IS220D swap silnika / wtrysków.

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
zaksmok
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2017, o 14:36
Model Lexusa: is220f
Skąd:: Silesia
Kontakt:

IS220D swap silnika / wtrysków.

Post autor: zaksmok »

Stało się! Padły wtryski po przejechaniu 315 000 kilometrów. Firma na śląsku sugeruje zakup nowego kompletu (7800zł brutto), według ich opinii nie da się zregenrować moich wtrysków (Denso 23670-26020).

Tutaj moje pytanie - macie doświadczenia ze swapem silnika w 220d? Widziałem kilka sztuk dostępnych na aukcjach, w cenach od 4k do 7k. Wydaję mi się, że przy tym przebiegu swap jest rozsądniejszą opcją niż wsadzanie nowych wtrysków.
Czy silniki z Avensis / RAV4 / Corolli to identyczny model jak w IS220D? Mogę szukać silnika z tych aut na wymianę czy będzie problem z montażem?

Dzięki z góry za wszelkie porady, pozdrawiam.
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS220D swap silnika / wtrysków.

Post autor: piotrek1000 »

A wierzysz że któryś z tych silników za 4000, 5000 będzie miał mniejszy nalot? Ja odważyłbym się na zakup takiego silnika tylko sprawdzając go w jeżdżącym aucie. Lepiej poszukaj używanych wtrysków, najpierw sprawdź korekty na Twoich bo może nie wszystkie padły. Kupując używane zawsze też możesz je sprawdzić ewentualnie oddać.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS220D swap silnika / wtrysków.

Post autor: carinus »

Silniki z toyot miały trochę inny model wtrysków,nie wiadomo czy sterownik to obsłuży.Gdybyś nie potrzebował na gwałt gratów to mój silnik będzie w całości na sprzedaż,wstawiam jednak benzynę.Na razie wszystko gra i oby jak najdłużej.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS220D swap silnika / wtrysków.

Post autor: Miłosz »

Wtryski z toyot są wadliwe i się odkształcają

Obrazek

Cały motor swapować zamiast używek wtrysków ? Jak śpisz na kasie to ładuj coś innego i tyle.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości