Adaptacja zaworu SCV ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

Mam takie pytanie , może ktoś się orientuje w temacie. Otóż chcę zmienić zawór scv, bo chyba to on powoduje spadek mocy w moim :LEXUS: . Byłem dzisiaj w pewnym serwisie i za zawór krzyknęli mi 700 zł no ok przecierpię tą kwotę mniej zjem w tym miesiącu :D To pytam jak z wymianą to kierownik serwisu że wymiana +50 zł jeśli dadzą radę (lol) no i dodatkowo UWAGA zapłacić będzie trzeba za adaptację zaworka do pompy. Jak przeleciałem tyle co było w techsteream to nic takiego nie było, na forach również nikt czegoś takiego nie robił. Oczywiście mu to zasugerowałem a on swoje, że jak nie zaadaptują zaworka to auto nie odpali. Dodam jeszcze że to jeden z większych serwisów diesla w Gdańsku. Ci sami co szukali u mnie filtra paliwa 30 min mówiąc żebym nic im nie sugerował, bo oni wszystko wiedzą a potem przyszli drapiąc się po głowie z pytaniem gdzie jest filtr... o tym że rozebrali pół samochodu włącznie z kanapą tylną nie wspominam.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: brat_z »

W corolli 1.4 D4D nic nie trzeba adaptować po wymianie zaworków przy pompie wysokiego ciśnienia:) robota na może 15 min:) 4 śrubki i dwie kostki nie wiem jak w 220d...:)
objawy w "małym lexusie" to check i nagły spadek mocy np przy wyprzedzaniu co może nieźle zdziwić;)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

No ja powyżej 3.5/4 jakos nie odczuwam tej mocy auta na wyższych biegach , mulasto idzie. U mnie jest 1 zaworek na pompie i 2 śrubki. Tylko ta adaptacja do nowej pompy mnie ciekawi :D Nic podobnego nawet na necie nie znalazłem. Toć wystarczy odpiąć aku na trochę i przecież zwykłe adaptacje też się chyba pokasują z tego co wyczytałem na zagramanicznych forach lexa.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: carsik »

nie ma żadnej adaptacji. Zakładasz i działa. na marginesie - po raz kolejny, że nie szkoda Ci kasy na zbędny wydatek.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

Nie mam pomysłów, co może powodować słabszą kondycję auta, prześledziłem całe avensis forum i padło na scv, może jeszcze jutro spróbuję pośmigać z odpiętą przepływką. Do ok 2tys turbo dziura niezła 2-3,5tys czuc ze cos jedzie powyzej tego rozpedza sie ale ospale.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: carsik »

ale co padło na scv? Masz jakieś kłopoty z ciśnieniem w listwie? Skoki ciśnienia? Ile razy można mówić, że 2AD tak ma i nie trzyma parametrów. Przyjedź, dam przejechać Ci się avensisem 1AD po programie będziesz wiedział na czym polega różnica :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

W tym problem że nie mam teraz jak sie wybrać do wawy, jakby była taka opcja to już bym dzwonił i gitarę zawracał ;) Narazie błądzę po 3miejskich serwisach, ale bez rezultatu. Tune-up to ostatni mój przystanek, jeśli to zawiedzie to może w grudniu uda się wyrwać do stolicy. Jakby to było 10-15 koni mniej to luz ale nie więcej. Jak czytałem forum avki to czasami mam jeszcze problem po odpaleniu jakby na 3 gary pracował przez ułamek sekundy tylko na zimnym , na ciepłym nigdy żadnych problemów, ponoć jakieś tam problemy przy odpalaniu to też idzie w kierunku scv. Chciałem porobić testy aktywne ale chiński kabel się wysypuje i lipa. Może to by wygenerowało jakiś błąd. Pamiętam też że coś tuner marudził że coś z cisnieniem jest chyba nie tak, dlatego nie chciał dalej nic dłubać, chyba że na moją odpowiedzialność. Mam chyba gdzies nawet wykres z hamowni, ale dla mnie niestety on nic nie mówi po za tym ze jest słabo :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: gmiter »

Jeżeli nie potrzebujesz przez tydzień auta to podeślij mi do Bdg ewentualnie jak będziesz w okolicach to zapraszam - zapuścimy czyszczenie w podobny sposób jak na filmiku i powinno pomóc.

https://www.youtube.com/watch?v=9EjII3PmEt8
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

gmiter bardzo dziękuję za chęć pomocy, ale jak już bym wykręcił to miałbym gdzie to przeczyścić ;) po za tym czytałem między innymi na avensis forum że to nie jest skuteczna metoda na dłuższą metę, te zaworki ponoć mają wadę konstrukcyjną. W przyszłym tygodniu będę myślał co dalej po wizycie w serwisie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: brat_z »

Miłosz a turbinka pracuje poprawnie? nie masz nigdzie przedmuchów dziury w dolocie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości