lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
bajda1
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2015, o 12:18
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Tyczyn
Kontakt:

lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: bajda1 »

Witam wszytkich i prosze o pomoc .Mam problem z moim lexusem IS 220D taki ,ze po wymianie silniki nie moge go odpowietrzyc i paliwo sie nie dostaje do wtryskiwaczy ,czyli nie wychodzi z pompy .Prawdopodobnie jest zapowietrzona pompa wysokiego ciśnienia. Bardzo prosze o pomoc co mam zrobic zeby ją odpowietrzyc .Pozdrawiam wszystkich .
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: Krzysiek_pk »

Jest taka funkcja Priming to jest do odpowietrzania. Włanczasz ją tym zestawem przycisków, które sa po lewej stronie u dołu obok kierownicy. Są tam różne funkcje musisz wyszukać Priming wcisnąć okrągły guzik żeby zmieniło sie na On. Zaczekasz chwile samo się zrobi i wyłączy. Było to juz chyba opisywane na forum.
bajda1
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2015, o 12:18
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Tyczyn
Kontakt:

Re: lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: bajda1 »

Robiłem to juz uzywałem tego przycisku i tej funkcji ,paliwo jest podawane do pompy wysokiego cisnienia i na tym sie konczy ,dalej juz nie idzie .Nie ma paliwa w cale w listwie i we wtryskach .Moze musze jakos odpowietrzyc pompę zeby mogło to paliwo popłynąc dalej .Sprawdzałem równiez zawór wyskoiego cisnienia w pompie i jest sprawny .Nie wiem co dalej robic ,że by to paliwo mogło popłynąc dalej do silnika .Pozdrawiam
Zibi59
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2017, o 15:33
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: Zibi59 »

Mam do Was pytanie odnośnie wspomnianej funkcji Priming.
Co prawda nie miałem jeszcze potrzeby skorzystania z niej, ale ćwiczebnie próbowałem ją uaktywnić. Nie jestem w stanie przejść w stan ON. Jest nieaktywna i zawsze przechodzi na wyświetlaczu w stan OFF. Czy to normalne? Czy są jakieś określone warunki kiedy Priming można uruchomić?
Będę wdzięczny za info.
rodzyn
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2016, o 18:32
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: rodzyn »

Witam. Opcja priming służy do podania paliwa i odpowietrzenia układu czyli w momencie kiedy zabrakło paliwa i po zatankowaniu należy jej użyć bądź też po wymianie filtra paliwa. Wydaje Ci się, że nie chce Ci wskoczyć na ON z tego względu, że w momencie wybrania ON momentalnie przeskakuje na OFF ale jeśli przysłuchasz się dobrze to usłyszysz jak pompa działa. Więc działa :)
Zibi59
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2017, o 15:33
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: lexus is220d nie odpala po wymianie silnika

Post autor: Zibi59 »

Dzięki rodzyn za podpowiedź. Sprawdzę przy okazji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości