Lexus-Forum • Zobacz wątek - Okna aluminiowe czy pcv

Okna aluminiowe czy pcv

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Okna aluminiowe czy pcv

Postprzez zack » 15 lip 2018, o 11:29

Mam pytanie, co lepsze i jakie są plusy i minusy? Zastanawiamy się, bo jesteśmy na etapie projektowania. Może ktoś przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak? Fajnie, gdyby ktoś też napisał o różnicach w kosztach.
zack
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Okna aluminiowe czy pcv

Postprzez andm » 16 lip 2018, o 12:27

Wybór okien uzależniony jest od kilku czynników, takich jak rodzaj elewacji (nowoczesny, tradycyjny itd), posiadanego budżetu (różne okna różnie się cenią) oraz względów estetycznych wizualnych.
Niektórzy idą w zupełnie budżetowe rozwiązania i decydują się na okna w kolorze brązowym, które zupełnie nie pasują do elewacji. W środku brązowe okna PCV też kiepsko się prezentują. Mi się podobają okna brązowe drewniane, ale PCV plastikowe wydaje się być kiepskim kierunkiem, jak już to białe.
Poza tym zerknij sobie jeszcze na takich producentów okien jak Internorm - którzy mają duży wybór, jest z czego wybierać. Na https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-pcv/ znajdziesz więcej informacji na temat okien.
Ostatnio edytowano 25 lip 2018, o 11:20 przez andm, łącznie edytowano 1 raz
andm
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez wojtekS » 16 lip 2018, o 12:56

Białe PCV szarzeje albo żółknie po latach i wygląda kiepsko to. My mamy okna - owe plastikowe brązowe nibydrewniane i nic się z nimi złego nie dzieje a sa już 9 lat.

Aluminiowe chyba niebardzo - nie mam żadnych doświadczeń ale obawiałbym się skraplania wody na aluminium. Początkowo mieliśmy drzwi wejściowe do domu metalowe i po 3 latach zaczęły rdzewieć od środka - były ciągle wilgotne od środka w sezonie grzewczym. Po wymianie na drewniane chyba z 7 cm grubości problem poza klamką znikł.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez gmiter » 16 lip 2018, o 14:26

Białe PCV w domu na wsi już od 10 lat i jest ciągle białe. Ale trzeba ramy dokładnie myć. U nikogo w okolicy nie widziałem żeby białe szarzały. Jak kupiłem mieszkanie w Gdyni były okna białe PCV które faktycznie były szare/żółtawe - ale dobry APC załatwił sprawę i okna dalej są białe.
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez wojtekS » 16 lip 2018, o 16:49

W centrum Warszawy na ulicy Olszewskiej mi zszarzały :D

Od zewnętrznej strony, od wewnętrznej nie. Nawet nie tak bardzo może ale utraciły połysk i te śnieżną biel. Była widoczna różnica koloru wewnątrz / zewnątrz.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez nina_p » 18 lip 2018, o 09:57

Moim zdaniem wszystko zalezy od wykorzystanych nowoczesnych technik w oknach z PCV. Pewnie są łatwe w konserwacji i czyszczeniu, nie odkształcają się i bez problemu wykonywane sa na wymiar. Nie wiem jak to wygląd w oknach aluminiowych, ale wydaje się, że są droższe i więcej z nimi problemu.
nina_p
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Powrót do Na każdy temat