IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Miłosz »

Czy przerabiał może już ktoś temat wymiany dyfra w is220d ? Mam co prawda wersję AEFLYW a myślę czy nie zrobić z niej AEFSYW czyli takiej z krótszymi przełożeniami. Wg informacji z naszego forum skrzynie są bardzo podobne a największa różnica to właśnie ten dyfer. Pozwolę sobie zacytować użytkownika wlaziu :
Skrzynie biegów w wersjach Sport (AEFSYW) i Lux (AEFLYW) różnią się od siebie ale niewiele. Przełożenia pozostały te same w obydwu wersjach: 1: 5.232, 2: 2.644, 3: 1.605, 4: 1.219 5: 1.000 6: 0.728.
Największa różnica między wersjami to przełożenie końcowe w tylnym dyfrze.
W wersji Lux jest 2.474
W wersji Sport jest 3.266, a po 1 lifcie 2.937
Czy taka transplantacja jest p&p ? Czy trzeba coś dodatkowo przerabiać ? Czego można się spodziewać w charakterystyce jazdy względem dyfra z wersji lux ? Z tego co mi się wydaje do mojego miejskiego użytku może się fajnie sprawdzić , natomiast jak wyglądać będzie kwestia jazdy na trasie ?

Po numerach widziałem że dyfer jest identyczny jak z wersji gs450h i cena jego jest bardzo atrakcyjna, jedynie zastanawia mnie czy podejdzie bez przeróbek.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: carinus »

Założyłem już temat w kwestii zamienności elementów między lexami.Dyfer z większym przełożeniem można kupić,ale trzeba dobrze poszukać.Na alledrogo widziałem jeden i cena zaporowa 800zł,facet wie co ma.Dlatego szukam dojscia do EPC żeby można poszukać i porównać co jest dostępne w zamienniku.Dyfry z 250-ki mają inne rozstawy łap do mocowania i samo mocowanie kardana.Gdyby zmienić cały tylny wózek jest szansa na montaż wiekszej ilości dyfrów,nawet z LSD.Nie wiem tylko czy wtedy półosie bedą też do przekładki.Jechałem raz jednym IS220 z krótkim dyfrem i dynamika auta wyraźnie lepsza,lepsza tez elastyczność.Doceniłem przełożenia w starym IS200 gdzie na 6-tym biegu silnik pracuje bez szarpania jadąc 40km/h ale rozpędzanie jednak błyskawiczne i zmieniłem zdanie w temacie używania długiego dyfra.
Jadąc nieraz w ruchu miejskim miałem odczucia że brakuje czegoś pośredniego między biegami.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Miłosz »

Gdzieś mi uciekł temat chyba ;) Zerknij na to
https://www.toyodiy.com/parts/xref?s=41110-30A90&mE=on
Wychodzi że dyfer z gs450h można wrzucić bo jest taki sam, chyba nawet pół ośki podejdą a ceny o połowę niższe. Myślę czy tego nie zrobić :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Dagsen
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2019, o 09:50
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Przasnysz
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Dagsen »

Miłosz może już rozwiazales zagadkę i mógłbyś podzielić się informacjami? Mam u siebie dyfer z krótszym przełożeniem a chciałbym z dłuższym, po jakich numerach szukać dyferencjalu? :LEXUS:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: carinus »

Szukaj używek bo większość autek miała właśnie długie przełożenia i takie najczęściej są na sprzedaż.Jeżeli nie latasz cały czas po autostradach,to długi dyfer jest utrapieniem i nie używasz 6-go biegu.
Dagsen
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2019, o 09:50
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Przasnysz
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Dagsen »

Irytuje mnie obecna długość biegów ponieważ wg mnie są zbyt krótkie ( w poprzednim dieslu miałem dużo dłuższe przełożenia), dyferencjal o oznaczeniu 32H jest on o przełożeniu 2.4 ?
Marlon
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2020, o 10:35
Model Lexusa: IS
Skąd:: Łask
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Marlon »

32H to dyferencjał o przełożeniu 2.4. Jakbyś chciał to posiadam na sprzedaż dyferencjał od wersji sport z przełożeniem 3.2
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: carinus »

Kolega ma właśnie ten krótki dyfer od wersji sport i szuka z dłuższym przełożeniem.Tego jest sporo i można dostać za małą kasę.
Dagsen
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2019, o 09:50
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Przasnysz
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: Dagsen »

A dyferencjal po lifcie jakie ma oznaczenie? Może ktoś wie? Może opcja po środku będzie najlepsza ;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS220d wymiana dyfra z innymi przełożeniami

Post autor: carinus »

Nie mam pewności czy po lifcie zmiany dotyczyły tylko skrzyni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość