[IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspieszen

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
Hanara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, o 17:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

[IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspieszen

Post autor: Hanara »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i posiadaczy lexusa :LEXUS:

Ostatni problem o którym napisałem udało rozwiązać się bardzo szybko za pomocą głównie waszych sugestii. Czytając wiele postów zauważyłem, że na forum są nie tylko osoby posiadające auta lexus. Jest tutaj także wiele osób, które bardzo dobrze zna się na autach, instalacji gazowej itp. :) bardzo mnie to cieszy. Chciałbym i dziś usłyszeć waszą opinię na temat tego co dzieje się z moim is200 - 1999r. Problem pojawił się jakieś 1,5tyg. temu. W momencie kiedy dodaje gaz (agresywnie) auto "przyspiesza" z 2500 obrotów na 4000 i dopiero później zaczyna wznosić się licznik prędkościomierza - przy czym silnik wydaje odgłos w momencie wciśnięcia gazu jakbym już przyspieszał (brzmi to trochę jakbym dodawał gazu na wciśniętym sprzęgle - dosłownie) obroty rosną ok. 1000-1500 a auto nie przyspiesza dopiero po chwili przypomina sobie, że powinien nadgonić.. Tak to wygląda. Wcześniej obroty wchodziły równo z prędkościomierzem. Jakieś sugestie? Sprzęgło do wymiany? Nie za dobrze znam się na tych tematach jednak bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu, z góry dziękuje za udzielenie się w temacie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspie

Post autor: carinus »

Tak,sprzęgło do wymiany.
Hanara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, o 17:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspie

Post autor: Hanara »

Gdzie mogę kupić/zamówić sprzęgło i jakie wybrać w rozsądnej cenie. W ogóle nie znam się na rzeczy :/ byłbym wam bardzo wdzięczny. Brać pierwsze lepsze za 650zl na Allegro?
Hanara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, o 17:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspie

Post autor: Hanara »

Zamówiłem: http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-kom ... k2156.html myślicie że to bubel, czy posłuży mi na chwile?.. :acute:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspie

Post autor: owczar »

Exedy to bardoz dobra marka. Będzie służyło długo ;)
Hanara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, o 17:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Po dodaniu gazu najpierw obroty później przyspie

Post autor: Hanara »

Dziękuję za odpowiedź Owczar, bardzo to doceniam chłopaki! Czyli będzie OK, pozdrawiam! :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości