Spalanie 200T

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
qwertyyu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 maja 2017, o 20:17
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Spalanie 200T

Post autor: qwertyyu »

Jakie sa Wasze doswiadczenia, jesli chodzi o spalanie tego silnika?
Czytalem troche przed zakupem i nastawialem sie na 10l przy spokojnej jezdzie, 12-13l przy dynamicznej jezdzie w miescie.
Teraz weryfikuje te informacje w NX 200t i po pierwszym baku wyglada to delikatnie mowiac slabo ;)
Auto mialo zerowy przebieg i zgodnie z sugestia dealera nie wkrecam go powyzej 4tys obrotow, wiec jazda jest raczej spokojna, a spalanie na pierwszym baku to 13l.
Wyglada, ze przy dynamicznej jezdzie bedzie >15l :/

Jakie sa Wasze doswiadczenia?
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: pkobierecki »

Nie próbowałeś jeździć tym autem przed zakupem? Test rzeczywistego spalania to podstawa. Takie samochody w mieście spokojnie biorą powyżej 15 litrów. I nie mówię tutaj tylko o NX ale ogólnie o samochodzie tych gabarytów z takim silnikiem. Nie dam sobie ręki uciąć jaki wynik miałem NX-em bo nie interesuje mnie to auto ale jeździłem jako zastępczym. Na mieście spalanie powyżej 15 litrów to chyba była norma. BMW X3 które jest bezpośrednim konkurentem z bazowym silnikiem 2.0 turbo 190 KM spalał podczas normalnej jazdy miejskiej po Wrocławiu na przykład 18 litrów.
Jeśli spaliłeś 13 litrów to na mieście jest bardzo dobry wynik dla takiego auta i wszystko jest w normie. Nie spodziewaj się spadku spalania "po dotarciu". Dzisiejsze silniki są tak precyzyjnie wykonywane, że proces zwany docieraniem prawie w nich nie zachodzi.
qwertyyu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 maja 2017, o 20:17
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: qwertyyu »

Dziekuje za odpowiedz, ale pytanie bylo o doswiadczenia osoby ktore odbieraly auto z tym silnikiem, a nie teorie ile powinno palic.
Jezdzilem kilka dni tym autem z przebiegiem >15tys km i przy dynamicznej jezdzie spalanie zamknelo sie w 12l, stad zdziwienie.
michaelk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2015, o 20:25
Model Lexusa: RC200t + IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: michaelk »

qwertyyu pisze:Jakie sa Wasze doswiadczenia, jesli chodzi o spalanie tego silnika?
Czytalem troche przed zakupem i nastawialem sie na 10l przy spokojnej jezdzie, 12-13l przy dynamicznej jezdzie w miescie.
Teraz weryfikuje te informacje w NX 200t i po pierwszym baku wyglada to delikatnie mowiac slabo ;)
Auto mialo zerowy przebieg i zgodnie z sugestia dealera nie wkrecam go powyzej 4tys obrotow, wiec jazda jest raczej spokojna, a spalanie na pierwszym baku to 13l.
Wyglada, ze przy dynamicznej jezdzie bedzie >15l :/

Jakie sa Wasze doswiadczenia?
RC200t:
- bardzo spokojna jazda przy około 90 km/h - 8l
- spokojna, płynna jazda przy około 150 - 11l
- raczej dynamiczna jazda (160, 170km/h) - 13, 14l
- miasto (zakorkowany Kraków) to już 13, chyba, że co chwile dynamicznie ruszasz, wówczas 18 też zobaczysz.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: ledziu »

pkobierecki pisze:Nie próbowałeś jeździć tym autem przed zakupem? Test rzeczywistego spalania to podstawa. Takie samochody w mieście spokojnie biorą powyżej 15 litrów. I nie mówię tutaj tylko o NX ale ogólnie o samochodzie tych gabarytów z takim silnikiem. Nie dam sobie ręki uciąć jaki wynik miałem NX-em bo nie interesuje mnie to auto ale jeździłem jako zastępczym. Na mieście spalanie powyżej 15 litrów to chyba była norma. BMW X3 które jest bezpośrednim konkurentem z bazowym silnikiem 2.0 turbo 190 KM spalał podczas normalnej jazdy miejskiej po Wrocławiu na przykład 18 litrów.
Jeśli spaliłeś 13 litrów to na mieście jest bardzo dobry wynik dla takiego auta i wszystko jest w normie. Nie spodziewaj się spadku spalania "po dotarciu". Dzisiejsze silniki są tak precyzyjnie wykonywane, że proces zwany docieraniem prawie w nich nie zachodzi.
Opisujesz te spalania rzędu 18l jak to byłoby normą... oczywiście jest to osiągalne tylko nie mówmy że "spokojnie biorą ponad 15l" bo spokojnie nie biorą tyle chyba że kierownik stosuje dziwne techniki jazdy.

Jeździłem stelvią testową która dostawała ostry łomot i w mieście (sam jej troszku dałem do wiwatu) wersja 2t 280km trzymała 13-14l liczone z próbami wiadomo jakimi :biggrin2: , Już nie wspomnę że jeżdże gs V8 i awd 2,4turbo to w tym drugim żeby wyszło 17l to nawet nie wyobrażam sobie co musiałbym zrobić... :twisted:
qwertyyu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 maja 2017, o 20:17
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: qwertyyu »

Gdyby ktos sie zastanawial, to jednak troche sie zmienilo po kilku tysiacach km ;)

Normalna jazda w miescie 11l, dynamiczna jazda w miescie 13l.
PiterKr
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, o 23:07
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: PiterKr »

Napiszę od siebie po 20 000km.
miasto Kraków jazda normalna 11,5l (lato) 10,5 (zima)
autostrada jazda raczej płynna 140-160 9l
poza miastem, kulanie się w okolicy 90km/h 7-8l

Przy zabawie to okolice 20 też nie są problemem :P
Jak na tą moc i wielkość samochodu jest bardzo dobrze :ok:
One Fifty
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 gru 2016, o 19:46
Model Lexusa: Jeszcze żaden
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Spalanie 200T

Post autor: One Fifty »

W aucie mojej żony sytuacja jest podobna. Średnio dyszka wychodzi w mieszanym.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Spalanie 200T

Post autor: zender »

michaelk pisze: RC200t:
- bardzo spokojna jazda przy około 90 km/h - 8l
- spokojna, płynna jazda przy około 150 - 11l
- raczej dynamiczna jazda (160, 170km/h) - 13, 14l
- miasto (zakorkowany Kraków) to już 13, chyba, że co chwile dynamicznie ruszasz, wówczas 18 też zobaczysz.
tak dla zabawa z racji ze Pertyn twierdził na yotube ze oba auta pala tyle samo , zatem

RC300h:
- bardzo spokojna jazda przy około 90 km/h - ????? tak wolno nie jeżdżę raz jechałem spokojnie 120 najmniej co mi spalił wtedy 5.4l
- spokojna, płynna jazda przy około 150 - 7l
- raczej dynamiczna jazda (160, 170km/h) - tak szybko nie jeżdżę :laugh1: ale przypominało coś co można porównać do tego - jazda na ściąganie kierowników średniego szczebla z lewego pasa na odcinku 30km 9l się pokazało
- miasto (zakorkowany Myszków ) to już 6.2l , chyba, że co chwile dynamicznie ruszasz, wówczas pewnie więcej ale jeszcze mnie tak nie cisnęło na mieście tak ze ciężko powiedzieć.

Generalnie spalania powyżej 7l to ja w RC 300h nie widziałem jeszcze
zender
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, o 22:05 przez zender, łącznie zmieniany 1 raz.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Spalanie 200T

Post autor: Przem86 »

Co wy lejecie do tych samochodów, że tak ogromne spalanie jest?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości