Możliwa blokada anty wstrząsowa? lub rozkodowanie?

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
st4sh
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2015, o 20:31
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Łosice
Kontakt:

Możliwa blokada anty wstrząsowa? lub rozkodowanie?

Post autor: st4sh »

Witam wszystkich, zakupiłem niedawno is 220d, z 2006 roku. Problem tkwi w tym iż silnik na placu w komisie opalił z dodatkowego bostera, nastepnie wjechaliśmy na lawetę i zgasiliśmy, akumulator był padnięty. Na podwórku juz nie odpalił... wczoraj zakupiłem nowy akumulator:
1. gdy wsiądę do środka zegary się uaktywniają
2. przeciągnę kluczyk obok stacyjki jest ''Check complete'' (sprawdzanie poprawne)
3. wduszam sprzęgło i próbuję odpalić niestety jest tylko ''pyk'' i gaśnie cała deska rozdzielcza w środku.
wiec mam zapytanie odnośnie czy te auto posiada jakiś czujnik antywstrząsowy tak jak to występuje w innych samochodach
lub jest taka możliwość ze padł akumulator i się rozkodował kluczyk z stacyjką
lub po prostu autoalarm który prawdopodobnie jest odcina zapłon i nie da rady zapalić? prosił bym o odpowiedź.
dodam iż auto jest tylko do naprawy blacharskiej caly poobijany, chlodnice całe inne podzespoły również sprawne.
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Możliwa blokada anty wstrząsowa? lub rozkodowanie?

Post autor: darokomadwa »

Witam.
Proponuję dokładnie sprawdzić połączenie klemy z obejmą. Wyczyściłeś klemy akumulatora przed zamontowaniem? Owszem, możliwe jest żeby nowy aku był walnięty, ja jednak bardziej stawiałbym na słaby kontakt i pod obciążeniem rezystancja na styku powoduje spadek napięcia. Pozdrawiam.
st4sh
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2015, o 20:31
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Łosice
Kontakt:

Re: Możliwa blokada anty wstrząsowa? lub rozkodowanie?

Post autor: st4sh »

dobrze doradziłeś klemy nie stykały się do końca dobrze z akumulatorem i temu też się grzały szybko, były po prostu zaśniedziałe...
silnik zrobił 1 obrót ale niestety wyczuwam iż jest akumulator padnięty... jutro podepnę kable z drogiego samochodu od sasiada i po prostu spróbuję to sprawdzić. ale wpierw jeszcze wstawiłem pod prostownik w piwnicy może coś podładuje ..( niby nowy ale to natura rzeczy martwych :) ) ps. znalazłem również na podłożnicy prawej od strony kierowcy dziwny gumowy przycik który był wystrzelony czyżby anty drgania? :)

dodano: 15.07.2015 godz 12.44
niestety chyba nie wina akumulatora ... silnik przekręcił raz i dalej stoi ? może jakies inne sugestie?

Wczroraj sie wnerwilem, wyjalem rozrusznik (sporo pracy zdjecie całej góry bo on jest mocowany od dołu po prawej stronie...)
tak jak myslalem elektro magnez był padniety i nie załączał bendix :) na krotko dostal pradu wlączał się lecz nie dawal strzału na wysuniecie :) pozdrawiam.
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Możliwa blokada anty wstrząsowa? lub rozkodowanie?

Post autor: wlaziu »

Co do czujnika wstrząsowego to go nie szukaj :) Czujnik wstrząsowy w IS-ie resetuje się przyciskiem START/STOP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości