Adaptacja zaworu SCV ?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

Właśnie po to jadę do serwisu żeby sprawdzili porządnie ;) Kiedyś z kumplem żeśmy oglądali i wyglądało że wszystko ok, ale takie oglądanie to wiesz :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: brat_z »

Z własnego podwórka miałem trzy przypadki:
1. W małym lexusie pękła opaska przy intercoolerze i straciła moc, zaczęła kopcić świszczeć w okolicach zderzaka itp na kompie brak checka... naprawa poprzez dwie nowe opaski kupione w castoramie
2. Fiat Bravo 1.9 2007r zrobiła się dziurka za wężem idącym od turbo, brak świstów, stopniowy brak mocy brak checka... rozcięliśmy wąż i wstawiliśmy metalowy łącznik z opaskami
3. Ford mondeo 2.0 TDCi 2007r pęknięcie na dwa palce w wężu idącym od intercoolera do kolektora dolotowego, brak mocy, brak świstów i znowu brak checka jedyne co znalazłem to usmarkana olejem podłużnica z przy której szedł w/w wąż, nie miało co puszczać olej w tym rejonie więc zacząłem macać przewody;) doraźnie taśma docelowo wymiana węża:)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: Miłosz »

To będę musiał wymacać czy wszystko jest szczelne ;) A psikałeś czymś po przewodach gdzieś na odpalonym czy wszystko na dotyk ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: brat_z »

dziury były tak duże że nie było sensu psikać... fajnie byłoby się wpiąć manometrem w dolot i sprawdzić ciśnienia doładowania:) w gulfie 4 tedeiii miałem na stałe wpięty ładny zegar:)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Adaptacja zaworu SCV ?

Post autor: gmiter »

Tu wystarczy wpiąć sie ELMScan Toyota - jest tam MAP i w programie pokazuje doładowanie. Ewentualnie podpiąć sie nawet Torque - tez pokaże doładowanie. Warto sprawdzić sobie na najwyższym biegu czy doładowanie jest stabilne, czy nie ma przycięć lub pików overboostu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości