[IS220D] SPALANIE

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: carinus »

Pierwsza długa trasa już za mną.Zatankowany pod korek przejechał 840km z prędkością 120-140km/h,komputerek pokazuje średnie spalanie 6,4 i pozostały zasięg 84km,wskaźnik paliwa delikatnie poniżej 1/4 zbiornika.Byłem przekonany że nie dojadę na jednym zbiorniku i brałem kanister z zapasem... a tutaj zdziwienie.Boję się że po wywaleniu DPF-a i korektach map zacznie mi produkować paliwo.
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Nowe dane po czyszczeniu EGR.
MIasto takie same warunki komp pokazuje 12,2 wiec juz jest sporo lepiej!
Trasa 100km autostrady prędkość 160 i o 210 się obiłem jak mi się zapomniało, 150km krajowych max prędkość 140 średnie spalanie 9,2l.
Myślę że przy mojej nodze to nie jest źle.
Teraz zastanawiam sie nad usunięciem tego eko syfu?
Pozdro
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: carinus »

Dzisiaj zatankuję znowu pod korek i sprawdzę dokładność obliczeń komputerka.Za dwa tygodnie robię kastracje DPF-a i następna próba spalania.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

Czyszczenie egra to jak używanie witaminy c na guza...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Miłosz to co podpowiesz? Czytałem uważnie Twój wątek tylko denerwują mnie foty, które nie zawsze sie otwierają.
Powiedz mi jak możesz jak robiłeś sobie diagnostyke na własną rękę to czy przez OBDII czy mini vci?
OBDII chyba mi sprawdzi silnik i osprzęt ale jak już to wole mieć wgląd we wszystko (w związku z tym że na chwile zapaliła mi się kontrolka airbag, komp na OBDII nic mi nie pokazał).
Z góry dzieki
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

Photobucket sie wysypał i stąd problem z fotami... nie mam póki co czasu edytować galerii. Diagnostkę robiłem mvci i programem techstream, a obecnie robię to mobilnie poprzez telefon i program launch x431 pro. Od biedy jest jeszcze elmscan toyota na elm327. OBD2 to standard złącza ktore po 2021 ponoć ma zniknąć z nowych aut. Dla mnie spalanie po mieście 12+ to jakiś żart, ale znam temat osobiście. Zresztą Pzn i 3miasto wielkościowo można powiedziec podobne są. U mnie obecnie komp zatrzymał się na 7+. Także różnica kolosalna. Na pewno cały ten system eko ani sie nie sprawdza ani nie jest eko. Seryjna mapa również jest napisana przez jakiegoś przedszkolaka. Od siebie mogę polecić ekokastrację + remap a wtedy auto zacznie sie zachowywać jak auto i odżyje.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Dziękuje ślicznie za podpowiedzi. Inspiruje tym co Ty zrobiłeś u siebie.
Wracając do EGR to udało mi się dokopać do Twojego zdjęcia, uwierz mi, że na moim przed wyczyszczeniem nie wiedziałem że tam jest jakiś nrumer a wylot był pomniejszony o co najmniej 1/3.
250km zrobione po mieście komp pokazuje 10,5l.
Reszta to już jak mówiłeś ale budżet na razie nie pozwala.
Jeszcze raz dzięki!
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

EGR metodą prób i błędów możesz spróbować ograniczyć, ale to musisz mieć jakiegokolwiek kompa żeby kasować błędy. Bierzesz blaszkę robisz nawierty śmigasz i patrzysz przy ilu nie wywali błędu. Jak chcesz coś jeszcze urwać ze spalania to polecam np AR6900D-max.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Ok mini vci już, zamówione martwi mnie tylko że nie ogarnę TechStream, no i kończy mi się urlop.
Zdecydowanie wole naprawiać coś analogowo bo z kompami nigdy nie byłem za pan brat, i dochodzi brak znajomości języka.
Myśle że sugerując się Twoimi doświadczeniami coś poradze.
A na kody błędów jest jeszcze google.
Pozdro
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: carinus »

Wracałem wczoraj do domu z prawą nogą w gipsie.Nie miałem dobrego wyczucia gazu,prędkość przelotowa 130km/h,średnia wyszła 109km/h,spalanie 5,8l/100km.Nie wiem czy coś wcześniej nie było robione,choć poprzedni właściciel twierdził że nic nie ruszane i serwisowany w naszym ASO,na co mam potwierdzenie w książce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości