auto u znajomego elektromechanika, bardzo obeznanego gościa. Sprawdził głowicę i uszczelkę i o dziwo wszystko było w porządku z tymi częściami. Po tygodniu znalazł się winowajca całego zamieszania z moim autem. Okazał się nim zdeformowany blok silnika. ;) Ale wszystko bedzie porobione i Lex bedzie dalej sluzyl ;)

Wysłane z mojego Moto G 2014 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tadel
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 10:59
Model Lexusa: is220d
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: tadel »

Jako, że jest to ogólny wątek odnośnie usterek to może kogoś zainteresuje też ten temat viewtopic.php?f=112&t=12470

O podobnych problemach słyszałem już u kilku posiadaczy, żaden niestety go nie rozwiązał. Może wy mieliście podobne sytuacje?
Mocu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2016, o 23:52
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Mocu »

Witajcie. Od paru dni walczę ze swoim nowym nabytkiem. Lexus IS220d. Rok 2007 Przebieg na oko KM 250 tyś Niestety ma wadę o której nie wiedziałem ze jest tak głęboka. Otóż po uruchomieniu silnika po 3 minutach z rurki przelewowej wydostaje się piana i płyn. Powstaje ciśnienie w układzie.wiem ze jest to uszczelka pod głowicą. Otóż moje pytanie brzmi. Co jest najlepszym rozwiązaniem na naprawę żeby mieć troche spokoju z tym silnikiem. Nie wiem jak jest ze spalaniem oleju w tym wozie wiec kolejne pytanie czy wymiana pierścieni załatwi temat ?. A i pytanie nr 3 : W którą stronę odkręca się śruba koła pasowego wału korbowego?. Jestem na etapie demontażu głowicy ale utknąłem na tym kole. Brak możliwości zablokowania wału ale z tym se poradzę. I jaki olej rekomendujecie. Dzieki za wszelakie sugestie. Pozdrawiam :smile:
Alfa Romeo GTV 2.0 20VT
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Miłosz »

Też po zakupie miałem wątpliwości co do działania tego motoru , ale w sumie skończyło się na informacji z różnych for , ASO że "ten typ tak ma" , zresztą od lutego śmigam i kompletnie nic przy nim nie robię :o co jest aż dziwne hehe. Ładnie Cie ktoś na minę wsadził z tym silnikiem , no ale może uda się wybrnąć. Zacznij może od telefonu do ASO czy na Twoje auto mają przewidzianą akcję serwisową. Jeśli spełniasz wymogi ( nie wiem jakie są w angli ) to może wymienią Ci silnik za free. Jeśli nie to ja bym na Twoim miejscu kupił drugi silnik i go wsadził , nie bawiłbym się w żadną regenerację, bo sama zmiana uszczelki kompletnie nic nie daje. Pisz w temacie bo jestem ciekaw jak to się skończy , powodzenia !
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Mocu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2016, o 23:52
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Mocu »

Akcja serwisowa jak wszędzie obejmuje auta do 7 lat i przebiegu 180 tyś . Ja mam 9 lat i 240 tyś. Silnik sam rozbieram. Jestem na etapie demontażu głowicy. Jutro już może wyjmę i będę wiedział więcej. Temat tej uszczelki jest tak zakręcony ze nie wiem jakie źródło obrać. Bo mogę kupić drugi silnik i za chwilę dmuchnie uszczelkę albo splanować głowice wymienić uszczelkę i będzie to jeździć. Potrzebuje w sumie informacji co jest głównym powodem tej awarii. Czy można coś z tym zrobić. :ok:
Alfa Romeo GTV 2.0 20VT
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: carsik »

powodem jest powstawanie przedmuchu na 2 gim cylindrze, ślad na bloku mniej więcej na godzinie 7 patrząc od przodu samochodu. Przynajmniej ja miałem takie przypadki. Można to naprawić, zrobić tuleje w bloku i będzie silnik na jakiś milion kilometrów. Po wymianie samej uszczelki daję jakieś 50kkm.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Miłosz »

A podejmowałeś się naprawy/regeneracji takiego uszkodzenia czy gdzieś dalej zlecałeś ? Pytam, bo kiedyś z ciekawości obdzwoniłem serwisy w trójmieście i nikt nie chciał nawet uszczelki zmieniać, bo mówili że po paru tys ludzie wracali z reklamacją, wszyscy tylko mówili że swap całego motoru.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Mocu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2016, o 23:52
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: [IS 220] Usterki w IS 220d

Post autor: Mocu »

Ale co zrobić z tymi tulejami.? Napisałeś bardzo ogólnikowo. Wymiana tulei czy planowanie całego bloku ??
Alfa Romeo GTV 2.0 20VT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości