Ls430 czy ls460

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: owczar »

Co prawda ja mam przedlifta, ale raz zdarzyło mi sie na autostradzie zobaczyć jak odchodzi 460. Na lewym pasie przyblokowalo mnie inne auto przy 140. Jak zjechało poszedłem z gazem w podłodze, za mna jechało na zderzaku 460. Gdy zjechalem na prawy pas to naprawdę swobodnie mi odchodził. Różnica nie była spektakularna, ale jednak była. Przy prędkościach rzędu 160-200 potrzebował niewiele miejsca by mnie wyprzedzić.

Tak czy inaczej masa zawsze ma znaczenie - w sumie największe. Ale nie w tym wypadku jeśli chodzi o moc i osiągi - plus jest po stronie 460.

Jedyne co - 430 po lifcie to mega dopracowane auto z legendarnym 3uz. 460 z początku produkcji miało jakieś swoje bolaczki. Jednak jego wygląd kusi - auto wygląda jakby było kilka lat nowsze od 430.

Gdybym kierował sie tylko przyjemnością z jazdy to brałbym 430. Jeśli biorę pod uwagę inne aspekty to wybór nie jest już tak prosty.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: ledziu »

Owczar możliwe ale trzeba by to sprawdzić... :biggrin2:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: hydrant23 »

jestem po oględzinach dwóch sztuk 460 se-l, bardzo przyjemne auta, kupa bajerów, ładny w środku, a ponieważ jasna tapicerka przypomina mi nazbyt posiadanego gsa, będzie czarna, niestety troszkę zawiodłem się odnośnie ciszy w środku, na ori wydechu w gs chyba mniej silnik słychać, ls silnik jest głośniejszy-przynajmniej przy przyśpieszaniu, gang ładny, ale...liczyłem na kanapowco-cichosza, reakcja na dotyk gazu naprawdę niezła, przyśpieszenie też lepsze, prowadzenie hmm czułem się jak w gs ... trochę ich mało i szukam zadbanej sztuki, więc poszukiwania jeszcze potrwają...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: owczar »

W ls460 to juz trochę mniejsza kultura pracy - ale łańcuch zawsze będzie glosniejszy.

Mam wrażenie, że w tym modelu mniejszy nacisk położono na wyciszenie, a bardziej próbowano gonić niemiecka konkurencję, gdzie łańcuch był od lat.

Choc nie zmienia to faktu, ze auto i tak jest bardziej dopracowane niz niemiecka konkurencja, a dodatkowo oparte na sprawdzonej elektronice bez udziwnien.
avemisior
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 22:02
Model Lexusa: Ls
Skąd:: Rzeszotary
Kontakt:

Re: Ls430 czy ls460

Post autor: avemisior »

Ja też miałem ten dylemat jednak nie mogłem znaleźć przyzwoitego LS 430 więc kupiłem LS 460. Jednak jest postem technologiczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości