jakie opony letnie

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: mikrus »

pytam, bo aktualnie na lato mam pirelli p7 i powiem szczerze, że ... tragedia :/ tzn po wciśnięciu hamulca przy awaryjnym hamowaniu auto po prostu załącza ABS i mam wrażenie, że nie mam hamulców... na takich oponach już auto kupiłem więc nie miałem na to zbytnio wpływu, ale jednak chodzi o bezpieczeństwo tym bardziej, że nawet seria IS'a ma na prawdę przyzwoite hamulce. Po założeniu opon zimowych auto hamuje normalnie... więc jednak guma gumie nierówna. Czyli TOYO odpadają - jednak wygląd to nie wszystko ;-)

zapomniałem dodać, że chodzi mi o 16" bo takie też mam letnie. Nokiany oglądałem, opinie bdb, ale widzę, że są tylko na 17" i w górę...
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: michalm320 »

Pytanie do użytkowników opon Yokohama s.drive.
Moje właśnie zaczęły drugi sezon i stwierdzam że są bardzo głośne, wręcz mam wrażenie jakbym stale jechał po szorstkim asfalcie, szczególnie jest je słychać w zakresie prędkości od 100-120/130km/h. W poprzednim sezonie jak były nówki sztuki to były ciche. Fakt jest też taki że ich jeszcze nie wyważałem w tym sezonie i zamieniłem przód z tyłem ale chyba nie ma to aż takiego znaczenia. Jak ma się sprawa u Was? Z góry dzięki, pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: forest »

tak, miałem yoko ale nie pamietam jakie, roz. 245/35R18 i wbite 2,7 atmosf. :D
....było je słychać
SC430 '2002
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: jakie opony letnie

Post autor: legato97 »

Ja mialem na tyle, teraz sa z przodu i sa w pip glosne.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: michalm320 »

Czyli to jednak wina opon bo już się bałem że coś nie tak z autem. Nie dość że słychać jak lekko wyją to jeszcze się jedzie jak po grubym papierze ściernym... eh, trochę się zawiodłem tymi oponami
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: Yarecki »

michalm320 pisze:Czyli to jednak wina opon bo już się bałem że coś nie tak z autem. Nie dość że słychać jak lekko wyją to jeszcze się jedzie jak po grubym papierze ściernym... eh, trochę się zawiodłem tymi oponami
Zrób geometrię to pewnie szorstki papier zmieni się w aksamit.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: michalm320 »

Yarecki pisze: Zrób geometrię to pewnie szorstki papier zmieni się w aksamit.
Czemu myślisz że to wina geometrii zakładając że nie mam problemów z prowadzeniem auta i zachowaniem się na drodze?
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: Yarecki »

michalm320 pisze:
Yarecki pisze: Zrób geometrię to pewnie szorstki papier zmieni się w aksamit.
Czemu myślisz że to wina geometrii zakładając że nie mam problemów z prowadzeniem auta i zachowaniem się na drodze?
\\

Brałbym to mocno pod uwagę, w lexusie niestety albo i stety niewielka odchyłka w geometrii potrafi nieźle zdenerwować.
Niby jest ok ale po zrobieniu dopiero widzi się różnicę - pytanie kiedy była robiona :?:
Nie jest to wielki koszt i ja przykładowo raz na rok ją wykonuję dla świętego spokoju - co innego że niektórzy magicy nie potrafią tego robić niestety mimo dobrego sprzętu.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: forest »

michał, masz możliwość założenia innego kpl. kół to załóż zobacz czy też bedzie je słychać.
ja w zeszłym tyg. jeszcze jeździłem na felgach migliemillia i tam opony "wyły" jakby miało mi się łożysko zaraz rozlecieć...
teraz nam inny zastaw z oponami champiro 215/40R17 i jest cisza - aż byłem w szoku że opony tak mogą "wyć" , byłem pewny że mam łożysko do wymiany :doh:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: michalm320 »

forest pisze:michał, masz możliwość założenia innego kpl. kół to załóż zobacz czy też bedzie je słychać.
ja w zeszłym tyg. jeszcze jeździłem na felgach migliemillia i tam opony "wyły" jakby miało mi się łożysko zaraz rozlecieć...
teraz nam inny zastaw z oponami champiro 215/40R17 i jest cisza - aż byłem w szoku że opony tak mogą "wyć" , byłem pewny że mam łożysko do wymiany :doh:
Co do geometrii tyłu to był tylko sprawdzany i niby jest książkowy. Co do opon to wycie jest niemal nie słyszalne...za to szum jest mega. Być może mam też jakieś urojenia bo na co dzień jeżdżę Primerą gdzie są założone opony Continental Premium 2 195/60/15 których w ogóle nie słychać. Tak czy owag dochodzę do wniosku że IS pomimo obniżonego zawiasu i seryjnych 16" nie należy do wybitnie komfortowych aut ani też wybitnie wyciszonych pod względem dźwięków dochodzących z kół. Powiem więcej, jadać po nowym, równym asfalcie ma się wrażenie że nie jest równy tylko pofalowany.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości