Okna aluminiowe czy pcv

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Okna aluminiowe czy pcv

Postprzez zack » 15 lip 2018, o 11:29

Mam pytanie, co lepsze i jakie są plusy i minusy? Zastanawiamy się, bo jesteśmy na etapie projektowania. Może ktoś przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak? Fajnie, gdyby ktoś też napisał o różnicach w kosztach.
zack
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Okna aluminiowe czy pcv

Postprzez wojtekS » 16 lip 2018, o 12:56

Białe PCV szarzeje albo żółknie po latach i wygląda kiepsko to. My mamy okna - owe plastikowe brązowe nibydrewniane i nic się z nimi złego nie dzieje a sa już 9 lat.

Aluminiowe chyba niebardzo - nie mam żadnych doświadczeń ale obawiałbym się skraplania wody na aluminium. Początkowo mieliśmy drzwi wejściowe do domu metalowe i po 3 latach zaczęły rdzewieć od środka - były ciągle wilgotne od środka w sezonie grzewczym. Po wymianie na drewniane chyba z 7 cm grubości problem poza klamką znikł.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez gmiter » 16 lip 2018, o 14:26

Białe PCV w domu na wsi już od 10 lat i jest ciągle białe. Ale trzeba ramy dokładnie myć. U nikogo w okolicy nie widziałem żeby białe szarzały. Jak kupiłem mieszkanie w Gdyni były okna białe PCV które faktycznie były szare/żółtawe - ale dobry APC załatwił sprawę i okna dalej są białe.
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez wojtekS » 16 lip 2018, o 16:49

W centrum Warszawy na ulicy Olszewskiej mi zszarzały :D

Od zewnętrznej strony, od wewnętrznej nie. Nawet nie tak bardzo może ale utraciły połysk i te śnieżną biel. Była widoczna różnica koloru wewnątrz / zewnątrz.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez nina_p » 18 lip 2018, o 09:57

Moim zdaniem wszystko zalezy od wykorzystanych nowoczesnych technik w oknach z PCV. Pewnie są łatwe w konserwacji i czyszczeniu, nie odkształcają się i bez problemu wykonywane sa na wymiar. Nie wiem jak to wygląd w oknach aluminiowych, ale wydaje się, że są droższe i więcej z nimi problemu.
nina_p
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Powrót do Na każdy temat