Centralny zamek lexus is 220

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Tak , ogólny centralny zamek działa po na ciśnięciu przycisków na drzwiach .
Masz wszystkie opcje związane z centralnym zamkiem powłączane w menu personalizacji w Techstreamie?
Jak mogę sprawdzić czy jakiekolwiek dane są włączone / wyłączone w menu personalizacji w Techstremie ?

Szczerze nie bardzo się orientuję a chcę sprawdzić wszystkie rzeczy , które mogę zrobić osobiście bez wizyty u " lekarza samochodów " :szok:
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: wlaziu »

Ja myślałem że Techstreamem już auto przeskanowałeś i Ci nic nie wyszło. Uniwersalny interfejs OBDII się nie nada.
Chyba zostaje Ci ASO, które ma interfejs lub jakiś niezależny, który ma kabel. Tylko taki dedykowany do Toyoty/Lexusa.
Albo jeśli masz laptopa to sam zainwestuj w interfejs Mini VCI. Nie kosztuje on dużo. (np. tu http://allegro.pl/interfejs-mini-vci-to ... 79553.html) i pogrzeb trochę sam w komputerze samochodu.
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Zainwestowalem w inteferejs Mini VCI , sprawdzilem komunikacje kluczyka z samochodem i tylko kluczyk raguje na immobiliser . Nie wykrywa go w samochodzie i po za samochodem. Pytanie jest takie , jesli kupilbym kluczyk na allegro czy ebay to czy bylbym wstanie ten kluczyk zaprogramowac czy musze kupic nowy czysty kluczyk w salonie ?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: Miłosz »

Zajrzyj tutaj
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=13428

Ogólnie można to zrobić samemu , ale potrzebujesz kod. Z tego co ja się dowiedziałem może zaprogramować dowolny inny klucz czy to nowy czy stary.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Rozmawialem z jednym mechanikiem i opisalem mu moj problem ( wszystko to co jest tutaj w temacie)
+ wyslalem zjecie kluczyka , ktory posiadam do odpalenia samochodu . Po wszystkim odpowiedzial ze jest pewny ze to problem z modulem keyless :/ . Jak uwazacie , ze moze byc to problem modulu ?
Czy mozna sprawdzic w jakis sposob modul keyless czy dziala poprawnie ?
nie wiem co juz mam myslec , nie wiem gdzie stoi wina ... A nie chce kupywac kluczyka za 2tys , bo kiedy okaze sie ze to nie kluczyk to bede stal dalej w miejscu z jednym dzialajacym ( do odpalenia silnika) i 2tys w plecy ...:/
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Dziś odnalazłem moduł Smart Key , który znajduję się w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką ...wyglądało to tak ,jakby ktoś przede mną już tam rączki wsadzał :szok:
śrubki trzymające owy moduł mogłem odkręcić palcami . Pytanie jest takie i może ktoś z was jest w stanie mi pomóc .

Kody miedzy modułem smart key a immobilizerem różnią się z czego możecie zobaczyć na zdjęciach.
Waszym zdaniem te kody zawsze będą delikatnie inne czy powinny być takie same ?
Nie wiem co mam myśleć po tym jak widzialem ze ten moduł nie był dobrze przykręcony , obawiam sie ze ktoś mógł coś wymieniać :angry:


edit:

Nie mogę umieścić zdjęć bo rozmiar ich jest za duży , ale wszystkiego się dowiedziałem . Zadzwoniłem do dilera i poprosiłem aby sprawdzili czy cześci modułów zgadzają się z tymi co zostały zamontowane fabrycznie i zgadzają się .
Więc co mi powiedział , że ktoś mógł zgubić klucze i dorobił tylko jeden , aby mógł je odpalić . W takiej sytuacji on by zrobił tak ... Wymienił komputer ( smart key moduł) , id box razem z kluczami nowymi ,ale koszt takiej usługi sięga bardzo dużej kwoty 8tys.

Jest możliwość , aby można było dorobić klucz w inny sposob jak poza wymianą owych modułów ? :angry:
GOTI
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2017, o 21:50
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: •UK
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: GOTI »

Witam, mam problem z is 220d a mianowicie nie mogę zamknąć drzwi kierowcy z pilota - wszystkie drzwi zamykaja się oprócz drzwi kierowcy (anglik)
Tak było do wczoraj...

Dzisiaj dobralem się do centralnego zamka w drzwiach kierowcy żeby sprawdzić czy dochodzi wgl jakiś prąd.
Sygnał jest tylko po tej operacji teraz cały czas wykrywa drzwi kierowcy za otwarte - nawet jak zamknę je z kluczyka (wtedy juz prawidłowo wszystkie drzwi się zamykają)

Mimo to wydaje mi się ze wymiana owego centralnego zamka załatwi sprawe, ale tutaj zaczyna się nie mały problem bo mój zamek ma oznaczenie Q6 712722 a w sprzedaży są U4, chyba R6 oraz takie jak mój Q6 tylko z innym numerem i nie jestem pewny

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości