Fotelik dla starszaka

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
HWilliams89
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2019, o 14:25
Model Lexusa: LG
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Fotelik dla starszaka

Post autor: HWilliams89 »

Jaki fotelik polecacie dla starszaka? Dla 6-7 latka? Ostatnio tyle się mówi, że poddupniki (czy, jak to się nazywa) nie dają zadnego bezpieczeństwa w razie wypadku... Do jakiego wieku i jakiej wagi należy wozić dziecko w foteliku?
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: GT Cajek »

6 czy 7 lat to tylko fotelik, moje dziewczyny maja 6 i 8 lat i jeżdżą w maxi cosi rodi ap czyli w fotelikach dla dzieci od 15 do 36kg - posłużą na długo, ewentualnie zostanie po nich samo siedzisko które jest odpinane !
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: cooper69 »

Córa dokładnie w tym jeżdziła i złego słowa nie powiem.
Zero problemów z czyszczeniem.
Zero problemów z odsprzedaniem

Fotelik rósł wraz z Nią, a potem przesiadła się już do ostatniego
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: wuju »

Kupowałem ostatnio dla 4 latka, i powiem ci że jedź do sklepu i przymierz.
Wszystkie wiodące firmy mają podobny poziom bezpieczeństwa, ale nie wszystkie foteliki będą dobre dla twojego dziecka.
Byłem już zdecydowany na konkretny model wsadzam syna i nie pasował.
Krępował go w barkach przez co nie opierał się całkiem plecami.
Przymierzyłem inna firmę i idealnie siedzi.
Hol1
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2019, o 12:55
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: Hol1 »

Wozić w foteliku aż do przekroczenia limitu wzrostu, za najlepsze foteliki dla dużych dzieci uchodzą Takaty Maxi. Jeśli ma być bezpiecznie, najlepiej byłoby zrobić przymiarkę do samochodu i danego dziecka - chodzi o to, żeby pas biodrowy szedł po kościach miednicy a nie po brzuchu. Dlatego warto przymierzyć, bo prowadnice pasa biodrowego w tych fotelikach są różnie wyprofilowane i ciężko przewidzieć, który typ najlepiej będzie układał pas na danym dziecku. Jeśli masz możliwość, podjedź z dzieckiem do sklepu fotelikowego typu Osiem Gwiazdek, mierzą i doradzają.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: Pawcio1979 »

Im dłużej dziecko jeździ w foteliku tym lepiej. Nie na darmo foteliki są dla dzieci do 36kg! Fajną sprawą jest jeśli taki fotelik można na części rozkładać i jeśli dziecko już na prawdę wysokie to po odpięciu z fotelika "pleców" zostaje nam podwyższenie na którym jeździ dziecko.

Przy okazji ostatnio w telewizorni mocno reklamowała się firma która zamiast fotelika miała takie ustrojstko spinające pasy do kupy. Przy mocnym hamowaniu dziecko potrafiło "dołem" pod pasami wyjechać!!!!!!

Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: Nemo 77 »

Powiem Ci,że te podstawki itd.jak dla mnie nie są super.Odstawilem taką jak tylko wyregulowałem pas tak żeby przechodził w sposób prawidłowy.Na podstawce miałem wrażenie,że nie siedzi pewnie i stabilnie.Mimo,że była to podstawka znanego producenta.
Młodszy teraz siedzi wpięty w fotelik MaxiCosi,a ten przymocowany jest za pomocą Isofix-a i jest OK.
Neutrino

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: Neutrino »

Ja używałem Recaro Young Sport. Fotelik dla dziecka od 9-36kg, adaptowalny. Dwójka moich dzieci z niego korzystała. Jest trwały, wykonany z dobrych materiałów, solidny, łatwy w czyszczeniu...zarówno mój syn jak i moja córka czuli się w nim komfortowo. Ja swój kupowałem w roku 2007, kiedy mój syn przesiadał się z niemowlęcego Maxi Cosi, teraz ten model jest już zmodyfikowany więc zalecam dokładniej się przyjrzeć gdzieś w sklepie, przymierzyć się, dotknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości