Is200 odpala i gasnie.

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
Piotreklex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 17:40
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Is200 odpala i gasnie.

Post autor: Piotreklex »

Witam, panowie potrzebna pomoc. Podczas jazdy na gazie lex zgasł i nie odpala... Tzn odpala na 2sek i gasnie, cewki wszystkie ok. Komputer pokazuje "kompletny brak zasilania" ale iskra jest do momentu odcięcia... Podejrzewam komputer gazowy... Czy ktoś miał podobny problem jak zdiagnozować żebym nie musiał do gazownia na lince dojechać.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Is200 odpala i gasnie.

Post autor: carinus »

Odłącz zasilanie kompa gazowego i jedź do gazownika.
Piotreklex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 17:40
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Is200 odpala i gasnie.

Post autor: Piotreklex »

Nic z tego po odpięciu zasilania nie daje chyba zasilenia na wtryski benzyny... Odpiecie kompa też nie pomaga... Chyba trzeba pomostkowac zasilenie wtrysków... A jakieś inne pomysły?
Piotreklex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 17:40
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Is200 odpala i gasnie.

Post autor: Piotreklex »

Odłączyłem komp od gazu i dalej tak samo odpala na 2sek i odcina paliwo jak psikalem plackiem ;) to nie gasł....WTF????
Piotreklex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 17:40
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Is200 odpala i gasnie.

Post autor: Piotreklex »

Udało się ogarnąć. Problemem była jednak cewka robila zwarcie. Uwaga przy sprawdzaniu cewek, samo odpiecie wtyczki nie daje mozliwosci na odpaleniem auta, dopiero po założeniu nowej da się uruchomić silnik. I to mnie zmyliło myślałem że jak odłącze uszkodzona cewke to silnik odpali na 5 pozostałych. :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości