Utrata plynu chlodniczego

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.

Re: Utrata plynu chlodniczego

Postprzez darokomadwa » 7 wrz 2018, o 20:41

Czaplazz, powiedz mi jeszcze ile tego płynu zostaje po jeździe w zbiorniczku wyrównawczym i do jakiego poziomu uzupełniasz?
darokomadwa
Lex user

Model Lexusa: IS mkII

Postprzez DanLexus » 7 wrz 2018, o 21:53

Jak ci wyrzuca przez wężyk przy korku od płynu chłodzącego to U.P.G. Spróbuj zaslepic ten wężyk, wyjedź na drogę i daj mu trochę w palnik. Jak po takiej przejazdzce będzie sucho lub zaślepka zginie to masz pewność jak ucieka płyn.
Supras are just a hatchback SC300
DanLexus
Lex Driver

Model Lexusa: SC300

Postprzez czaplazz » 11 wrz 2018, o 10:34

uzupelniam go do max wyznaczonego poziomu zaczne pierw od wymiany termostatu bo to tez moze byc jego wina jesli to nie pomoze to juz ewidentnie uszczelka :mad:
czaplazz
Nowy lex user

Model Lexusa: is220d

Postprzez czaplazz » 11 wrz 2018, o 10:35

carinus napisał(a):Jest jeszcze coś,na co niektórzy nie zwracają uwagi-sprawny korek chłodnicy.

korek swierzo wymieniany
czaplazz
Nowy lex user

Postprzez darokomadwa » 11 wrz 2018, o 21:51

czaplazz napisał(a):uzupelniam go do max wyznaczonego poziomu zaczne pierw od wymiany termostatu bo to tez moze byc jego wina jesli to nie pomoze to juz ewidentnie uszczelka :mad:

Nie wiem jak u innych użytkowników 220d ale u mnie od zawsze mam w zbiorniczku wyrównawczym płynu w okolicach minimum. Kiedyś dolałem do maximum i wywaliło mi płyn tak, że znowu był poziom w okolicach minimum i tak już zostało. Zwróć na to uwagę bo być może zwyczajnie dolewasz za dużo płynu.
darokomadwa
Lex user

Model Lexusa: IS mkII

Postprzez eAdrian » 13 wrz 2018, o 17:17

darokomadwa napisał(a):
czaplazz napisał(a):uzupelniam go do max wyznaczonego poziomu zaczne pierw od wymiany termostatu bo to tez moze byc jego wina jesli to nie pomoze to juz ewidentnie uszczelka :mad:

Nie wiem jak u innych użytkowników 220d ale u mnie od zawsze mam w zbiorniczku wyrównawczym płynu w okolicach minimum. Kiedyś dolałem do maximum i wywaliło mi płyn tak, że znowu był poziom w okolicach minimum i tak już zostało. Zwróć na to uwagę bo być może zwyczajnie dolewasz za dużo płynu.

U mnie to samo na zimnym wyłączonym.
Na rozgrzanym i włączonym jest w okolicach max.
eAdrian
Nowy lex user

Model Lexusa: IS220d

Postprzez Dawid0ss » 13 wrz 2018, o 17:18

eAdrian napisał(a):
darokomadwa napisał(a):

U mnie to samo na zimnym wyłączonym.
Na rozgrzanym i włączonym jest w okolicach max.

Jeśli na zimnym układ zassie większość płynu z powrotem do chłodnicy, to ok. U kolegi powyżej układ wybija płyn (na zdjęciu widać, że nie są to małe ilości). W wyniku czego musi go notorycznie dolewać, bo się robi pusto w chłodnicy.
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez czaplazz » 19 wrz 2018, o 22:43

panowie a wiec tak jak koega pare postow wczesniej radzil zlokazlizowac doklady wyciek i okazalo sie ze to jest smieszna opaska zaciskowa nie trzymajaca wezyk z zbiorniczkiem :) jutro od rana sie biore za wymiane opaski i pochwale sie rezultatami :p
czaplazz
Nowy lex user

Poprzednia strona

Powrót do Silniki wysokoprężne