na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
cinek571
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 sie 2017, o 18:40
Model Lexusa: is220d
Skąd:: rzeszow
Kontakt:

na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: cinek571 »

Witam !! zostalem "szczesliwym" posiadaczem lexusa is 220d i problem tkwi w tym ze po paru dniach uzytkowania zauwazylem ze samochod kopci na czarno wiec przekopalem forum i wyczytalem ze przyczyna moze byc CHIP wiec udalem sie na hamownie po pierwszym tescie szok 169KM a po wgraniu serii 155 KM jak to mozliwe skoro te silniki mialy 177 KM dodam ze samochod chodzi bardzo dobrze brak jakiegokolwiek gasniecia szarpania migajacych kontrolek na zegarach odpala bardzo dobrze

P.S dodam ze chip nie robilem ja ,tylko poprzedni wlasciciel i na tamtym wykresie lexus mial 177 KM a po wgraniu chipa 210 KM[img][img][/img][/img]
Załączniki
a to jest ten co byl wczesniej
a to jest ten co byl wczesniej
wykres dwa.jpg (21.01 KiB) Przejrzano 5364 razy
to jest aktualny wykres
to jest aktualny wykres
20643836_1337058219676296_485847887_n.jpg (24.99 KiB) Przejrzano 5364 razy
cinek571
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 sie 2017, o 18:40
Model Lexusa: is220d
Skąd:: rzeszow
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: cinek571 »

Dodam ze samochod przestal kopcic i kazali mi wlac jakis specyfik do baku na przeczyszcznie ukladu paliwowego i pojezdzic
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: carsik »

masz dpf?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: Miłosz »

Czarny dym to znak że np nie spala całego paliwa. Może też wtryski leją jak na weselu u ruskich i stąd ten efekt, patrzyłeś chociaż poglądowo na korekty wtrysków ? Jak w "serii" jest ok a na cipsie dymi to też znak że może być lipny cips, albo zrobiony zbyt "agresywnie". Nie masz żadnej dziury gdzieś w dolocie, jest szczelny ?

PS te motory nie trzymają mocy, także nie patrz na dane z książki bo ni jak się mają do rzeczywistości, średnio jest ok 160 kucy 370 niuta.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
cinek571
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 sie 2017, o 18:40
Model Lexusa: is220d
Skąd:: rzeszow
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: cinek571 »

Dpf i katalizator wyrzucony dodam ze ja juz go kupilem z chipem i nie wiem jak korekta wtryskow :/ teraz po wywaleniu chipa samochod przestal kopcic tylko zastanawia mnie ten spadek mocy i ten falujacy wykres bo z tego co wiem nie powinnien taki byc :/
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: Miłosz »

Jakiś program diagnostyczny np techstream i będziesz wiedział jak korekty wygladają jak również i inne parametry. Warto porównać z parametrami jakie są opisane w dokumentacji serwisowej. Spadek mocy i te pofalowania to norma W SERII, nie bardzo widzę co prawda na tych zdjęciach, ale u mnie też w górnej partii obrotów w serii nierówny był wykres, to nie bmw żeby kreski były książkowe ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
cinek571
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 sie 2017, o 18:40
Model Lexusa: is220d
Skąd:: rzeszow
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: cinek571 »

diagnosta powiedzial zeby wlac ten specyfik do baku i przejechac 1000KM poprostu wyjezdziccaly bak i przyjechac spowrotem na serwis bo dopiero po kilkuset kilometrach bedzie wiadomo jak wtryski pracuja jak on to nazwal "komputer bedzie sie adaptowal" .No ale samochod przestal kopcic takze moze to cos innego zadnej objawy tak mi sie wydaje zeby moglybyc wtryski zadnych checkow szarpan problemow z odpalaniem nie rowna praca czy cos innego. tak mysle ze moze przeplywomierz by sprawdzic mogloby byc to przyczyna???
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: carsik »

a EGR masz wyłączony?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
cinek571
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 sie 2017, o 18:40
Model Lexusa: is220d
Skąd:: rzeszow
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: cinek571 »

nie egr jest nie wylaczony
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: na chipie mniej mocy po wgraniu serii jeszcze mniej

Post autor: Miłosz »

No to pierwsze co wyczysc egra.... myślałem że kompleksowo jest zrobione a nie po łebkach...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości