[IS220D] wtryski ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Dzięki jutro pojadę do lexa i spróbuje znaleźć, dzięki
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Jednak nie mam, samego easydiaga kupiłem na ali.. a wersję oprogramowania mam V3.00.013 i nic takiego nie znalazłem sądzę, że Kolega ma ori i stad różnice, słyszałem coś o odblokowaniu ale nie mam pojęcia o co chodzi
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: Miłosz »

Też mam żółta głowice easydiag z ali. Bardzo możliwe że będę na weekend jechać do nke jakbyś zdarzył wrzuć wtryski...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Panowie na gorąco i z emocjami :biggrin2:
wszystko działa a co było.....
gdy wszystko sprawdziłem, przeczyściłem i zostały tylko wtryski, postanowiłem na próbę znaleźć dobrą używkę dlatego, że pomimo braku pewności wielu z którymi rozmawiałem mieli wątpliwości co do samych wtrysków /objawy opisywałem/. Podczas szukania wtrysku przypadkowo zmówiłem się ze sprzedawcą który zapytał co mi dolega, po opisaniu objawów stwierdził /wielki szacunek za postawę/ , że według niego nie ma potrzeby wymiany wtrysku, wystarczy wymiana samej cewki /piezo/, byłem lekko zdziwiony ale po wytłumaczeniu, że jest to bardzo łatwe i do tego nie trzeba programować, bo wszystkie podkładki kalibracyjne zostają zdecydowałem się i..........mówił prawdę :-)
Silnik chodzi jak pszczółka, korekty jak miodzio a do tego po wyczyszczeniu wszystkiego co można to...... miałem 190 kucy /hamownia/ale teraz......wrażenia są zaj..... zrobię jeszcze kasacje korekt mapy, to się nauczy już po nowemu i jestem nieszczęśliwy, pomijając koszta o których wiecie, że nie są małe, cewka/piezo/ kosztowała 2 stówy :szok: i wszystko gra. Panowie warto szukać, dziękuje tym którzy chcieli rozmawiać, dziękuje za cierpliwość podczas pytań, koledze Miłoszowi za uwagi, chętnie porozmawiam jak zrobić aby mój easydiag także był bardziej wypasiony :-) / w sobotę jestem w Olsztynie ale jak będziesz miał czas i chęci to daj znać, jeśli jesteś w stanie pomóc.
Pozdrawiam i testuje
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Miałes robiony remap?
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Tak, najlepiej wydane pieniądze w lexie, spokojnie tylko 190 kucy ale poprawiony wykres, odzyskane zgubione konie i zupełnie inny silnik, to jest szok co oryginalnie robi lexus. Po zakupie byłem załamany i niedziwie się, że ludzie katują skrzynie, tym się jeździć nie dało, a teraz.... miodzio. Kolega Miłosz znalazł ten zakład i gorąco polecam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Już ponad dwa lata temu tam byłem,właśnie z polecenia Miłosza.Fabryczny program to wielkie nieporozumienie i totalna przepaść z tym co jest obecnie.Jak na razie średnie spalanie przez 50kkm nie przekroczyło jeszcze 6l/100km.
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Co do spalania to jak tak dobrze nie miałem, ale myślę, że po czyszczeniu całego układu, zaworów i czujek, jest bardzo dobrze, moje odczucia są takie, że ma więcej kucy niż po sofcie ?? będę testował spalanie i myślę, że spadnie do Twojego, moje było 7-7,5, ale po tym wszystkim czuje różnice,EGR-a mam oszukanego dostaje czyste powietrze przed turbo więc nie śmieci.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Mam jednak ochotę wyjąć kolektor ssący i wyczyścić ewentualny syf nagromadzony tam przez lata.Wyjmowałeś wkład DPF?
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Tak, poszedł w ..... kolektor nie czyściłem ale na tyle co patrzyłem jest ok, co nie znaczy że nie warto, w moim przypadku ciesze się, że chociaż z EGRem zrobiłem porządek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości