Ciężko odpala i kopci....

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
kris79
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2017, o 19:04
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Ciężko odpala i kopci....

Post autor: kris79 »

Witam wszystkich...Mam ogromną prośbę gdyż meczę się z IS 220d już prawie od miesiąca...Samochód miał kilka wizyt wcześniej u różnych mechaników..powód jak zimny kopcił na biało i ubywało płynu chłodniczego. Podjęta decyzja o wymontowaniu silnika i jego całkowita naprawa. Więc głowica do sprawdzenia szczelności i planowana wraz całą obsługą gniazd zaworowych itd..kpl. kolejna sprawa to planowanie bloku ( 0,10mm). Nowe pierścienie . Wtryski poszły do sprawdzenia 1 szt. kaput reszta na granicy, turbo do regeneracji. Motor poskładany ..i problem ciężko pali ..po odpaleniu nie działa pedał gazu..po jego wciśnięciu po kilku sekundach powoli wkręca się na obroty a jak przekroczy 2200 nagle się wkręci ale max do 4000...strasznie dymi na ciemno..W końcu decyzja że być może wtryski został wypłukanie z osadów przy ich kontroli..Więc zakup 4szt nówki DENSO... Sytuacja na tą chwile wygląda, że na nowych wtryskach silnik ładniej pracuje lecz nadal ciężko pali i dymi. Egr był zaślepiany. W kolektorze ssącym jak i w wydechu sama czarna sadza...Po podłączeniu kompa brak błędów..
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: Miłosz »

Z tego co ja gdzieś wyczytałem to zablokowanie egr wprowadzi auto w tryb awaryjny. Chyba ze go wcześniej wyłączysz w sofcie. A jak pompa wysokiego cisnienia i zawór scv ? Mi na starym zaworze czasem ciężej zapalał. Diagnoza jego jedynie po live data , gdzie cisnienie skakało w górnej partii obrotów. Błędów ten wynalazek nie pokazuje , trzeba robić wg procedury serwisowej wszystko obserwując live data. Procedury masz w tech docu.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
kris79
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2017, o 19:04
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: kris79 »

Miałem drugiego IS i praktycznie parametry obu samochodów prawie identyczne. Ciśnienie szyny CR takie samo. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia dlaczego olej w silniku tak szybko się zabrudził i strasznie pachnie ropą ??? A silnik był myty i czyszczony.. czyżby pierścienie popękały..
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: Miłosz »

Nt motoru sie nie wypowiem bo nie mam wiedzy :/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: zack »

Błędów nie pokazuje, ale kopci - dziwne. Na pewno tak być nie powinno.
kris79
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2017, o 19:04
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: kris79 »

Witam...Dziś znów po kolejnych testach...Drugi IS na podmianę części ...szyna CR z czujnikami podmieniona, sterownik wtrysków, a na końcu sterownik silnika podłożony do sprawnego auta..efekt chodzi jak zegarek ( oczywiście immo usunięte). Cały czas ciężko pali, bardzo powolna reakcja na pedał gazu ....po wciśnięciu po kilku sekundach powoli wkręca się na obroty a potem kopci na czarno i wyrzuca czarną sadzę z wydechu....Masakra już brak pomysłów :shout:
Gajoss
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, o 23:08
Model Lexusa: 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: Gajoss »

Witaj,
Wybaczcie, że odgrzewam kotleta.
Mam ten sam problem z IS 220d, jak zakończyła się Twoja anegdota z zamulonym dymiącym na czarno autem?
NowySacz
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 11:58
Model Lexusa: 300
Skąd:: Nowy Sącz
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: NowySacz »

mam podobny problem, jakieś wskazówki?
Gajoss
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, o 23:08
Model Lexusa: 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: Gajoss »

Sprawdź kompresję,
Zaślep 5 wtrysk,
Sprawdź korekty na wtryskach,
Znajdź kogoś kto ma kompa do Toyoty, nie mówię tu o delphi czy autocom,
Odepnij dpf i zobacz czy z wylotu turbo daje dymem. Jak czarny to zalany. Ew. jak masz wrzący wydech to zalany jest paliwskiem. Będzie widać po podniesieniu stanu na bagnecie.
David96
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, o 20:02
Model Lexusa: LEXUS IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ciężko odpala i kopci....

Post autor: David96 »

Witam,
Jestem nowy na forum i mam podobny problem, z tym że kopci na biało-niebiesko. Byłem u kilku mechaników, przepalałem dpf, czyściłem egr, problem dalej występuje. Jak pojeżdżę więcej po mieście, problem się nasila. Kilka raz włączył mi się tryb awaryjny. Miał ktoś podobny problem ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości