5 wtrysk odpięcie

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Antoniusztoni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 16:05
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Antoniusztoni »

Jak sprawdzic cisnienie? Jezeli nie kopci jak jest calkowicie zimny i jak jest w 100% nagrzany wiec raczej, ze sie zawiesil odpada. Zaden mechanik nie wejdzie glebiej w sterowanie poza serwisem Lexusa a w Lexusie mowia, ze wszystko jest w porzadku.
Antoniusztoni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 16:05
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Antoniusztoni »

Jutro zaslepie doplyw paliwa to dam znac, dziekuje za podpowiedz. Najszybciej i najprosciej bylo by go wyciac ale z racji, ze jezdze nim w Austrii to na przegladzie nie przejdzie...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

Co Wy tam za mechaników macie ? Ja jestem w stanie wszystko zrobić z poziomu telefonu komórkowego włącznie z procedurami wypalania dpfa czy nawet z "korektą" budzika...



Samo zaślepienie nie wiem czy załatwi sprawę, ten sterownik jest dość specyficzny. Na 99,99% jestem przekonany że jakbyś zrobił na sztywno pływak w baku na poziomie rezerwy to byś całkowicie wyłączył procedurę wypalania dpf'a. Możesz zrobić jeszcze taki test, pojezdzic na rezerwie i obserwować czy będzie smrodził. Wg mnie nie. I wtedy będziesz miał jak na dłoni że ekosyf nadaje sie na smietnik.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Antoniusztoni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 16:05
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Antoniusztoni »

Witam ponownie. Jak powiedziałem, tak zrobiłem... zaślepiłem na listwie wtryskowej 5-te wyjście (na 5-ty wtrysk), po próbach jazdy nadal dymi... zaślepiłem 6-te wyjście i po obserwacji dalej dymi ale tak jakby troszkę mniej - to może zależeć tez od temperatury, jak jest zimniej to bardziej intensywnie dymi. Jak można sprawdzić czy to dymienie jest z nadmiaru ropy czy ropy z olejem, wie może któryś z kolegów? Płynu w chłodnicy nie ubywa i ma czysty różowy kolor.
5-ty wtrysk a tym samym wypalanie filtra odpada.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

Egr wyczysc, jak korekty na wtryskach ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Antoniusztoni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 16:05
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Antoniusztoni »

EGR jest wyczyszczony, filtr powietrza umyty. Jak zrobić korekty?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości