[IS220D] wtryski ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: scitro »

Na stronie warsztat.pl jest schemat elektr. do Rav4 silnik 2.2 dcat 2AD-FHV https://warsztat.pl/artykuly/toyota-rav4,55181
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

dzięki za podpowiedz, najpierw wyczyszczę zaworek VCS, sprawdzę przewody itp, na końcu zajmie się tryskami, dzięki za twój czas bo mam wrażenie że ci co wiedzą to nie powiedzą bo zawodowo są zainteresowani aby prawić na zasadzie wymiany wszystkiego i aby złapać frajera, więc nic nie podpowiedzą. Co zrobić takie życie a i forum jest tworzone przez osoby zawodowo trudniące się sprzedażą i serwisowaniem.
Pozdrawiam Kolegę serdecznie dam znać co dalej
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: scitro »

Ciekawe jak ci pójdzie z tym zaworem reg. ciśnienia w CR, dostęp jest trudny. Dzisiaj byłem u mechanika podejrzeć czujnik ciśnienia w filtrze cz.stałych i zapytałem o te korekty wtrysków. Powiedział, że nie do końca jest to wskaźnik zużytych końcówek wtryskiwaczy, bo miał silniki z małymi wartościami korekty, a wtrysku były zużyte.
Udanej pracy
PS. Nie wiem czy jest tak jak piszesz, że forum tworzą mechanicy i sprzedawcy... raczej właściciele lexusow nie trudnią się naprawą, lecz czerpią zyski z innych źródeł, a tutaj pisze pewnie grupka zapaleńców. Sam zaglądam tu dość rzadko.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: scitro »

Wykopałem na ruskiej stronie opis błędów DCAT i CR. Może ci się przyda:
http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/repai ... n00fx.html
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Wielkie dzięki,
jak na razie jestem w połowie, CSV-a wypucowałem na błysk aby zobaczyć efekt i wymienić na nowy, ale podczas jazdy próbnej którą robił kolega jednak zaczął jednak lekko kuleć, więcej testów na razie nie robiliśmy bo.. znalazłem przeciek chłodnicy którą zamówiłem i będę miał we wtorek, ale... po odpaleniu silnik chodził jak nowy, kolega mechanik pomimo przychylenia się do wersji, że to mogą być wtryski po osłuchaniu zwątpił, po wymianie chłodnicy potestujemy, ale kolega ma zamiar dobrać się do zaworów na listwie /zbiorniku/ i je poczyścić i dopiero zobaczymy co dalej, co wyjdzie nie wiem, ale za to będę miał pewność co boli :-)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: Miłosz »

Korekta 5 niestety ale u mnie to był wtrysk śmietnik, autem tak telepało i trzęsło ze nie dało się jechać nawet(wiązka usmażyła cewkę z tego co elektromechanik mówił)... książkowe cisnienie na jałowym 370 bar jesli masz wyższe to układ nabija zeby jakos utrzymać prace auta. Ostatnio diagnozowałem avensisa jakiegos bo auto przestało jechać, zaczeło sie trzęść ledwo zapalało. Ale jak odpaliłem to cisnienie paliwa skoczyło na 470 bar korekty dwóch wtrysków na 5.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Przerwa w pracy bo mi mechanik na wirusa zapadł :-) ale istotnie mam pewność po wszystkim, że wtryski, teraz kwestia ile, po rozgrzaniu i gdy zaczął kuleć i po odłączeniu pierwszego brak jakiekolwiek reakcji, natomiast pozostałe po odłączeniu reagują, więc podejrzenie pada na pierwszy, teraz tylko kwestia gdzie i za ile złapać wtryskiwacz, oraz kto mi zaprogramuje bo tutaj mam problem lokalny.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: Miłosz »

Po przygodach z używkami wziąłem nowy... Jedyne 1800 zł. Masz easydiag więc sam wklepiesz kody ima. 2 min roboty.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

A to mnie zaskoczyłeś, mam eysydiaga i wykupionego lexusa, ale nie znalazłem /albo nie potrafiłem/ znaleźć programowania wtrysków ? zaskoczyłeś mnie może podać ścieżkę gdzie szukać to bym sobie kłopotów zaoszczędził, jak miałem saaba to własnie sam programowałem
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: Miłosz »

Po wyborze auta
System selection
Powertrain
Engine ect
Special function
Autosearch special f
Injector compensation
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości