IS 220d Wymiana katalizatora

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
encoder22
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:52
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Barcelona
Kontakt:

IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: encoder22 »

Witam, przymierzam się do wymiany katalizatora w moim aucie, ze względu na uciążliwą chmurę wstydu która notorycznie pojawia się w czasie jazdy.Ostatnio trasa Barcelona do Sallent czyli miejscowości gdzie mieszkam, jakieś 70 km dymiło cały czas i to strasznie. Niestety nie mam możliwości wywalenia tego ustrojstwa. Moje pytanie czy ktoś wymieniał kata i czy coś to dało, czy przestało dymić ;) Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: carsik »

Zacznij od sprawdzenia w ASO czy nie ma aktualizacji oprogramowania do sterownika silnika w Twoim aucie
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: Miłosz »

Wywal to gówno i ciesz sie bezproblemowa jazda, jak masz problemy na stacji kontroli to jeszcze ogarnij tuning obrotow jalowego, czyli sztuszka ala vw i po sprawie. Od paru miesiecy mam pomodzonego swojego i nie to auto.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Moze sie myle ale dymienie to raczej sprawka DPF a nie katalizatora. Na poczatku spróbuj odłączyć aku na jakis czas i podlaczyc znowu, na forum UK ktos pisał ze na jakis czas pomagalo.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: rafiq2144 »

Miłosz pisze:Wywal to gówno i ciesz sie bezproblemowa jazda, jak masz problemy na stacji kontroli to jeszcze ogarnij tuning obrotow jalowego, czyli sztuszka ala vw i po sprawie. Od paru miesiecy mam pomodzonego swojego i nie to auto.
On z tego co doczytałem siedzi w Hiszpanii, a z tego co wiem, to na zachod od Polski maja tak restrykcyjne prawo, ze nie ogarnie przegladu, albo jak go potem trafi kontrola to ma po dowodzie rejestracyjnym i duzy mandat w zestawie.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: Miłosz »

Tak, to dpf a nie kat. Mialem to samo i wstyd jak cholera. Rafiq dlatego zrobic sztuczke ala vw i po sprawie. Chipujac swojego is220d jak gadalem z moim tunerem to powiedzial ze jest to mozliwe;) jesli milicja lata tam z testerem diagnostycznym to zrobic przelacznik ukryty na zasilanie obd, badz wsadzic obd blockera. Da sie zrobic tak zeby mialo rece i nogi, u mnie na pierwszy rzut oka diagnosty wszystko jest na swoim miejscu i egr i dpf ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
encoder22
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:52
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Barcelona
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: encoder22 »

A to przypadkiem nie jest DPNR czyli kat i dpf w jednej puszce? Tez gdzies tak wyczytalem. Teraz juz zglupialem, bo usunac tego nie moge a nie wiem co zrobic zeby sie tego pozbyc. Wklady do dpf mialem wymieniane w tamtym roku. A kopci niemilosiernie.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: Miłosz »

Jak dla mnie to to jest kat
Obrazek

a to dpf
Obrazek
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
encoder22
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:52
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Barcelona
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: encoder22 »

No to bedzie dpf, w Toyocie mi powiedzieli 2000 euro za wymiane. Zastanawiam sie jeszcze nad tym czy czasem 5 wtrysk nie ma jakiegos problemu i nie leje. Ale z drugiej strony komputer nie wykazuje bledow.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS 220d Wymiana katalizatora

Post autor: Miłosz »

W tych wynalazkach komputer malo co pokazuje, dopiero odczyty live data cos moga sugerowac. Znajdz jakis porzadny warsztat i uderz do nich z problemem czy z pomyslem kastracji,moze cos doradza a za pewne sa na czasie z tematem ekosyfu.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość