Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: Biszkopt »

No to jak za cały regenerowany silnik i te różne rzeczy które wymieniłeś i z robocizną, to moim zdaniem dobra cena.
http://studiodrugiplan.pl
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: przemobed »

Samochod oddany. Wymieniony zostal silnik (nowy nie regenrowany), gumka stabilizatora przod, swieca zarowa, uszczlnienie podgrzewacza plynu chlodzacego, wyczyszczony EGR, olej+filtry. Pozatym zostaly wykonane akcje serwisowe z wycieraczkami, strzelajace radio, wgrany najnowszy program ECU, brzeczacy nawiew powietrza od strony kierowcy, test DPF - pozytywny. Cena niecale 10700PLN. Auto zostalo oddane umyte(zewnatrz i wewnatrz). Gwarancja na dwa lata. Poki co jestem zadowolony autko smiga az milo. Polecam kontakt z Panem Tomaszem Szczerba z serwisu Lexus Warszawa Wola.

P.S. W trakcie eksploatacji auta zastepczego IS200t mialem kolizje z slupem - powaznie uszkodzony zderzak. Oddalem i otrzymalem w zamian CT200h. Lexus Wola ma klase ;)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: ArtIS »

No to tylko pogratulować. W sumie to za taki problem z autem dobrze ze ci sie poszczęściło. Cenne są tez twoje informacje o dealerze. Ja dotychczas dobre zdanie miałem o Żeraniu natomiast o Puławskiej fatalne (6 msc czekałem na jazdę testowa IS250...). Oby auto służyło dłużej niż dwa lata bo czytając to wiele w nim zrobili. Szerokości!;
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Biszkopt »

Z tego co piszesz, to wygląda naprawdę fajnie, nowy silnik i kilka napraw które wymieniłeś za ta cenę to spoko.
Mam jedno pytanie-co to jest podgrzewacz płynu chłodzącego? Masz na myśli to ustrojstwo uruchamiane z kabiny przyciskiem na lewo od kierownicy, trochę niżej?
Michał
http://studiodrugiplan.pl
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: andrew »

Szczerze mówiąc to worek kasy zostawiłeś, ale jeśli auto Ci odpowiada i masz zamiar długo nim pojeździć to dobry wybór. Teraz najgorsze co mógłbyś zrobić to sprzedać swojego IS. Ciekawi mnie sprawa tej kolizji. Poniosłeś jakieś konsekwencje finansowe tej stłuczki?
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: przemobed »

Podgrzewacz plynu chlodzacego to nic innego jak webasto czyli tak jak napisales to ustrojstwo uruchamiane z kabiny przyciskiem PRW.

Jesli chodzi o kolizje to nie ponioslem zadnych konsekwencji finansowych. Samochod posiadal ubezpieczenie AC. Bardziej sie przejeli czy beda mieli dla mnie nowe auto zastepcze ;)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: Miłosz »

Witam , kupiłem w piątek lexusa 220d 2006 od osoby prywatnej która miała go 5 lat , częściowo był serwisowany w aso, a częściowo u jakiegoś fachowca z warszawy. Mam pytanie bo zauważyłem że mam mniej płynu chłodniczego niż w momencie gdy oglądałem auto. Póki co dolałem płynu i zobaczymy co dalej. 43 tys km temu został zmieniony silnik w aso w lexusie w wawie. Auto jeździ normalnie , odpala normalnie , temperaturę również osiąga normalnie, ogrzewanie w środku jest jakie chcę zimne/ciepłe. Nie ma tłustych plam w płynie chłodniczym , nie ma mazi pod korkiem oleju. Po silniku raczej nic nie widać żeby było zachlapane. Ktoś coś może podrzucić od czego zacząć sprawdzanie ? Nie zauważyłem żeby mi auto kopciło jakoś dziwnie. Spalanie w trasie na powrocie miałem 7,4 litra. Jechałem w miarę przepisowo, bez szaleństw, czyli do 120 km/h. Podpiąłem póki co również pod elm 327 i nic nie wywaliło (tak wiem że ten elm 327 to lipa , ale póki co nic nie mam). Z góry dzięki za info.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: ArtIS »

Powinni zakazać sprzedaży tego auta... Sory ale jak czytam o problemach z tym silnikiem oraz o bardzo wysokim spalaniu to nie rozumiem po co ktoś to kupuje. Lepiej już kupić Avensisa w ropie...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: adamsky73 »

Przecież w Ave były identyczne problemy z tym silnikiem, ale Toyota masowo wymieniała silniki na już bezproblemowe jednostki. Generalnie Toyota nie jest mistrzem od diesli i stąd ich mariaż z BMW i wymiana technologii. Choć współczesne diesle BMW też do bezawaryjnych nie należą :biggrin2:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Brak ogrzewania przy niskich obrotach

Post autor: ArtIS »

A to zwracam honor. Ta wymiana w 220D za każdym razem jest na bezproblemowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości