Ls430 czy ls460

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Ls430 czy ls460

Post autor: hydrant23 »

Przyszedl czas na pojemniejszego lexa... Ale mam dylemat czy ls430 po lifcie czy ls460 ... Mnie na te chwile przekonuje 430 ...proste bezawaryjne auto z bajerami no i lpg ...w 460 nniestety w srodku nie siedzialem ... W sumie gdyby nie zona to bym nawet nie zakladal tematu , ale ta sie uparla na nowszy ladniejszy model... Jak porownac te dwa modele miedzy soba ? Sorry za brak znakow pl ... Na kom. jest tragedia to pisanie
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: zender »

wiadomo ze LS460 ..szczególnie ze z tego co wynika to masz GSIII 430 ... zatem pójście w LS430 z punktu "wizualnego" to downgrade i tak pewnie odbierze to zona.
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: Arkadyx »

zender pisze:wiadomo ze LS460 ..szczególnie ze z tego co wynika to masz GSIII 430 ... zatem pójście w LS430 z punktu "wizualnego" to downgrade i tak pewnie odbierze to zona.
Ja tak zrobiłem i po dwóch latach nadal jestem zadowolony jak dziecko :biggrin2: Znając życie to i tak skończy się jak żona będzie chciała :fiu:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: hydrant23 »

Arkadyx pisze:
zender pisze:wiadomo ze LS460 ..szczególnie ze z tego co wynika to masz GSIII 430 ... zatem pójście w LS430 z punktu "wizualnego" to downgrade i tak pewnie odbierze to zona.
Ja tak zrobiłem i po dwóch latach nadal jestem zadowolony jak dziecko :biggrin2: Znając życie to i tak skończy się jak żona będzie chciała :fiu:

Akurat tutaj twardy jestem... A dylemat mam bo rzeczywiscie 460 kusi mocno...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: owczar »

Zastanów się co jest priorytetem. Z punktu widzenia dopracowania ls430 polift jest bardziej dopracowany. Ls460 z początku produkcji mial problemy z hałasem na słupkach - problem ten potem poprawiono.

Osobiście mam np dość ciężka nogę i spalanie pb oscylowaloby w okolicach ok 14 średnio. Trochę jednak dużo - podchodzę do auta z pasją ale także pragmatycznie. Zamiast 14l pb spala 18l lpg i nie zastanawiam sie czy cisnąć tylko cisne.

Na korzyść ls460 moc, skrzynia, wygląd. Wrażenia z jazdy będą podobne. Choć niektórzy posiadacze ls430 z usa, którzy przesiedli się do 460 byli niektórymi aspektami rozczarowani. Warto poczytać.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: hydrant23 »

owczar pisze:Zastanów się co jest priorytetem. Z punktu widzenia dopracowania ls430 polift jest bardziej dopracowany. Ls460 z początku produkcji mial problemy z hałasem na słupkach - problem ten potem poprawiono.

Osobiście mam np dość ciężka nogę i spalanie pb oscylowaloby w okolicach ok 14 średnio. Trochę jednak dużo - podchodzę do auta z pasją ale także pragmatycznie. Zamiast 14l pb spala 18l lpg i nie zastanawiam sie czy cisnąć tylko cisne.

Na korzyść ls460 moc, skrzynia, wygląd. Wrażenia z jazdy będą podobne. Choć niektórzy posiadacze ls430 z usa, którzy przesiedli się do 460 byli niektórymi aspektami rozczarowani. Warto poczytać.


W końcu konstruktywna i wnosząca trochę rozsądku wypowiedź... w zasadzie już rozglądam się za 460, zerkam czasami na 430, ale musiałaby być okazja z super niskim przebiegiem.
W związku z tym ze zapierdalacz gs430 lpg zostaje, ls będzie autem awaryjno-ratunkowym raz na doraźne dojazdy do sklepów i ewentualne wypady w trasy, raczej nie przewiduje nim przebiegów większych niż 10000-12000 km na rok, więc powoli ogarniam rynek ls460
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: ledziu »

Może coś wtrące. Poruszany jest temat mocy ale tak naprawdę on nie ma żadnego znaczenia gdyż niestety przyrost Nm nie jest już tak spektakularny a do tego ls460 jest cięższy więc finalnie w realu ustawiając te auta obok siebie może dojść do rozczarowania.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: owczar »

Tego momentu jest też jednak trochę więcej, a skrzynia 8 biegowa też ma znaczenie. Finalnie na papierze wygląda lepiej i w rzeczywistości też będzie na pewno różnica.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: hydrant23 »

ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: ledziu »

Panowie ok. :biggrin2: ja niestety miałem okazje testować auta w realu jedno obok drugiego. Dlatego woem że często tabelki z mocą i czasami szczególnie producenta można postawić na równi z kolorem dekla zaworów. No ale niestety nie zawsze jest jak ustawić dwa auta obok siebie a to jest pole do popisu moto marketingowców.
Dam Wam prosty przykład kolega szykuje się do poprawienia kompresorem hemi 6,1l więc pomogłem mu i ustawiłem go z autem takim samym tylko mowszym hemi już z kompresorem 300km więcej efekt ??? Już kolega nie chce kompresora bo ...różnica była tak skromna że wydanie na nią 30k.jest lipą. A do tego po środku ja byłem najsłabszym autem i najlżejszym no i...wiadomo czyje spaliny były wąchane... :biggrin2:

Ale co tam ja też lubię tabelki... :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości