IS250 MKII czy kradną ten model?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Postprzez Fifkers » 27 sty 2019, o 11:14

Kupiłem IS250 MKII i zastanawiam się czy ten model interesuje złodziei? Mam system keyless, więc kradzież "na walizkę" nie stanowiła by problemu tylko pytanie czy te samochody są kradzione czy raczej z powodu małej popularności modelu nie są łakomym kąskiem?
Fifkers
Lex user

Model Lexusa: IS250 '09

Re: IS250 MKII czy kradną ten model?

Postprzez wojtekS » 27 sty 2019, o 11:26

W polsce jest kradzione WSZYSTKO na co jest w danym momencie zapotrzebowanie. Polak rozbiwszy auto nie pójdzie do salonu kupić części tylko będzie kombinował jak taniej. Np. panie biały przód do xxxxx potrzeba rozpocznie z handlarzem dyskusje, na co usłyszy odpowiedź panie przyjdź za tydzień - zobaczymy co da się zrobić. Potem policja odnajduje całe dziuple bądź w lesie wyprute wraki.

Problem w tym, że w Polsce 95% aut nie jest w ogóle w żaden sposób zabezpieczone - śmieszne fabryczne systemy pomijam milczeniem.

Auto należy zabezpieczyć - łeby z "walizką" nie poradzą sobie wtedy - to są gnojki spod bloku bez żadnych umiejętności, wyposażone przez mafię w urządzenie retransmisyjne do dokonania konkretnego zadania. Jak auta nie otworzą / nie odpalą to tej klasy "specjaliści" nic więcej nie zrobią - odpuszczą. Nie mają takich umiejętności. To nie Rassija na nasze szczęście :)
Ostatnio edytowano 27 sty 2019, o 11:30 przez wojtekS, łącznie edytowano 1 raz
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez MBarton » 27 sty 2019, o 11:29

Jeśli się boisz o kradzież to polecam Bear Locka, znam już kilka przypadków, że złodziej zrezygnował ale skończyło się to „rozebraną” obudową skrzyni i nie wierz w te bajki o ciekłym azocie i wiertarce.
A co do zainteresowania to złodzieje najbardziej interesują się SUVami, a sam Lexus jest mało popularny zwłaszcza poza Warszawą w której jak już się kradnie Japończyka to jest to Honda Civic albo Mazda 6.
MBarton
Nowy lex user

Model Lexusa: 300

Postprzez djslavoll » 27 sty 2019, o 11:47

Potwierdzam skuteczność "niedźwiedzia".
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Postprzez Fifkers » 27 sty 2019, o 12:55

A ktoś ma ten patent jakiejś polskiej firmy z modułem, który automatycznie wyłącza baterie w pilocie? Zahar z autocentrum to testował. Kosztuje parę stówek, ale łatwe do założenia i nie jest problematyczne w użytkowaniu.
Fifkers
Lex user

Model Lexusa: IS250 '09

Postprzez Kristof » 27 sty 2019, o 14:06

Fifkers napisał(a):A ktoś ma ten patent jakiejś polskiej firmy z modułem, który automatycznie wyłącza baterie w pilocie? Zahar z autocentrum to testował. Kosztuje parę stówek, ale łatwe do założenia i nie jest problematyczne w użytkowaniu.
Wyłączenie keyless też nie jest problematyczne ;)

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez Uki Luki » 28 sty 2019, o 00:36

Kristof napisał(a):
Fifkers napisał(a):A ktoś ma ten patent jakiejś polskiej firmy z modułem, który automatycznie wyłącza baterie w pilocie? Zahar z autocentrum to testował. Kosztuje parę stówek, ale łatwe do założenia i nie jest problematyczne w użytkowaniu.

...a jak wyłączyć keyless w is250?
Uki Luki
Lex user

Model Lexusa: IS 200, IS 250

Postprzez Nemo 77 » 28 sty 2019, o 07:09

Jak WojtekS. napisal jak będzie zapotrzebowanie to ukradną.W moim regionie dawno nie słyszałem by poszedł jakikolwiek Lexus i myślę,że w innych rejonach kraju jest podobnie.Była"moda" na inne rzeczy.
Nemo 77
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Postprzez Kristof » 28 sty 2019, o 07:52

Uki Luki napisał(a):
Kristof napisał(a):

...a jak wyłączyć keyless w is250?
Z tego co pamiętam tam był specjalny try na kluczyku a'la saving mode tylko upierdliwe uruchamiać za każdym razem jak wysiadasz.
Chyba że pomyliłem z innym kluczykiem to mea culpa ;)

Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez Pawcio1979 » 28 sty 2019, o 08:02

Cytując klasyka........ Przez ostatnie osiem lat zaniedbań poprzedniej władzy kradli dużo aut.......
Na szczęście teraz spada kradzież i kradną tak na prawdę pod zamówienie. Druga sprawa to nawet najprostsze niefabryczne zabezpieczenie jest lepsze od czegoś standardowego. Jaśli muszą długo "grzebać" raczej odpuszczą. Inna sprawa, że ze złości mogą ci furmanką spalić.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Pawcio1979
Lex Driver

Model Lexusa: GS300 MkII

Następna strona

Powrót do Na każdy temat