kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is 220

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
slonko8888
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 23:57
Model Lexusa: is 220 d
Skąd:: podkarpackie
Kontakt:

kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is 220

Post autor: slonko8888 »

Od jakiegos czasu mój lexus po rozgrzaniu sie bardzo dymi na bialo- plynu z chlodnicy nie ubywa, z olejem tez wszystko ok. Dymi kiedy sie rozgrzeje po okolo 10 min jazdy i zazwyczaj na 2 i 3 biegu kiedy dodam wiecej gazu, po okolo 200 m dymic przestaje i dzieje sie tak podczas kazdej jazdy - a zazwyczaj trasy mam krótkie niestety. Pali teraz tyle ze masakra nawet ponad 12 l ropy, czesto zdarza sie ze wlacza sie kontrolka check VSC i swieci obwod - i koniec szybkiej jazdy bo razem z tym auto traci moc - jesli jedzie sie na plaskim terenie sie tak nie odczuwa a na górzystym-wyjechac pod góre masakra, auto wowczas nie kopci ale by wyjechac pod góre wciskam na full pedal gazu i nic zadneego przyspieszenia - auto pojedzie wówczas okolo 20 / h. przyspiesza minimalnie jak wyjade juz na góre i zmienie bieg na 3 - moze ktos da znac czy mial podobne problemy, czyszczono juz chlodnice spalin, zaslepiono egr, gdyz tam co rusz w przewodach tworzyly sie jakby kamienie chyba z tych spalin, sprawdzono wtryskiwacze, mechanik wykonal tez komputerowe wypalanie dpf, nie mam juz pomyslu co to moze byc, teraz nawet juz zastanawiam sie czy nie pompa paliwowa, prosze o wskazówki - samochód jest z 2007 roku - jeszcze rok temu jezdzil bezproblemowo i az tyle tez nie palil :(
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: panPrzemek »

Ach ten 2.2 silnik..
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is 220

Post autor: AGI »

Sprawdź wtryski czy nie leja, generalnie jak by laly to by auto jeździła na zlej mieszance, nieprzepalone paliwo i dym na czarno.
Turbo jak idzie to są też obawy takie jakie piszesz z tym że dym jest najczęściej niebieski.

Sprawdź turbo i wtryski, podłącz najlepiej komp

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
slonko8888
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 23:57
Model Lexusa: is 220 d
Skąd:: podkarpackie
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: slonko8888 »

wtryski sa ok - choc mechanik zwrócil uwage ze 1 i 3 beda w niedlugim czasie do wymiany bo gdzies troszke podkapuja- ale niewiele takze on by narazie nie ruszal- tak zasugerowal, dym jest bialy - wiec nie wiem czy to nie ten nieszczesny dpf :(
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: panPrzemek »

slonko8888 pisze:wtryski sa ok - choc mechanik zwrócil uwage ze 1 i 3 beda w niedlugim czasie do wymiany bo gdzies troszke podkapuja- ale niewiele takze on by narazie nie ruszal- tak zasugerowal, dym jest bialy - wiec nie wiem czy to nie ten nieszczesny dpf :(
Skąd jesteś i gdzie robisz samochód?
slonko8888
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 23:57
Model Lexusa: is 220 d
Skąd:: podkarpackie
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: slonko8888 »

okolice Mielca - robilem u zaprzyjaznionego mechanika - niestety po komputerowym czyszczeniu dpf bardziej teraz kopci - przy kazdej nawet krotkiej trasie
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: panPrzemek »

slonko8888 pisze:okolice Mielca - robilem u zaprzyjaznionego mechanika - niestety po komputerowym czyszczeniu dpf bardziej teraz kopci - przy kazdej nawet krotkiej trasie
Podjedz do Rzeszowa do top serwisu, gwarantuje, że Ci pomogą, telefonicznie już coś się od nich dowiesz :)
slonko8888
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 23:57
Model Lexusa: is 220 d
Skąd:: podkarpackie
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: slonko8888 »

jak bede ale to dopiero kolo grudnia moge bo teraz jestem zagranica-kopci jak nic-dzis normalnie wstyd mi bylo- wyjechalem na miasto - tak zaczelo kopcic ze ludzie sie rozgladali gdzie sie pali - bialy dym, czy to dpf az takie zadymy powoduje? czy nie uszkodze niczego w silniku jezdzac takim kopciuchem/ czy lepiej go odstawic i do jazdy poki co zastepcze sobie zorganizowac
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: Bober87 »

Miałem kiedyś ten sam problem zaraz po zakupie bo auto wczesniej mało jeżdzilo , na pół baku wlej preparatu np. STP dla dpf i przgoń go odpowiednio i stosuj go z 3 razy raz na tysiąc kilosów a póżniej wlewaj na 3 tysiące i będziesz miał spokój ten preparat masz na każdej stacji benzynowej dostępny , prawdpodobnie masz tak zapchany filtr czątek stałych ,że próbuje go wypalać , mój wiele razy próbował włąsnie jak opisałeś, jak masz akcje ,że wywala błąd Tobie i wpada w tryb awryjny, to zatryzmaj się zgaś odłącz kleme od aku podłącz ponownie i daj mu dorbze w palnik i wlej ten preparat ja tym sposobem ,że zacząłem przeganiać auto mam spokój samochód ma już prawie 200 tysięcy i filtr jest nic nie wycinam niemam żadnych problemów , często w korku stojąc potrafi szarpnąć dziwny zapach idzie i kłęby dymu to wtedy wiem ,że nawetw korku wypala i gaszę auto dopiero wtedy gdy z rury już nic nie leci . Przepraszam za pisownie ale piszę na szybko :)
LexEmilek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2018, o 20:03
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Fellbach
Kontakt:

Re: kleby bialego dymu, utrata mocy i CHECK VSC w lexusie is

Post autor: LexEmilek »

EGR tylko i wylacznie ,mozna samemu wyczyscic .Latwo sie odkreca i czysci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość