Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: DjBakus »

Witam serdecznie!
I jak w temacie od dluzszego czasu szykuje sie by kupic sobie Lexusa ale zawsze pada pytanko ktory wybrac model mam 3-osobowa rodzine i na vana jestem zbyt mlody i przystojny :doh: a Lex zawsze byl blisko memu sercu:-)szukalem troche na otomoto.pl i allegro.pl i gratce.pl i znalazlem 4 ladne Lexusy.Obecnie poruszam sie Omega B Fl i Chryslerem 300M ale musze miec jeden samochod do jazdy bo dwa ciezko jest utrzymac;-)Przyznam ze jeszcze nie jechalem ani Ls ani Gs no ale czytalem duzo na forach i na autocentrum.pl ze warto jest kupic Lexusa mimo ze modele ktore znalazlem sa dosc stare bo niektore 16latek juz maja,ale mysle ze jednak jak kupie zadbany egzemplarz to jeszcze dlugo beda smigaly.Ponizej wklejam linki tych ktore znalazlem i moich obecnych autek a moze ktos wlasnie szuka z waszych znajomych i chetnie odkupi odemnie ktoras z pieknych sztuk:-)

Najpierw :LEXUS:

http://otomoto.pl/lexus-gs300-zadbany-l ... 46090.html

http://otomoto.pl/lexus-ls400-C16108410.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=1332847321

http://allegro.pl/show_item.php?item=1332009866

http://otomoto.pl/lexus-gs300-C16089612.html

A tutaj moje do sprzedania:-)

http://www.autocentrum.pl/awc/DjBAKUS/opel-omega-2000/

http://www.autocentrum.pl/awc/djbakus/c ... 300m-2000/

Napiszcie mi gdzie mozna jeszcze szukac aut do sprzedania lub tez na ktorym forum bo moze ktos bedzia mial ciekawa opcje oczywiscie z LPG.Z gory dziekuje za ciekawe porady :ok:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: tomekb »

jesli chcesz lpg montowac polecam gs bedziesz naprawde zadowolony to jest kompromis miedzy omega a 300M idealny jedyny minus ze gs nie ma za duzego bagaznika podobno ale to najlepiej pogadaj z legato 97 ma naprawde wypasinego gs jeszcze daro ma fajnego zlotego wiec tez ci cos powie na ten temat jesli chodzio LSa kolega wombat ma duze doswiadczenie
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: legato97 »

Oczywiscie polecam GS Mk1 :dance3:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: janasek »

Wizualnie ostatni wygląda na najbrdziej zadbanego. Ten bordowy też jest ładny, ale przebieg troszkę wysoki, chociaż jak najbardziej realny patrząc na rocznik. :)
Niech legato powie coś o eksploatacji, z tego co na forum było to cieżko dostać szybę czołową w zamienniku do MK1, ale da się, tylko trzeba dobrze poszukać (Pilkington cena 500-700 zł + montaż). Dowiadywalem się u mjego "szklarza" i mówił że chyba ją wycofali z produkcji bo zamówił ja już dluższy czas temu i jej cały czas nie dostaje.

A LS-ik klasa - ale to co przedstawiłeś to dla mnie raczej nie warto. Ostatnio był na aledrogo ciekawy z '95 z przebiegiem podobno 146 tyś km. Ciekawe czy prawdziwy. Takich szukaj... ale może go już gość sprzedal ale niekoniecznie. Może jeszcze się pojawi...

Powodzenia w poszukiwaniach i życzę udanego zakupu. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Lex

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: Lex »

polecam model GS 1gen. z uwagi na to że ten model naprawdę w serii wygląda grubo
oczywiście musi wisieć na minimum 19" tak jak tu viewtopic.php?f=64&t=232 :smoke:
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: maxkow »

Zarowno GS jak i LS sa autami komfortowymi , ale nie mniej LS jest znacznie bardziej komfortowym , w LS znajdziesz silnik 4,0 moze troche przerazac , ale prawda jest taka ze spalnie 4,0 LS jest na podobnym poziomie jak silnik 3,0 w GS , minusem jest w 4,0 ze bedzie drozsza instalacja LPG poniewaz 4,0 ma 8cyl. GS wyglada wizualnie na nowszego , ale nie mniej LS na ładnym kole wyglada naprawde godnie , osobiscie proponuje poszukac w okolicy jakiegos LS i GS i przejechac sie obydwoma modelami mysle ze po takiej przejazdzce bedziesz juz wiedzial co chcesz.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: DjBakus »

:beach: Jak tak sobie siedze i patrze na GS to sie az czlowiek cieszy:-)Mialem tak przed kupnem 300M:-)ale z autami jest jak z zonami,kiedys sie znudza i trzeba szukac kochanki zeby tchnela w nas znowu zycie :lovefire: Narazie dziekuje za porady i mam nadzieje ze kupie udanego Lexa i bede sie mogl pochwalic:-)chociaz widze ze koledzy z forum maja wypasione cacka :dance3: Ech jak bylem kawalerem tez mialem kase na to zeby dopieszczac autko :dance:
p0lish
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:24
Model Lexusa: brak

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: p0lish »

a swoją drogą jak znoszą LPG silniki z 300 i 400?
ktoś z forum ma z nimi doświadczenie?
Kompleksowe pranie tapicerki samochodowej i meblowej. Nowy sprzęt. Warszawa i okolice.

Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: Ralfx »

Temat LPG w silnikach 3.0 już był poruszany na forum :) viewtopic.php?f=34&t=105 jak masz jakieś pytania to tam szukaj.
Co do bagażnika to fakt. GS ma koszmarnie mały bagażnik ale to powinno starczyć żeby zapakować 4 walizki (odpowiednio dobrane tak żeby wypełniły cały bagaznik :D )
Mi się generalnie podoba złotawy GS (identycznego ma daro78). Przebiegu ma raczej więcej niż 220k sądząc po fotelu, chyba że jego właściciel nigdy go nie konserwował skóry i z suchoty popękała. Ale myslę że to suma obu czynników. Miał jakies przygody z przodu (źle spasowany w okolicach grila). Ale ja sie nie wypowiadam na temat wypadkowości bo mój to pewnie w rowie leżał. :D
Jeśli chodzi o LS'y to nie pasuje mi przód. Oba mają 94 rok a ten granatowy to jest zdaje się poliftowy (nie wiem jak na to patrzeć ale myślałem że lift był w 95). Niech wypowiedza sie ludzie którzy znają historie zmian w tym modelu. Wszystko kwestia gustu ale ja wolę look z przed liftu. Kolejna kwestia jeśli granatowy jest poliftowy to faktycznie ma tez wiekszą moc. 1UZ dostał 20KM wiecej przy (jak twierdzi producent) tej samej paliwożerności.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lesux LS czy GS???Potrzebna porada:-)

Post autor: klexus »

chyba ze masz ochotę na mojego GS-a:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości