[IS220D] wtryski ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: uspcomp »

Jak znajdę swój wykres do dodam :-)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

W ramach ciekawego doświadczenia chcę się pobawić podawaniem gazu LPG i sprawdzenie czy poprawi sie dynamika silnika.Nie chodzi tutaj o oszczędności w paliwie lecz poprawa czystości spalin i zwiększenie dynamiki.Nie ukrywam że nieco sadzy mi wypluwa przy większym obciążeniu.Po pracy po prostu się nudzę i nie mam co robić,natrafiłem przypadkiem na filmik prof.Krisa i zainspirował mnie do swojej zabawy.Wszystkie potrzebne graty mam w domu,więc czemu nie.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: Miłosz »

Carinus, a miał być swap ;) Ten diesel po modyfikacjach nie jest aż taki zły, ja byłem zadowolony. Jedyne czego żałuję z perspektywy czasu to wrzucenia poliuretanów w zawieszenie, ale człowiek się uczy całe życie. Ciekaw jestem tych kombinacji z LPG. Obecnie mam syfika w gnoju, ale też z motorem 2.2 no i czas w końcu dołożyć do pieca :D Zwłaszcza, że wspomniany zakład czyli Dynoset ze Starogardu Gdańskiego robi robotę.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Robić miałem i się posra..em.Wciąż niepewny jest los silnika w RX-ie,muszę to w końcu zrobić bo drobiny uszczelniacza wydostają się na zewnątrz i masują świece zapłonową,która zaczyna fiksować i silnik przerywa.Unieruchomienie 2 samochodów nie wchodzi w grę.W dodatku chyba ponownie wprowadzę do ruchu IS-a z turbiną,córka potrzebuje samochodu na dojazdy na uczelnię.Porąbało się wszystko i jestem zmuszony kulać się dieslem,na którego naprawdę nie narzekam.Może dlatego nie spieszy mi się ze zrobieniem przekładki.Paliwo mam tanie,więc korzystam póki silnik sie kręci.
MattPeace
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2024, o 23:29
Model Lexusa: 22D
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: MattPeace »

Miłosz pisze: 2 mar 2020, o 19:31 Po przygodach z używkami wziąłem nowy... Jedyne 1800 zł. Masz easydiag więc sam wklepiesz kody ima. 2 min roboty.





 
Witajcie.
Szukam nowych wtryskiwaczy do 220d. Numery OEM jakie dostalem od mechanika:
23670-29105OE
DCRI200110 DENSO
Wszystkie jakie znalazlem to cena 3tys zlotych albo wiecej. Chce kupic 4 nowe, ale to troche duzo.
Sa tansze zamienniki?

Milosz,
jak zaplaciles 1800 za jeden?

Czy ten bedzie pasowal DCRI200410 https://www.autodoc.pl/denso/7892056
Moj Vin:JTHBB262102028853
 
 
 
 
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] wtryski ?

Post autor: carinus »

Jest problem z tymi wtryskami. Taniej raczej nie znajdziesz a dodatkowo jak lezą gdzieś na półkach, to z opowiadań sprzedawców, po leżakowaniu bez paliwa bywają z nimi problemy. Niedawno kupowałem drugi silnik do RAV4 2.2 mojego syna. Wtryski raczej identyczne jak te w IS-ie. Musiałem kupić drugi kompletny silnik i wtryski ze starego będą na sprzedaż. Bynajmniej są sprawne, bo w silniku pękł wał główny i całość idzie na graty. Przelot silnika 180kkm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości