[IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Lexus is
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 13:05
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

[IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Lexus is »

Witam chce kupic lexusa is220d 2008r.Chodzi mi o silnik ,czy warto go kupować??Czy jest awaryjny??
Pozdrawiam
daro129
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2014, o 20:19
Model Lexusa: IS220
Skąd:: kilcock IE
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: daro129 »

nie, nie warto ani nie oszczędny ani nie trwały
Lexus is
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 13:05
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Lexus is »

Już miałem jechać dziś kupować,ale coś mnie tknęło żeby poczytać i zobaczć na forum.Nie mylilem się.Dzięki za szybką i jansą odpowiedz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: DanLexus »

IS220d stanowczo nie. Jeśli nie przeraza cie tankowanie to kup ten samochód - bo jest bardzo fajny - ale z silnikiem benzynowym.
Miałem IS220d i potwierdzam słowa przedmówcy. U mnie problem z uszczelką pod głowicą, spalanie 8/9l na 100km, bezsensownie zestopniowana skrzynia, drżący lewarek skrzyni biegów, metaliczne stuki przy zmianie biegów. Będziesz to miał w każdym egzemplarzu z tym silnikiem. Na plus wyciszenie, komfort, prowadzenie.
Kupiłbym IS250 AT ale LPG do niego to sporo kasy a na benzynie "nie lubie" jeździć :biggrin2:
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
Patryk666
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 7 sie 2013, o 11:04
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Patryk666 »

Mi lex nie sprawił najmniejszego problemu, Nie słychać Klekotu Diesla jak to przypadło w Moim drugim aucie (a4 b7 ) Niby 112kkm a Słychać że diesel. Lex Sobie mruczy na zimnym jak i zarówno na Ciepłym najmniejszego śladu dymku czy coś nie widać, jeżeli miałbym po raz kolejny kupować Lexa i gdyby miał taki przebieg jak ten to wziąłbym :)
A co do ilości spalonej Ropy to fakt, jak się jeździ dynamicznie to spali co ma spalić ale na trasie da się zlecieć dosyć niziutko :) Pozdrawiam :ok:
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Miłosz »

Nie jest to najlepszy wybór, ale idzie tym jezdzić. Mam ten wynalazek od lutego i w sumie tylko leje rope, jeden czujnik i profilaktycznie ekokastracja. Seria jak to lexus nie powala niczym i trzeba nad autem popracować. Spalanie jak na 1,7t kloca nie jest mega tragiczne trasa 6 , miasto 8. Póki co nie mam czasu poprawić softu, ale jazda jest o wiele przyjemniejsza po remapie. Silnik mam na szczęście nowy 50tys ma nalatane.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: tiger456 »

Z daleka od tego silnika. Najbezpieczniej kupić IS250...
Wan Zen
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2016, o 15:24
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: WPR
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Wan Zen »

Ja mam is 220d od ponad roku i jak na razie jedynie wymieniłem olej, klocki z tyłu i świece, tak poza tym nic się nie dzieje. Ma faktycznie kilka upierdliwych minusów jak chociażby wspomniana beznadziejnie zestopniowana skrzynia (idzie się do tego przyzwyczaić, ale nie licz na to, ze będzie się scigał z kimś z pod świateł :P) czy hałas przy zmianie biegów z 1 na 2 i 2 na 3. Spalanie rownież nie należy do najniższych szczególnie w mieście. W ogóle to auto jest zdecydowanie przyjemniejsze w trasie niż w mieście.
Oczywiście is 250 to zdecydowanie lepszy wybór, natomiast zadbane egzemplarze z rynku polskiego maja zawrotne ceny. No, ale na pewno odwdzięczają się bezawaryjnością.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS220d]Planuje zakup ,czy warto?

Post autor: Dawid0ss »

Wan Zen pisze:natomiast zadbane egzemplarze z rynku polskiego maja zawrotne ceny
Zadbane hehe dobre, na forum właśnie doskonale czytam i widzę, w jaki sposób te zadbane są serwisowane ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości