laptop-hdmi-tv

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
p0lish
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:24
Model Lexusa: brak

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: p0lish »

Beemix ja sam siedzę na Applu, ale brak dźwięku na mini display port mnie mierzi. To 1 kabel więcej.
Wracając do tematu to od wczoraj mam podobny problem.
Laptop żony z Win7 - ma HDMI, działa po podłączeniu do TV przez kabel 1,2m ale po podłączeniu 3m już nie. 3m kabel jest firmowy i działa na każdym innym urządzeniu u mnie w domu.
Ktoś się z tym spotkał?
Kompleksowe pranie tapicerki samochodowej i meblowej. Nowy sprzęt. Warszawa i okolice.

Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: Thorgal1 »

u mnie jest to samo ... podpinam - jest obraz dźwięku brak ... wchodzę w oprogramowanie karty sound w pasku koło zegarka - i opcja hdmi/sound włączam - wtedy wyłączy się słuchawki/głośnik - lapek milczy a tv ma dźwięk - i teraz :
może masz zainstalowane stery ale nie ma softu - dlatego nie zmienisz - pamiętaj że xp ma 10lat i on nie koniecznie musi wiedzieć co to hdmi :) nawet jak ma takie urządzenia w menadżerze
i tutaj druga sprawa - jak masz kompa z hdmi to znaczy że maszyna jest "świeża" czemu nie zainstalujesz win7 ? to jest naprawdę bardzo dobry system
jak potrzebujesz xp (ja do podłączenia auta obd i gaz) to zrób tak jak ja mam - pierwszy system xp a jako drugi zainstalowany 7 - tylko pamiętaj wtedy dużą zrobić pierwszą partycję bo win7 też tam zostawi po instalacji swoje pliki i katalogi. Zobaczysz że jak już się przyzwyczaisz to z xp będziesz się śmiał.
jak sobie nie poradzisz lub nie będziesz się chciał tym bawić to adres znasz :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: klexus »

Thorgal1 pisze:u mnie jest to samo ... podpinam - jest obraz dźwięku brak ... wchodzę w oprogramowanie karty sound w pasku koło zegarka - i opcja hdmi/sound włączam - wtedy wyłączy się słuchawki/głośnik - lapek milczy a tv ma dźwięk - i teraz :
może masz zainstalowane stery ale nie ma softu - dlatego nie zmienisz - pamiętaj że xp ma 10lat i on nie koniecznie musi wiedzieć co to hdmi :) nawet jak ma takie urządzenia w menadżerze
i tutaj druga sprawa - jak masz kompa z hdmi to znaczy że maszyna jest "świeża" czemu nie zainstalujesz win7 ? to jest naprawdę bardzo dobry system
jak potrzebujesz xp (ja do podłączenia auta obd i gaz) to zrób tak jak ja mam - pierwszy system xp a jako drugi zainstalowany 7 - tylko pamiętaj wtedy dużą zrobić pierwszą partycję bo win7 też tam zostawi po instalacji swoje pliki i katalogi. Zobaczysz że jak już się przyzwyczaisz to z xp będziesz się śmiał.
jak sobie nie poradzisz lub nie będziesz się chciał tym bawić to adres znasz :)
dzieki mistrzu, tak zrobię przejdę na Win7
Pozdro
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: dS »

Wpadł mi dziś w łapki lapek ASUS K52F
Zainstalowany na szybko WinXP SP3 + stery od dźwięku i grafiki i sprzęt nie miał żadnego problemu z puszczeniem dźwięku przez HDMI. Jak kabelek podłączony to dzwięk idzie przez TV, Kabelek wyjmuje dźwięk idzie przez wbudowane głośniki lapka.

Więc zamiast bawić się w reinstalke windowsa proponuje od ponownej instalacji sterów. Stare najpierw odinstalować.
Wszelkie potrzebne stery można pobrać stąd. KLIK
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: Thorgal1 »

Jest w tym sens ... nowy lapek i 10 letni system :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: Wombat »

sens w tym bywa- czasem nawet dość duży. Zalety:
- szybkość działania
- eliminacja chorób wieku dziecięcego
- wysokie dopasowanie i stabilność aplikacji
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: dS »

no i Winde7 nie każdy możne mieć za free, chyba że chce się jechać na piracie
Dla zwykłego użytkownika Win7 to tylko ładny wygląd i nic poza tym. DX10 czy 11 i tak nie wykorzysta na tym lapku, a IE9 można zastąpić FF lub Operą choć i IE8 niczego nie brakuje.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: Thorgal1 »

Panowie ... chociaż dwa miesiące popracujcie na nowym systemie ... i wtedy coś piszcie ... przecież na dwuch jajkach i 4gb ram (każdy prawie nowy lapek) to 7 zapierdziela jak szalona - wyszukiwanie, indeksowanie, łatwość obsługi, samonaprawa prostych problemów - nie no tu nie ma co porównywać ... ale niektórzy tak mają ... muszą przestać wychodzić łatki na xp i zacznie system być dziurawy to się wszyscy przesiądą na nowy i zaczną go chwalić - tak było przy win98 na xp :) 10 lat tamu :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
pku84
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2010, o 14:10
Model Lexusa: GS300 MK2
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: laptop-hdmi-tv

Post autor: pku84 »

Panowie HDMI jest i do grafiki i do dźwięku. Wejdź w panel sterownia => dźwięki i ustawienia audio zakładki audio i głos należy zmienić urządzenie domyślne na inne niż tam jest. u mnie z realtek na nvidia hd. dzwięk leci przez hdmi na głośniki tv.

Laptop Asus M50VC win xp sp3. w win 7 działa ta zmiana z automatu po podpieciu hdmi.
*****************************history************************************
Lexus GS 300 1999
Alfa Romeo 156 2.0 TSpark 2001
Mitsubishi Galant 2.0 TD 2000
Honda Civic 1,5 Protec 1995
VW Golf 2 1,3 1984
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości